Šukací stroje 1/4 – historie a současnost strojů na sex

Erotické hračky už přestávají být jen náhražkami partnera, ale umožňují poznat zcela novou dimenzi zážitků. V dnešní technické době není problém vyrobit šukací stroje, které mohou poskytnout přesně to, co nám v sexu chybí. Navíc vše okoření netradiční atmosférou. Představte si, že se pohodlně usadíte do hebkého křesla, odněkud začne hrát podbízivá hudba a neúnavný stroj vám nabídne všechny formy rozkoše, které si umíte představit. Vaginální, anální a dokonce i orální uspokojení a k tomu přídavek v podobě stimulace elektrošoky, podtlakem, lízáním nebo tlakem vody.

Šukací stroje 1/4 – historie a současnost strojů na sex

Historie fucking machines

Parní vibrátor k léčbě ženské hysterie
Parní vibrátor k léčbě ženské hysterie

Historie moderních strojů na sex se váže k počátkům 20. století, kdy je používali zejména lékaři v lázních. Tehdejší zařízení byla větší a silnější než dnešní přístroje. Jak vypráví známý film Vrtěti ženou, první přístroje byly používány k léčbě hysterie u žen.

Patent na tyto léčebné pomůcky vlastnil americký lékař George Taylor od roku 1869. Jednalo se o vibrátor na parní pohon. Název může být zavádějící, protože se nejednalo o vibrátor v pravém slova smyslu, ale pouze o dildo nasazené na horizontálním pístu. Samotné vibrace tak byly spíše vedlejší efekt. Díky síle a velikosti těchto stojů docházelo i ke zraněním, což u dnešních strojů nehrozí.

Co všechno šukací stroje umí?

Šukací stroje pro ženy

Fucking machines dnes existují v mnoha různých podobách. Nejklasičtější šukací stroje mají jedno dildo, určené pro vaginální styk. Pohybuje se na pístu tam a zpět, čímž napodobuje přírazy. Rychlost a hloubku si uživatelka volí nejčastěji sama.

Nejmenší příruční strojky mají většinou adaptér na kuchyňského robota nebo vrtačku. Větší stroje z kategorie ride-on vypadají jako křeslo, ve kterém je toto dildo zabudováno. Šukací křesla už mají různé možnosti ovládání a nastavení přírazů. Existují i luxusní full komfort sex stroje, které mají více pístů, lepší polstorvání apod.

Šukací stroj Anděl slasti (Angel of Passion)
Stroj Anděl slasti
(Angel of Passion)
Levný set nasazovacího dilda na vrtačku
Levný set nasazovacího dilda na vrtačku
Šukací stroj Sybian je vhodný pro polohu na koníčka (ride-on)
Šukací stroj Sybian je vhodný
pro polohu na koníčka

Dostupné šukací stroje pro ženy a jejich parametry probereme ve druhém článku o fucking machines.

The Love Machine s nástavcem vagíny
The Love Machine s nástavcem vagíny

Šukací stroje pro muže

Muži mohou využívat běžné šukací stroje pro ženy, u kterých lze vyměnit nástavec s dildem za Fleshlight vagínu. Druhou možností pro muže je použití dilda pro anální penetraci.

Existují samozřejmě i šukací stroje určené výhradně pro muže. Ty mají různé sací mechanismy, ale nabídka není tak široká.

Slast pro všechny smysly

Luxusní fuckingmachine Trillhammer, umí uspokojit všechny touhy.
V nadstandardní výbavě dokáže křeslo Trillhammer laskat všechny smysly.

Největší rozmach zažívají tyto sexuální hračky od 80. let minulého století a to díky příchodu tzv. Teledildonics / Cyberdildonics. Tak nazíváme pokročilé šukací stroje, které umožňují kompletní zážitek a to vše s dálkovým ovládáním! Už není třeba nic ručně nastavovat, jednoduše zadáte program do počítače, nebo si sami měníte pomocí ovladače intenzitu dráždění.

Takové sexmachines už jsou mnohem dokonalejší a kromě běžného dilda na hřídeli, vykonávajícího horizontální, či vertikální pohyb, přibyly různé sací mechanismy na poprsí, bradavky či klitoris, řízené elektrošoky, vodní střiky, stimulační hudba, úvazky a pouta pro dokonalé znehybnění uživatele a možnost automatické změny polohy. Těmto strojům se budeme věnovat ve třetím článku o šukacích strojích.

Bude takto vypadat cybersex v roce 2050?
Bude takto vypadat cybersex v roce 2050?

Cybersex - co nás čeká v budoucnu

Nejnovější stroje by měly být už v blízké budoucnosti vybaveny hmatovou technologií Haptic, která stroji umožní rozeznávat povrchy a přizpůsobovat se jim. Už dnes však existují různé hi-tech stroje, jejichž předností je ovládání přes internet, skrze webkamery, hlasový vstup/výstup a podobně. Vývoj nezadržitelně spěje ke strojům, které umožní mít věrný sex přes internet, s kýmkoli budete chtít.

Šukací stroje v literatuře, muzea a výstavy

Ve světě bychom našli několik muzeí, věnujících se erotice: Erotic Art Museum v Hamburku, Musée de l´érotisme v Paříži, Musée d´Amsterdam v Amsterodamu a velmi kvalitní muzeum světové úrovně Muzeum sexu v New Yorku. Nejvíce se ale tématu šukacích strojů věnuje Sexmachines muzeum v Praze.

