Co je cybersex, počítačový sex, virtual sex, netsex, mudsex?

Cybersex, Počítačový sex, Virtual sex, Netsex, Mudsex

Pojem cybersex označuje virtuální (online) setkání dvou a více osob za účelem bezkontaktního prožívání sexu a sexuálních praktik. Ty si navzájem zúčastnění popisují prostřednictvím erotických zpráv. Česky se tato forma sexu nazývá rovněž počítačový sex. Jde o trochu nepřesný výraz, neboť cybersex už je dnes prováděn i skrz mobilní zařízení či tablety. V angličtině má řadu dalších názvů, jako internet sex, netsex, virtual sex nebo mudsex.

Slovo cybersex pochází z anglického jazyka a vzniklo spojením přídavného jména cybernetic (kybernetický) a sex.

Charakteristika cybersexu

Cybersex je populární u obou pohlaví
Cybersex je populární u obou pohlaví

Jde přirozeně o bezpohlavní (bezkoitální) sexuální aktivitu, která má simulovat skutečné erotické praktiky. Jejím cílem je zpravidla sexuální vzrušení a následně i uspokojení masturbací všech zúčastněných.

Nejčastěji se jedná o erotické dopisování přes SMS, emaily či nejrůznější erotické chaty, může se však jednat i o výměnu erotických fotek nebo videí, živý přenos přes webcameru (často ve formě placeného erotického livechatu) nebo sex po telefonu.

Na jedné straně může jít o velmi praktické řešení pro partnery, kteří jsou z nějakého důvodu od sebe odloučeni. Na druhé o zálibu milovníků anonymity, kteří si chatují erotické popisy konkrétních praktik v nějaké chatovací místnosti, nebo skrz jiné internetové komunikační kanály.

Za velkou popularitu vděčí cybersex také své finanční i technické nenáročnosti. Pro jeho základní provozování stačí pouze PC nebo podobné zařízení (mobil/tablet) a připojení k internetu. Navíc se jej vždy dobrovolně účastní obyčejní lidé s podobnými choutkami. Odpadá tedy i otázka placení za erotické služby.

Byť se může zdát, že je erotický chat spíš mužskou záležitostí, není tomu tak. Velmi často hledají anonymní muže za účelem psaní erotických zpráv i ženy.

Kde se můžeme s cybersexem potkat?

Cybersex za pomoci webkamery
Cybersex za pomoci webkamery

Nejčastěji jsou pro potřeby cybersexu využívány různé druhy online chatovacích místnosti. Ty nabízí řada internetových stránek, nebo programů (např. IRC). Asi nejznámějším chatovacím prostorem na českém webu je stránka Lide.cz. Doba, kdy internetové komunikaci kralovaly chatovací místnosti, je však již dnes u konce.

Nejen dominantní nástup sociálních sítí, ale také nové fenomény, jako streaming, nebo webcam chaty totiž nabízejí mnohem jednodušší přístup k cybersexu. Chat je navíc často doplněn o možnost prohlížení fotografií, videí, nebo živý přenos skrz webkameru protějšku. Velmi oblíbená je v tomto ohledu bezplatná služba Skype, která umožňuje kombinaci chatu a hlasového či video hovoru.

Omegle

Tak trochu revoluci přinesla ve světě cybersexu online služba Omegle. Ta nabízí erotický chat, ve kterém přiřazuje zaregistrované uživatele do náhodných chatovacích místností podle toho, s kým a o čem by chtěli chatovat. Místnosti mohou být buď čistě textové, nebo obsahovat i webkameru, což opět závisí na volbě návštěvníka.

Na úvod si mohou uživatelé rovněž určit, o čem konkrétně chtějí chatovat. Chat s aktuálně přiřazenou osobou navíc lze kliknutím na jediné tlačítko zrušit a Omegle uživateli okamžitě dohodí dalšího neznámého člověka. Jde o velmi oblíbenou službu nejen pro hledání nových přátel, ale také pro účely cybersexu.

Příklad erotického chatu

Julie: „Líbím se ti v mé noční košili?“

Julie: „Udělám cokoliv, co budeš chtít, drahoušku.“

Michal: „Otoč se a vyšpul na mě tu svou kundičku.“

Julie: „Dobře, jsem na kolenou. Líbí se ti?“

Michal: „Je překrásná. Chytám tě za boky a pomalu do tebe pronikám.“

Julie: „Ano! Cítím tě uvnitř, jsi velký hodně tvrdý!“

Michal: „Pravou rukou nahmatávám tvůj klitoris.“

Julie: „Mmm … je vlhký a teplý, že?“

Michal: „Ohh, začínám tě šukat hlouběji a rychleji!“

Michal: „Tvůj krásný zadeček při každém přírazu krásně plácne o mé boky!“

SMS, e-mail, dropbox, aneb erotické dopisování

Sexting (posílání erotických SMS/MMS, nebo e-mailů)
Sexting (posílání erotických SMS/MMS, nebo e-mailů)

Do cybersexu lze zahrnout také obecně popisování sexuálních aktivit druhým osobám pomocí moderní elektroniky. Kromě zmiňovaných způsobů tak můžeme za cybersex označit i erotické dopisování pomocí erotických sms nebo e-mailů. Takový cybersex se nazývá sexting. Formou cybersexu je rovněž sex po telefou prostřednictvím hovoru (phone sex). 

