Co je přerušovaná soulož, coitus interruptus?

Přerušovaná soulož, Coitus interruptus

Nejlevnější antikoncepce je vytáhnout ho před orgasmem a vyvrcholit ven. Latinsky se tomu říká coitus interruptus, česky přerušovaná soulož, někdy taky žoviálněji „dát si pozor“.

Jakkoliv je tato metoda levná a efektivní, má mnoho nevýhod. Je mnohem méně spolehlivá než kondomy a navíc vás ani neochrání před pohlavními chorobami.

A hlavně, vytáhnout ho ve správnou chvíli není vůbec jednoduché. Když muž vystoupí moc brzy, nemusí vyvrcholit. Navíc tím přeruší potěchu své partnerky. Když zase vystoupí moc pozdě, může dojít k „nehodě“. Kromě špatného odhadu má na selhání vliv také možnost, že se do vaginy může dostat malé množství preejakulátu, které rovněž může obsahovat spermie.

Úspěšné praktikování přerušované soulože vyžaduje patřičný trénink – a to je v tomto případě docela ošemetná záležitost. Americké studie ukazují, že 15 až 28 % přerušovaných styků skončí neúspěchem. Přesto je tato metoda populární i v moderní době. V roce 1991 ji podle odhadů používalo na 38 milionů párů z celého světa a na začátku 21. století ji používala až třetina polských a tureckých párů mezi 15 a 44 lety.

Přerušovaná soulož se praktikuje se už po celá staletí (a není tak bizarní jako mnoho jiných). I v Bibli se praví, že Onan spal se svojí švagrovou a „kdykoli vcházel k ženě svého bratra, vypouštěl semeno na zem, aby svému bratru nezplodil potomka.“ (Bible, Genesis 38:9)

  • Pánové, pokud jste už jednou vyvrcholili ven a chcete si dát ještě jedno kolo, dejte si dobrý pozor. Na penisu vám totiž mohou zůstat zbytky spermatu – což občas k otěhotnění stačí. Nejdřív byste si měli penis dobře omýt a ideálně se i vymočit (moč totiž spermie zabíjí). Ani to vám však nezaručí stoprocentní bezpečí.

Související zdroje


Související hračky


Související témata

Bazální teplota

Bazální teplota

Bazální teplota je nejnižší teplota, jíž tělo dosáhne po dostatečně dlouhé době tělesného klidu (obvykle po klidném nočním spánku).

Escapelle

Escapelle

Escapelle je tzv. pilulka po, která se používá, pokud selhaly jiné metody antikoncepce (např.

Hormonální antikoncepce

Hormonální antikoncepce

Hormonální antikoncepcí (HA) se označuje forma antikoncepce pro ženy, založená na dodávání určitých hormonů do těla.

Mezi stehna

Mezi stehna

Pánové, nemusíte ho „strkat“ do partnerky“, abyste dosáhli uspokojení. Existují i tzv.

Nitroděložní tělísko

Nitroděložní tělísko

Nitroděložní tělísko patří mezi dlouhodobé (depotní) metody antikoncepce. Zavádí se do dělohy, kde zabraňuje spermiím, aby pronikly dál a oplodnily vajíčko.

Pharmatex

Pharmatex

Pharmatex je lokální nehormonální antikoncepce, kterou můžete sehnat i bez předpisu, a to jako globule či krém.

Postinor

Postinor

Postinor je jedna z komerčních značek tzv. postkoitální antikoncepce.

Potrat

Potrat

Abort čili potrat je ukončení těhotenství před porodem, a to zánikem embrya nebo plodu.

Vasektomie

Vasektomie

Vasektomie (také vazektomie) je metoda mužské sterilizace. Je považována za jednu z forem mužské antikoncepce.

Vybíráme z e-shopu