Pražské Sexmachines muzeum
Sexmachines muzeum v Praze nabízí netradiční pohled do historie erotiky

Toto muzeum nabízí tři patra plná erotiky – od historických vibrátorů, přes různé smyslné úbory, postroje, masky, až po různé šukací stroje, křesílka a masturbační roboty. Nechybí také historické erotické kino. Muzeum je otevřeno každý den od 10.00 do 23.00 (včetně víkendů). Rozhodně tedy stojí za návštěvu a jste-li v Praze rozhodně si ho zařaďte do programu – možná i před procházku po Karlově mostu.

Těm, kteří rádi čtou a téma šukacích strojů je zaujalo, doporučujeme povídku Fucking Machine od Charlese Bukowskeho, nebo anglický paperback American Sex Machines: The Hidden History of Sex at the U.S. Autor Hoag Levins zde barvitě popisuje vývoj šukacích strojů v Americe.

Udělej si sám – levné, rychlé, nebezpečné

Samozřejmě, že šukací stroje nemohly ujít pozornosti domácích kutilů. Ti začali přemýšlet, jak přebudovat různé vrtačky, pily či drobné motory na nástroj rozkoše. Vyrobit bezpečný a funkční stroj na sex však není vůbec jednoduché. Stroj musí mít správnou sílu, hloubku, rychlost přírazu a nesmí u něj docházet k poruchám. Musí být bezpečnější než co jiného, protože přichází do styku s lehce zranitelnými intimními partiemi.

Světoznámý fotograf Timothy Archibald nafotil o domácích kutilech a jejich výrobcích celý seriál, včetně rozhovorů. Nutno říci, že některé stroje rozkoše vypadají vskutku povedeně.

Dvojitá fucking machine
Dvojitá fucking machine
Zdroj: T. Archibald
Sexuální stroj na ruční pohon
Sexuální stroj na ruční pohon
Zdroj: T. Archibald
Výkonná sexuální mašina
Výkonná sexuální mašina
Zdroj: T. Archibald

Partner vs. fucking machine

Jistě vás zajímá, ve kterých ohledech dokáže stroj nahradit sexuálního partnera. Zaměříme se tedy na stroje pro ženy, kterých se vyrábí drtivá většina. Šukacím strojům pro muže budeme věnovat pozornost v dalším díle.

  • Výdrž: Hlavní předností těchto strojů je samozřejmě výdrž. Stroj se neunaví, neusne, nezpomalí a neodejde koukat na fotbal.
  • Rychlost: Vydrží pracovat v optimálním tempu, které je pro většinu žen přibližně 4 přírazy/sekundu, čehož je výkonnější muž schopen maximálně několik desítek sekund.
  • Délka: u většiny těchto mašinek lze měnit velikost i délku dilda. Tento parametr se označuje "zdvih". Partner se mění rozhodně hůře, než nádstavec.
  • Síla: Síla je důležitá hlavně pro bezpečnost uživatele – kvalitní stroje při vyklouznutí nebo jiné nehodě proklouznou, či zcela zastaví. Přitom ale mají dostatečnou sílu k pohybu ve stažené a na začátku neuvolněné vagíně. Velká síla bývá největší slabinou a zároveň nebezpečím domácích výrobků.

Co na to partnerovo ego?

Jste žena a toužíte po šukacím stroji? Zkuste to s partnerem nenápadně probrat – rozhodně nesmí vyznít, že byste jej snad chtěla nahradit, nebo vám nestačily jeho výkony. Muži na tyto erotické hračky většinou ani nežárlí, protože přece jen je to pořád jen "přerostlý vibrátor" a rozhodně si nenechají ujít pohled na vás, jak si užíváte.

Musíte ovšem počítat, že partner bude mít specifické požadavky na vzhled stroje. Favoritem pro ně je nablýskaný kovový gigant, který vypadá, že udolá i superhrdinky z erotických komixů. Za touto touhou je jak nadšení pro mechanické "udělátka", tak psychická potřeba srovnávat se. Každému muži je jasné, že se nemůže srovnávat s dvoumetrovým kovovým robotem a necítí ani potřebu soupeřit – ale být pokořen plyšovým červeným kufříkem?

  • Pozor!  Pokud je váš partner například méně obdařen, pořiďte si raději větší nádstavce tajně, nebo po předchozí citlivé diskuzi.

Vzhled – aneb "můžu to mít v obýváku?"

Diskrétní šukací sedátko s odnímatelným dildem.
Diskrétní šukací sedátko s odnímatelným dildem.

Pokud si pod pojmem fucking machine představíte kovové monstrum s trčícím penisem, máte pravdu jen z poloviny. Tyto modely jsou nejčastěji používány v BDSM filmech, kde mají sloužit víceméně jako mučící nástroj a jejich úkolem je vzbuzovat respekt.

Oproti tomu existují roztomilá a něžná sedátka, potažená plyšem, ozdobená kožešinou, která na první pohled nemají nic společného se sexem. Erotický nástroj se z nich stává ve chvíli, kdy přišroubujete do zakrytého otvoru vibrátor, nebo odklopíte některou část.

Špetka inspirace na závěr...

Inspiraci můžete nabrat například na erotických stránkách z produkce Kink, kde je jim věnována vlastní sekce. Chystáme pro vás také další díl tohoto seriálu, který se bude věnovat výběru správného šukacího stroje. Podrobně vám popíšeme různé typy sexuálních strojů, jejich výhody a nevýhody. Na závěr pro vás připravíme souhrn fucking machines, dostupných na našem trhu.


Vybíráme z e-shopu