8 kroků, jak se vyrovnat s rozchodem – neškemrejte a hodně masturbujte

Láska občas bolí… a pokud dostaneme košem, bolí úplně nejvíc. Máte rozcupované srdce? Poradíme vám, jak přežít rozchod a nezbláznit se. 

8 kroků, jak se vyrovnat s rozchodem – neškemrejte a hodně masturbujte

Rozchod už zažil asi každý. Dát někomu kopačky je však mnohem jednodušší, než je dostat. Ten, kdo je dostane, to často nečeká a rozchod ho úplně rozhodí. Zotavit se pak není jednoduché a nějakou dobu to trvá…

Společně strávené chvilky nelze přejít jen lusknutím prstu. Láska je návyková látka a zvyk je železná košile. Ať už je váš rozchod jednostranný nebo vzájemný, ukončení vztahu není nikdy snadný proces. Doba “lízání ran“ tak může trvat týdny, měsíce, někomu i roky. Uff, tak pojďme tu dobu trochu zkrátit.

Fáze rozchodu jsou u mužů i žen podobné

1. Popírání

Dostali jste košem, ale odmítáte si to připustit. Co kdyby? Co kdybych s ním spala častěji? Co kdybych ji nepodvedl? Třeba by to mohlo klapat...

2. Hněv

Druhá fáze je především o vzteku. Jak mi to ten parchant mohl udělat? Kdybych nebyl debi*, mohli jsme být ještě spolu.

3. Smlouvání

Začnete hledat všemožné cesty, jak se do vztahu vrátit. Kompletní změna image je zcela běžným jevem.

4. Deprese

Teprve v této fázi vám dojde, že je konec. Začnete se utápět v beznaději a lásku nahradíte alkoholem nebo zmrzlinou.

5. Smíření 

Po hořkém období zoufalství přichází smíření. Konečně jste schopni se posunout dál a otevřít svůj klín i mysl novým zážitkům.

Rozchod z pohledu muže

Ani pánové to nemají s rozchody tak jednoduché, jak se může zdát. Od mala jim všichni vtloukají do hlavy, že chlapi nepláčou a nejsou to žádné citlivky. Ženy po rozchodu trpí a topí se v bolesti, kdežto muži spíše slaví a užívají si svobody. Smutek tak statečně ignorují a raději se soustředí na party, sport nebo práci. Ale i oni si projdou všemi porozchodovými fázemi… akorát o něco později.

Můj ex se měsíc po rozchodu téměř připlazil, že mě chce nazpět, nemůže beze mně žít… bla bla bla. Ale mně stačil i jen týden, abych zjistila, o kolik líp je mi bez něho. Nazpět bych ho nechtěla, ani kdyby byl poslední chlap na světě.

 – Ropucha 02 , web emimino.cz

Rozchod z pohledu chlapa
Muži rozchod dlouho popírají... ale smutku se stejně nevyhnou

Jak se vyrovnat s rozchodem v osmi krocích

Rozdýchat kopačky nějakou dobu trvá. Na následujících řádcích se však dočtete, jak se z celé situace oklepat o něco rychleji. Tak zamáčkněte slzičku, začínáme.

1. Deprese po rozchodu je běžná, smiřte se s ní, ale ne na dlouho

Pusťte si smutnou písničku nebo romantický film, rituálně upalte společné fotografie a smažte z mobilu všechny prasečinky, které jste si za ta léta naposílali...

Fáze truchlení a hysterických výlevů k rozchodu rozhodně patří. Smutku se nebraňte, jen se v něm neutápějte zbytečně dlouho. Doporučujeme si na to nejhorší zoufalství vynahradit maximálně jeden měsíc. Za víc vám ex prostě nestojí.

2. Jak přežít rozchod: radujte se. Od teď už žádné komandování

Berte to pozitivně, nikdo vám teď nestojí za zadkem. Jen si vzpomeňte, jak vás ty výčitky neuvěřitelně vytáčely. Teď se můžete konečně zhluboka nadechnout. Záchodové prkénko nahoře? V pohodě. Vlasy v odtoku? Nic se neděje. Ze dvou piv se vyklubalo šest škopků? Žádný problém. Taky vás už nikdo nebude soudit za noční nálety na ledničku nebo vyčítat zaprasenou kuchyňskou linku.

