Sexuální praktiky starých národů 2/3 – Sexuální umělkyně dávné Asie

Na našem sexuálním výletě zpět v čase se podíváme do staré Číny a Japonska. Dozvíte se několik triků, které muži ve staré Číně používali pro nekonečné orgasmy. V Japonsku zase nahlédneme do mileneckých vztahů krásných gejš. Připraveni? Letíme!

Sexuální praktiky starých národů 2/3 – Sexuální umělkyně dávné Asie

Starověká Čína a Japonsko

Stará Čína a Japonsko měly k sexu hodně rozporuplný vztah. Na ženy tam nebylo nenahlíženo vůbec pěkně, dokonce i sám Konfucius, velký mudrc a myslitel, přisuzoval ženám samé zvrhlé a nemorální vlastnosti. Jak už to tak bývá, za choutky muže může prostě žena.

Sex byl cestou ke zdraví a dlouhému životu
Sex byl cestou ke zdraví a dlouhému životu

Stejně jako v mnoha jiných kulturách bylo u počestné ženy na prvním místě její panenství. Celá rodina střežila počestnost mladých dívek, aby je pak výhodně vyhandlovali s jinou rodinou. O lásku v manželství samozřejmě nešlo, sňatek domlouvali rodiče.

První manželku vybral synovi otec. Později, když muž získal vliv a peníze, mohl si pořídit další ženu, už sám podle svého výběru. Jeho manželka musela mužovu milenku strpět pokorně, poslušně a tiše, jak se na správnou asijskou ženušku slušelo a patřilo. A to ani nemluvíme o všech služebných, otrokyních a nevolnicích. Ty musely být svému pánovi sexuálně po vůli, kdykoli se mu zachtělo, to se rozumělo samo sebou.

Muži ale byli zhýčkaní a poslušné sexuální otrokyně či pokorné manželky jim k naplnění jejich tužeb nestačily. Chtěli mít k dispozici i vzdělané kultivované ženy, které mohli obdivovat. A od toho tehdy byly gejši a luxusní konkubíny.

Gejši a sex

Gejshi v lázni
Gejshi v lázni

Když se mluví o Japonsku a sexu, každého samozřejmě napadnou gejši. V evropském povědomí jsou považovány za luxusní prostituky. To ale není pravda. Gejši byly profesionální společnice. Od svých tří let byly školeny v umění hudby, tance, jemné mluvy a elegantní konverzace. Sex nebyl jejich náplní práce, ale to neznamenalo, že by žily v celibátu.

  • Panenství gejši se nazývalo mizuage a na znamení toho, že gejša už je dospělá, bylo nabídnuto v dražbě majitelkou podniku, ve kterém gejša pracovala. Dovolit si připravit gejšu o panenství nebyla rozhodně levná záležitost. mohli jen ti nevlivnější a nejbohatší muži. Gejša pak peníze za své panenství odevzdala zaměstnavatelce a splatila tak dluh za svou výchovu, vzdělání a drahé oblečení.
Geishy byly společnice znalé mnoha umění
Geishy byly společnice znalé mnoha umění

Když byla gejša úspěšná a krásná, mohl jí bohatý a vlivný muž nabídnout milenecký poměr. Bylo ale čistě na gejšině rozhodnotí, zda jeho nabídku přijme. Pokud se rozhodla, že ano, muž stále platil hodinovou taxu za její společnost, ale dostalo se mu i vzácného privilegia sexu, o kterém se ostatním zákazníkům mohlo jenom zdát. Jejich vztah trval zpravidla půl roku až rok, déle si jej málokdo mohl dovolit. Kromě sexu totiž připadla zákazníkovi i nepříjemná povinnost platit veškeré gejšiny výlohy za bydlení, studium a především za krásná drahá kimona, kterými se gejši odlišovaly od ostatních žen.

Na začátku dvacátého století se stalo velkým módním trendem cestování do Japonska. Neškolené oko Američana či Evropana nebylo schopné rozeznat jemné odlišnosti, kterými se elegantní vzácné gejši odlišovaly od obyčejných prostitutek, které se je snažily napodobit v líčení a oblékání. Po druhé světové válce na tom byly gejši finančně stejně špatně jako celý zbytek země. Byly proto mnohdy donuceny začít poskytovat svým zákazním stejné služby jako prostituky.