Chytré telefony s operačními systémy android nebo iOS nabízejí také celou řadu aplikací, které jsou navrženy pro potřeby cybersexu. I pro nesexuální chaty je oblíbená a hojně rozšířená aplikace WhatsApp, nebo Kik.

Relativní novinkou je v komunitě cybersexu využívání různých cloudů a dalších typů online úložišť dat. Pár, nebo anonymní dvojice, která se rozhodne praktikovat společně cybersex, si společně takové datové úložiště založí. Přístup k datům mají oba s tím, že si na cloudu vzájemně nechávají textové soubory s popisem erotických fantazií a praktik.

Populární službou pro tyto potřeby je například Dropbox. Výhodou je, že se ke sdíleným datům lze připojit skrz internet odkudkoliv, a to včetně mobilního telefonu. Při tomto relativně novém typu cybersexu tak hraje svou roli také jisté podprahové vzrušení z toho, kdy už protějšek nasdílí nový soubor se sexuálním obsahem. Odpovědi, či pokračování totiž přicházejí zpravidla v mnohem delších intervalech, než například v případě chatu.

Cybersex ve světě online her - Mudsex

Možnosti online hry Second life
Možnosti online hry Second life

Dalším prvkem, který co se cybersexu týče, způsobil velký odliv uživatelů z chatovacích služeb, jsou online hry. Zejména tzv. MMORPG (massive multiplayer online role-playing game – masivní multiplayerové online hry na hrdiny/hraní rolí) představují obrovskou koncentraci stovek tisíc až milionů uživatelů.

Ti, jak už název napovídá, hrají určitou roli (nejčastěji nějakého hrdinu), avšak jejich pohyb ve vymodelovaném virtuálním herním světě je zcela svobodný. Mohou se tak věnovat samotnému hernímu obsahu, nebo navázat styky s jinými hráči.

Chat je zde samozřejmostí, a tak se s cybersexem často setkáme i v těchto hrách. MMORPG hry navíc často umožňují vytvořit si kompletně celou postavu včetně pohlaví, typu postavy i detailního vzhledu. Pro erotické chaty v online hrách vznikl specifický pojem mudsex.

Second life

Virtuální online hra Second life (Druhý život) naznačuje svůj záměr už tím, že je věkově omezená. Hráči se v ní nazývají „rezidenti“ a jejich pohyb není nijak omezen. Mohou tak prozkoumávat největší 3D online svět, jaký kdy hráčská komunita vytvořila a navazovat kontakty s dalšími hráči.

Postava každého uživatele se nazývá avatar a její vzhled je čistě v rukou hráče. Second life je možné hrát zcela zdarma, avšak za určité erotické, fetišistické a BDSM oblečky je nutné zaplatit drobný poplatek. Ve hře jsou lokace specificky určené pro cybersex respektive mudsex.

Hráči se tak mohou odebrat do zvolených prostor a zde prostřednictvím chatu začít popisovat sexuální fantazii či předem domluvený scénář. Ve světě Second life navíc funguje i samostatná ekonomika. Každý tak může nabízet libovolné služby, sexuální nevyjímaje.

Na uspokojivý cybersex jsou potřeba aspoň dva

Mudsex v MMORPG hře Tera online
Mudsex v MMORPG hře Tera online

Kvalita cybersexu se odvíjí od toho, jak věrohodně a podrobně dokáží zúčastněné osoby popsat své pocity a emoce. Erotické zprávy se velmi často stáčí k sexuálním fantaziím jednotlivých osob. Nemělo by v žádném případě jít o sólový popis erotické fantazie. Děj by měl mít prostor ovlivňovat i protějšek

Aby si cybersex dokázali užít všichni, kteří se do popisu situace zapojují, je rovněž potřeba velmi pozorně číst a vnímat, kam se účastníci snaží děj dostat. Není možné snažit se za každou cenu prosadit svůj scénář, který se však nelíbí někomu jinému.

Netolerantní chování při cybersexu může velmi rychle vyústit fiaskem a ukončením celé seance. Připojené osoby totiž v chatu, kde je nic nepřitahuje ani nevzrušuje, nemá co držet. Pro vzájemné uspokojení je vždy důležité najít kompromis mezi ideálními představami všech účastníků.