Jak se chovat po rozchodu
Rozchody jsou na prd. Ale to vztahy často taky

3. Co dělat po rozchodu: masturbujte jako o život

Zažíváte sexuální absťák? Tak masturbujte! Leštění stožáru, klikání na myšku… říkejte tomu jak chcete. Onanie je zdraví prospěšná a navíc vám pomůže překonat stres. Prostě ideální porozchodová činnost. Stejně sami víte nejlépe, co na vás platí. Navíc to můžete dělat vždy (nebo právě jen tehdy), kdy dostanete chuť.

Takže už žádné doprošování ani zklamání z nedodělané “práce“, orgasmus je teď plně ve vaší moci. Navíc dnes existuje tolik možností, jak si udělat dobře. Využijte toho.

4. Jak se chovat po rozchodu: neponižujte se

“Nestalkujte“ svou ex lásku na sociálních sítích a nenavštěvujte místa, na kterých byste ji mohli potkat. Je to jako sypat si sůl do ran. Rovněž si dejte pozor na alkohol – po pár skleničkách dostane většina odkopnutých partnerů chuť se nějak připomenout. Opilé smsky či zprávy na messengeru se zoufalým vyznáním lásky vám protějšek nevrátí. Akorát se ztrapníte a kromě ranní kocoviny pocítíte i tu morální. A ta je mnohem horší.

Deprese z rozchodu
Ne, zapomeňte na to. Nepište mu!

5. Udělejte si radost a pečujte o sebe

Zajděte si ke kadeřníkovi nebo na nehtíky, obnovte svůj omšelý šatník, kupte si nějakou zbytečnou blbost… dělejte cokoliv, co vás učiní šťastnými. Nedovolte, aby vás smutek proměnil v zanedbanou hromádku neštěstí. Vymaňte se z tepláků, dejte si horkou vanu a relaxujte. Zajděte si na masáž. Péče o zevnějšek, materiální radosti a pořádná dávka sebelásky… to teď potřebujete ze všeho nejvíc.

6. Jak přežít rozchod: mluvte o tom. S kýmkoliv

Neduste smutek v sobě. Mluvte o něm. Ale s lidmi, váš pes se do toho nepočítá. Vyplačte se na rameni svých přátel nebo mámy. Zanadávejte si, pomůže to. Ani takový terapeut nebo osobní kouč není k zahození. Spolu celou situaci zhodnotíte a poučeni ze svých chyb se snadněji posunete dál.

TIP: Kdo je to kouč? Pokud zažíváte opakované rozchody nebo se zamilováváte do lidí, kteří o to nestojí, přečtěte si článek "Vztahoví kouči v ČR: naučí vás svádět i překonat krizi ve vztahu"

7. Uspokojte své vnitřní zvíře

I ten největší smutek přehluší pořádné dobrodružství! Nechte si udělat vysněné tetování, které vám ex neustále vymlouval. Skočte si bungee jumping. Navštivte fetish festival. Absolvujte kurz vaření nebo školu smyku. Uspořádejte cestu kolem světa. Nebo alespoň výpravu po krásách okolí. Prostě neseďte na zadku a neužírejte se svým neštěstím.

Uspokojte své vnitřní zvíře
Dobrodružství vám toho syčáka vymlátí z hlavy

8. Sex po rozchodu: opatrně s ním, raději flirtujte

Poslední a nejdůležitější bod ze všech. Sex s prvním člověkem, kterého potkáte v baru, prostě není dobrý nápad. Není kam spěchat. Sexu ze zlosti totiž budete pravděpodobně velmi brzo litovat.

Nikdo však neříká, že flirtovat je zakázáno. Naopak. Lehký flirt vám pomůže najít ztracené sebevědomí a zvedne vám náladu. Dokažte si, že na to pořád máte :)

Co bolí, to přebolí

Zní to jako klišé, ale je to tak. První dny po rozchodu vám budou připomínat trýznivou apokalypsu, ale časem se z toho prostě oklepete. A je jen na vás, jak rychlé to bude.

Takže zahoďte mobil, naložte se do vany a udělejte si dobře. O víkendu pak vyrazte na výlet. Kdo ví, třeba tam potkáte někoho, s kým si budete moci trochu zaflirtovat :)

Vybíráme z e-shopu