Prostituce v Číně

Prostitutka tehdy musela být sexuální umělkyně
Prostitutka tehdy musela být sexuální umělkyně

Prostituce byla ve staré Číně legální. Tehdejší veřejné domy se nazývaly "Domy se zelenými pokoji". Konkurence byla veliká, proto se jednotlivé nevěstince předháněly v nabídce rozličných služeb a luxusního vybavení. Školené, pečlivě vybrané společnice vás namasírovaly, nabídly vám dýmku s opiem, zahrály vám na hudební nástroje a zatančily. Mohli jste s nimi konverzovat o politice, filosofii i umění, vzdělání se u správné konkubíny považovalo za samozřejmost. Byla to další věc, kterou se odlišovaly od pokorných nevzdělaných manželek.

  • Ty nejlepší podniky jste poznali podle toho, že nabízely tzv. zrcadlový sex. Mít zrcadlo byl v té době byl pro většinu lidí velký luxus. A mít dost velké zrcadlo, ve kterém by se mohl muž při svém výkonu pozorovat, to bylo teprve terno.
Hromadný sex po čínsku
Hromadný sex po čínsku

Sex byla poslední kapka rozkoše, kterou jste si v domě se zelenými pokoji mohli dopřát. Byla to ovšem ta kapka nejdůležitější a prostituky byly opravdové odbornice na sex ve všech jeho formách a podobách. Jejich hlavním uměním aly bylo zajistit muži orgasmus, aniž by musel ejakulovat. Muž pak mohl prožívat několik silných orgasmů za sebou, aniž by uronil byť i kapičku spermatu. Čínští muži totiž také věřili, že s každou kapkou semene z nich odchází i vitalita a životní síla. Když muž při orgasmu naopak nestříkal, jeho semeno se mělo údajně vstřebat do mozku a prodloužit mu život.

Návod jak přivodit nekonečný orgasmus dle čínských prostitutek.

  • Při pocitu nadcházejícího orgasmu obejměte palcem a ukazováčkem kořen penisu a pevně stiskněte jeho spodní stranu.
  • Nebo těsně před ejakulací zatlačte na speciální bod nacházející se mezi varlaty a konečníkem (na anální hrázi) a chvilku vydržte nehybně.
  • Další trik  ubrzděte přicházející vzrušení, včas zatněte svaly v pánevní oblasti, přestaňte se pohybovat a s hlubokým nádechem vtáhněte energii páteří vzhůru.
  • Neulevit si ejakulací vyžaduje odhodlání, trénink a trpělivost. Čínští muži však na tuto techniku nedali dopustit. Díky uchované energii se údajně cítili zdravěji, svěže a navíc se mohli milovat opakovaně znovu a znovu.

Jak vypadaly čínské prostitutky?

Prostitutky se při sexu nikdy úplně nesvlékaly
Prostitutky se při sexu nikdy úplně nesvlékaly

Prostitutky si při sexu zásadně ponechávaly křiklavě rudý pás vedoucí přes břicho a nikdy nesundávaly vyšívané střevíčky. Hedvábný rudý pás sloužil k zvýšení vzrušení jak je známo, tajemství a neúplná nahota vzrušují.

Střevíčky si ale ponechávaly z úplně jiných důvodů. V každé kultuře je za vrchol erotičnosti považována jiná část těla. Ve staré Číně a Japonsku to byla bohužel malá nožka. Touha po drobných nohách vedla k tomu, že malým holčičkám byla chodidla zavírána do destiček. Následně byly destičky utahovány tak, že se kosti drtily a lámaly. Opticky se tak dosáhlo co nejmenší nožky.

Nejdražší praktika v nevěstinci

Zakázané vždy láká nejvíc. Víte, co bylo to opravdu nejdražší, co jste si mohli dopřát v tehdejším veřejném domě? Ano... Bylo to vyzutí vyšívaného střevíčku a odmotání hedvábné stužky kryjící znetvořenou nohu. Jen velmi málo mužů ale bylo dostatečně vysoko postavených a zároveň bohatých, aby si tento vrcholný erotický požitek mohli dovolit.

Co nás čeká v poslední části článku o historickém sexu?

Antika byl zlatý věk sexu a my se na to podíváme pěkně zblízka. Po návštěvě řeckých veřejných domů se zastavíme ve staré Spartě, která byla k sexu otevřenější, než by se nám dnes mohlo jen zdát, a vše zakončímě na římských hromadných sexuálních orgiích.

Pokud vás téma sexu před dávnými časy zaujalo, spoustu dalších zajímavostí o tom, co bavilo naše předky nejen v posteli, si můžete přečíst v článku Historie sexu – sexuální praktiky napříč historií.