Přerušovaná soulož, Coitus interruptus

Přerušovaná soulož, Coitus interruptus

Nejlevnější antikoncepce je vytáhnout ho před orgasmem a vyvrcholit ven . Latinsky se tomu říká coitus interruptus, česky přerušovaná soulož, někdy taky žoviálněji „dát si pozor“.

Praktikuje se už po celá staletí (a není tak bizarní jako mnoho jiných). I v Bibli se praví, že Onan spal se svojí švagrovou a „kdykoli vcházel k ženě svého bratra, vypouštěl semeno na zem, aby svému bratru nezplodil potomka.“ (Bible, Genesis 38:9)

Jakkoliv je tato metoda levná a efektivní, má mnoho nevýhod. Je mnohem méně spolehlivá než kondomy a navíc vás ani neochrání před pohlavními chorobami.

A hlavně, vytáhnout ho ve správnou chvíli není vůbec jednoduché. Když muž vystoupí moc brzy, nemusí vyvrcholit. Navíc tím přeruší potěchu své partnerky. Když zase vystoupí moc pozdě, může dojít k „nehodě“. Úspěšné praktikování přerušované soulože vyžaduje patřičný trénink – a to je v tomto případě docela ošemetná záležitost. Americké studie ukazují, že 15 až 28 % přerušovaných styků skončí neúspěchem.

Přesto je tato metoda populární i v moderní době. V roce 1991 ji podle odhadů používalo na 38 milionů párů z celého světa a na začátku 21. století ji používala až třetina polských a tureckých párů mezi 15 a 44 lety.

  • Pánové, pokud jste už jednou vyvrcholili ven a chcete si dát ještě jedno kolo, dejte si dobrý pozor. Na penisu vám totiž mohou zůstat zbytky spermatu – což občas k otěhotnění stačí. Nejdřív byste si měli penis dobře omýt a ideálně se i vymočit (moč totiž spermie zabíjí). Ani to vám však nezaručí stoprocentní bezpečí.

Související zdroje


Související hračky


Související témata

Hormonální antikoncepce

Hormonální antikoncepce

Hormonální antikoncepcí (HA) se označuje forma antikoncepce pro ženy, založená na dodávání určitých hormonů do těla.

Mezi stehna

Mezi stehna

Pánové, nemusíte ho „strkat“ do partnerky“, abyste dosáhli uspokojení. Existují i tzv.

Postinor

Postinor

Postinor je tzv. postkoitální antikoncepce (také nouzová), která se používá po „nehodách“, tedy pokud při pohlavním styku...

Vasektomie

Vasektomie

Vasektomie (také vazektomie) je metoda mužské sterilizace. Je považována za jednu z forem mužské antikoncepce.