8 největších mýtů o masturbaci 1/2

Kdo onanuje častěji? Muži nebo ženy? Značí onanie ve vztahu závažný problém, nebo se jedná přímo o nevěru? A je pravda, že častá masturbace ztěžuje dosažení orgasmu během sexu? Pojďte s námi vyvrátit ty největší mýty o masturbaci.

8 největších mýtů o masturbaci 1/2

1. Muži masturbují častěji než ženy

Výsledky výzkumu NSSHB v přehledném grafu
Výsledky výzkumu NSSHB v přehledném grafu

Že muži masturbují častěji, než ženy, si myslí většina lidí na planetě. Skutečnost ale není tak jednoznačná, jak by se mohlo zdát.  Výzkumy sice hovoří poměrně jasně ve prospěch 'honičů', výsledky však bývají poměrně zkreslené, hned si vysvětlíme proč.

Například dle rozsáhlé studie National Survey of Sexual Health and Behavior, které se zúčastnilo bezmála 6 tisíc Američanů ve věku 14–94 let, se k masturbaci přiznalo 78,5% mužů, ale jenom 54,3% žen. Rozdíl je dán patrně tím, že mužská onanie je ve společnosti přijímána mnohem snáze, než onanie u žen. Dnes už se muži neostýchají o masturbaci mluvit veřejně, zatímco pro mnohé ženy toto téma stále ještě zůstává tabu. První mýtus tedy nemůžeme s jistotou potvrdit, ani vyvrátit, je ale hodně pravděpodobné, že rozdíl mezi pohlavími, alespoň co se onanie týká, bude minimální.

2. Masturbace v manželství nebo vztahu značí potíže v posteli

Nezakazujte partnerovi onanovat, stejně to bude dělat, jenom potají.
Nezakazujte partnerovi onanovat, stejně to bude dělat, jenom potají.

Ženy často mívají pocit, že když jejich partner v jejich nepřítomnosti masturbuje, patrně mu v posteli nestačí. Někteří lidé jsou dokonce schopní onanii klasifikovat jako nevěru a vyvodit z jednoho osamělého čísla nedozírné důsledky. Ve skutečnosti je masturbace velmi přirozená věc a lidé ji neprovozují jen za účelem sexuálního uspokojení. K onanii může mnohé přivést třeba dlouhá chvíle nebo touha uvolnit se před důležitým meetingem nebo zkouškou.

Obavy, že by váš partner či partnerka, při masturbaci prožíval něco výjimečnějšího nebo intenzivnějšího, než co prožívá při sexu s vámi, jsou zbytečné. Ani sebeúčinnější vibrátor nebo do detailů vytvarovaná umělá vagína nedokáží nahradit tělesnou blízkost. Přestože při masturbaci dochází k vyvrcholení zpravidla mnohem rychleji než při sexu v páru, prožité orgasmy se nedají srovnávat a to hlavně proto, že po orgasmu se skutečným člověkem je do těla vyplaveno mnohonásobně větší množství endorfinu – hormonu štěstí.

3. Častá masturbace omezuje mužskou potenci

Kouření může, na rozdíl od časté masturbace, prokazatelně zapříčinit neplodnost.
Kouření může, na rozdíl od časté masturbace, prokazatelně zapříčinit neplodnost.

Mužské semeno se ve varlatech začíná tvořit někdy v pubertě a mužské pohlavní žlázy nepřestávají sperma produkovat až do hodně pozdní dospělosti, mnohdy až do konce života. S pravidelným vypouštěním semene tak nějak matka příroda počítá. Pokud k němu nedojde za přičinění muže, dochází k jeho samovolnému výronu – k poluci.

Při nezvykle časté masturbaci se množství ejakulátu s každým dalším výstřikem snižuje, spermií je v něm však u zdravého muže přítomno pořád dost na oplodnění celých zástupů žen. Sečteno, podtrženo, ani každodenní rande s „Ančou Dlaňovkou nemůže mužům přivodit neplodnost.

  • Přílišné hromadění spermií se také může projevit tlakem a nepříjemným pocitem v oblasti varlat. Takový muž pak musí chtě nechtě 'zmastit kládu', jinak by nemohl dělat nic jiného než pořád myslet na sex. Ne nadarmo se s nadsázkou říká, že mužům, kteří neměli dlouho sex, tlačí sperma na mozek.

4. Masturbace ztěžuje dosažení orgasmu během sexu

Masturbace je plnohodnotným tréninkem na partnerský sex. Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.
Masturbace je plnohodnotným tréninkem na partnerský sex. Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.

Tvrzení, že člověk přichází na svět s omezeným počtem orgasmů, které pokud si „vyplácá“, tak už mu prostě žádné nezbydou, možná používají zapšklé matky a babičky jako argument, který má přesvědčit jejich pubertální syny či vnuky, aby krotili své choutky.

Stejně tak není pravda, že pokud už jednou nebo vícekrát během dne dosáhnete orgasmu sami se sebou, už vám to dost dobře nepůjde s partnerem. Nic jako denní nebo životní příděl orgasmů neexistuje a záleží čistě na individuálních schopnostech každého, kolika orgasmů je schopen v jakém časovém intervalu dosáhnout.

Popravdě, často dosahované orgasmy mohou schopnost vyvrcholení během sexuálního styku dokonce znatelně podpořit, zejména u žen. Masturbující člověk totiž poznává reakce svého těla na různé druhy stimulů a učí se rozpoznávat příchod vlny rozkoše a pozitivně ji prožívat. Masturbaci je tak možné brát jako jakýsi trénink na partnerský sex.


Video: Den, kdy Země přestala masturbovat – trailer na fiktivní film (zdroj: Youtube.com)

Jaké mýty o masturbaci vyvrátíme příště?

V příštím díle vyvrátíme další čtyři mýty o masturbaci. Dozvíte se například, zda příliš mnoho masturbace škodí, zda je možné, aby si žena vytvořila závislost na vibrátoru, nebo si objasníme, kdy lidé vlastně začínají onanovatSouvisející hračky