Nejideálnější jsou online komunity, které se za účelem erotického dopisování scházejí pravidelně. Jednotliví členové se jednak znají a navíc mohou při svých „setkáních“ využívat řadu moderních technologií, které dělají ze sexu na dálku velmi zajímavou zkušenost.

Pro heterosexuální cybersex se nabízí například přístroj Lovepalz. Jakákoliv dvojice pak může po vzájemné domluvě zkusit opravdu netradiční zážitek líbání prostřednictvím zařízení Kissenger.

Je cybersex nevěra?

Cybersex mezi partnery
Cybersex mezi partnery

Cybersex se stává žhavým tématem v diskuzích ohledně nevěry. Obecně jej většina partnerů považuje za projev nevěry. Sexuální uspokojování lze totiž rozdělit na aktivní a pasivní, kde pasivní znamená masturbaci o samotě, či při sledování porna, zatímco aktivní zahrnuje i interakci s druhou osobou. Z tohoto pohledu jsou partneři mnohem shovívavější k pasivnímu uspokojování.

Partnerovy choutky na cybersex však dokáže tolerovat málokdo. I proto se většinou lidé provozující cybersex o svých online aktivitách svým partnerům nesvěřují. Někdy se však mohou pokusit o na první pohled nevinné erotické zprávy i se svými partnery. Tím jim mohou naznačovat svou náklonost k popisování erotických představ.

Pokud se vzájemný cybersex zalíbí oběma, může jít jednak o příjemné zpestření sexuálního života. Partner, kterého původně cybersex s cizími lidmi vzrušoval, může rovněž tento způsob úplně zavrhnout, neboť mu k uspokojení postačí psaní si se svým druhem.

Související odkazy


Související témata

ASMR

ASMR

ASMR je zkratka pro Autonomous Sensory Meridian Response, což v překladu z angličtiny znamená Automatická vrcholná odezva smyslů. Jedná se o brnění nebo chvění, které se vám začne rozlévat po celém těle (obvykle od hlavy přes krk a po páteři dolů) v reakci na smyslový podnět, např.... ...

Erotický livechat

Erotický livechat

Erotický livechat (nebo také videochat) je oblíbená forma internetové zábavy, kdy spolu za pomoci PC a kamery s mikrofonem komunikují dva nebo více lidí. Může být zdarma, ale častěji se jedná o placenou službu, kdy modelka, model či skupina lidí poskytuje své služby zákazníkovi.... ...

Hraní rolí

Hraní rolí

Hraní rolí je sexuální praktika spočívající v předstírání nejrůznějších postav a předvádění scén, které jsou pro účastníkem nějakým způsobem vzrušující. Hraní rolí může být pouho předehrou sexuálního aktu, nebo jej provázet až k samotnému jeho vyvrcholení.... ...

Onanie

Onanie

Pojmem onanie se zpravidla označuje sexuální sebeuspokojování/sebeukájení – tedy manuální stimulace pohlavních orgánů za účelem vzrušení, potažmo orgasmu. Odborně se taktéž používají synonyma masturbace a medicínský pojem ipsace.... ...

Pornografie

Pornografie

Pornografie (z řeckého porné = prostitutka + grafein = psát) je označení pro neumělecké znázornění lidského těla nebo sexuálního... Pornografie (z řeckého porné = prostitutka + grafein = psát) je označení pro neumělecké znázornění lidského těla nebo sexuálního chování, které nemá uměleckou hodnotu, nýbrž slouží jen k vybuzení sexuálního chtíče.... ...

Sex hotlines

Sex hotlines

Sex hotlines (česky erotické linky) je označení pro placené služby nabízející sex po telefonu. Ten sice neumožňuje fyzický dotek, poskytuje ale značnou míru vzrušení, probuzení libida a lascivnosti, za jistých podmínek i emocionální intimitu.... ...

Sexting

Sexting

Sexting (česky sextování) je rozesílání erotických SMS a MMS, mnohdy se do něj zahrnuje také posílání obrázků a videí se... Sexting (česky sextování) je rozesílání erotických SMS a MMS, mnohdy se do něj zahrnuje také posílání obrázků a videí se sexuálním obsahem přes další komunikační nástroje (e-mail, messenger, Skype apod.). Sexting provozují jak dlouhodobé milenecké páry, tak zcela si neznámí lidé.... ...

Teledildonics

Teledildonics

Teledildonics jsou elektronické sexuální hračky řízené speciálním softwarem, které mají uživateli navodit potěšení a pomoci mu v dosažení orgasmu. Původně měla tato technologie sloužit k sexu na dálku. Znamenala by tedy revoluci v cybersexu.... ...

Vybíráme z e-shopu