Cleavage, hluboký výstřih, downblouse

Cleavage, hluboký výstřih, downblouse

Cleavage znamená mezeru mezi ženskými prsy, jednoduše řečeno ženský výstřih, který se v dnešní době postupně stává hlubším a hlubším. Módní návrháři často navrhují své halenky a blůzy právě tak, aby odhalovaly ňadra co nejvíce. Firmy vyrábějící erotické prádlo na tuto oblast přímo cílí. Někdy se  snaze vystavit ňadra na obdiv okolí říká také downblouse, což vyhledávají zejména voyeři.

Cleavage enhancement – zvýraznění poprsí

Snaha žen udělat svá ňadra pomocí vhodného oděvu a podprsenky větší a plnější, než ve skutečnosti jsou, se nazývá clevage enhancement (volně přeloženo snaha zvýraznit výstřih). Důvodem pro zvýraznění poprsí může být slavnostní událost nebo snaha přilákat pozornost mužů například v klubech či na jiných společenských akcích. Optické zvětšování poprsí je rovněž někdy vyžadováno ve filmovém průmyslu, pokud má herečka menší poprsí, než jaké je požadováno pro charakter, který hraje.  

Ideálními pomůckami pro clevage enhancement jsou push-up podprsenky, různé druhy vycpávek nebo například korzety. Naopak ženy s větším poprsím často dosahují zvýraznění svého dekoltu tím, že si záměrně neobléknou žádnou podprsenku. Cleavage enhancement taktéž hojně využívají pánové při cross-dressingu (převlékání se za osobu druhého pohlaví), když se snaží vytvořit iluzi ženských prsou.

Snaha dosáhnout bujného výstřihu a zaujmout takto pozornost mužů provází módu pro ženy už téměř 500 let. První večerní šaty dovolující hluboké výstřihy se podle historických pramenů začaly nosit na šlechtických bálech asi v 1. polovině 16. století.

Další pojmy spojené s cleavage

Rear clevage
Rear clevage

Pojem cleavage se dnes používá kromě ňader i pro další části těla. Viditelná mezera mezi hýžděmi nad nízko vytaženými nebo lehce staženými kalhotami se u můžu i žen nazývá rear cleavage nebo také buttock cleavage. Svůdného rear clevage často ženy s větším pozadím dosahují tím, že si záměrně obléknou menší velikost kalhot, do kterých se jim toto pozadí nepodaří celé vtěsnat a jeho horní část je tak pro okolí viditelná. 

Dalším fenoménem 21. století je tzv. Toe cleavage, tedy nošení bot, které sice nejsou otevřené, ale umožňují aspoň zčásti vidět kořeny jednotlivých prstů na nohou, což vyhledávají zpravidla foot fetišisté.

Související zdroje


Související témata

Moose Knuckle

Moose Knuckle

Moose Knuckle je mužská varianta camletoe – příliš těsná látka oblečení zvýrazňuje mužské genitálie. Moose Knuckle v překladu... Moose Knuckle je mužská varianta camletoe – příliš těsná látka oblečení zvýrazňuje mužské genitálie. Moose Knuckle v překladu z angličtiny znamená losí koleno. To je mírně vyboulené dopředu a připomíná tak tvar penisu a varlat rýsujících se pod kalhotami.... ...

Voyeurismus

Voyeurismus

Voyeurismus (též skoptofilie) se řadí mezi sexuální deviace. Voyerové dosahují vzrušení tajným pozorováním druhých lidí při souloži, při svlékání, sprchování, nebo masturbaci, a to bez jejich vědomí.... ...

Whale tail

Whale tail

Whale tail je oblíbená i nechtěná praktika žen při nošení zejména šňůrkových tang v kombinaci s bokovými kalhotami. ... ...

Vybíráme z e-shopu