Fire play, SM hry s ohněm

Fire play, SM hry s ohněm

Fire play neboli hra s ohněm je sadomasochistická technika, při které je oheň aplikován na kůži za účelem zvýšení sexuálního vzrušení. Považuje se za jednu z forem edgeplay, tedy hry na hraně.


Subka pečená na roštu.
Subka pečená na roštu.

Oheň můžete k tělu pouze přiblížit nebo je možné se plamenem kůže přímo dotknout. Plamen lze aplikovat jak na intimní partie, tak na jakoukoliv část těla jako formu mučení. Zvláště efektivní je také vydírání partnera a nucení ho k různým sexuálním praktikám pod pohroužkou přibližujícího se ohně. Ožehnutí plamenem můžete také použít jako formu trestu při neposlušnosti.

K hrátkám s ohněm se hodí partnera svázat nebo alespoň připoutat k nějakému pevnému předmětu, stolu či posteli, aby nemohl před plamenem uniknout. Obzvláště vzrušující je zavázat mu oči, aby nevěděl, kdy se k němu s pochodní blížíte.

  • Při hrátkách s ohněm nemusíte nutně partnerovi popálit kůži. Důležitý aspekt je také vzrušení z hrozby popálení nebo postupné přibližování plamene. Zkuste si třeba nejprve s ohněm pohrát tak, že partnerovi ožehnete konečky vlasů či chloupky na intimních partiích.

Ten z partnerů, který oheň aplikuje, je nazýván Top. Ožehávaný je označen jako bottom. (Top a bottom jsou obecné pojmy ne pouze pro hrátky s ohněm, viz článek Pojmy podřízenosti a nadřazenosti v BDSM.)


Svíčky ve tvaru penisu
Svíčky ve tvaru penisu

Pomůcky pro fire play

Obligátní a dostupnou pomůckou je obyčejná svíčka. Nejlépe poslouží dlouhé úzké svíce, jejichž plamen se nepropadá dovnitř svíce. Vyzkoušet můžete také malé čajové svíčky, které položíte na podložku a partnera nad ně nakloníte.


Svíčka na polévání voskem
Svíčka na polévání voskem

Existují také speciální svíčky určené přímo na polévání voskem.

Pro vymazlenější hrátky můžete vyzkoušet pochodně, se kterými se rozhodně manipuluje lépe, než se svíčkami.

Zvláštního efektu dosáhnete také například použitím zapalovače a hořlaviny ve spreji, třeba jen obyčejného laku na vlasy.

Odvážnější mohou zkusit nabrat alkohol do úst a plivnout jej proti plamínku svíčky nebo zapalovače.

  • Nezapomeňte do výbavy pro fire play zahrnout také bezpečnostní pomůcky, tedy předměty, jimiž rychle uhasíte nebo omezíte oheň – deku, nádobu s vodou, hasicí přístroj apod.

První pomoc a bezpečnost při fireplay

Při hrách s ohněm je potřeba dbát zvýšené opatrnosti a dodržovat bezpečnostní zásady.

Je vhodné mít v druhé ruce malý hasící přístroj nebo něco, čím lze oheň okamžitě uhasit, třeba alespoň deku. Dávejte pozor na vlasy, případně na používání hořlavých laků na vlasy. Samozřejmostí by také mělo být nepoužívat žádné oděvy v blízkosti ohně, bottom by měl být v inkriminovaných partiích a okolí nahý. Může vám velmi pomoci mít po ruce obyčejný talíř, na který můžete v případě potřeby rychle odložit svíčku.

Pro fire play s alkoholem si nechte jednu ruku volnou na to, aby mohla rychle otřít alkohol z kůže v případě, že by se rozlil jinam nebo více, než jste chtěli. Také může pomoci tuto volnou ruku namazat krémem nebo lubrigačním gelem.


Při hrátkách s ohněm dávejte pozor na popáleniny.
Při hrátkách s ohněm dávejte pozor na popáleniny.

Jak postupovat při popálení

  • První stupeň popálení – kůže je začervenalá. Pomůže zchladit studenou vodou nebo ledem a následně ošetřit dužinou z aloe vera.
  • Druhý stupeň popálení – na kůži jsou puchýře. Neměli byste je propichovat, pouze udržet popálenou oblast v čistotě.
  • Třetí stupeň popálení – vyžaduje lékařské ošetření, zvláště při zasažení větší plochy.

Popáleniny nikdy neobvazujeme a vždy necháme volně dýchat. V každém případě je vhodná návštěva lékaře.

Související zdroje


Související hračky


Související témata

Bottom

Bottom

Pojmem Bottom se v BDSM praktikách označuje ten, který je tzv. příjemcem různých technik.

Edgeplay

Edgeplay

Edgeplay (někdy psáno také s mezerou edge play) je souhrný název pro všechny sexuální hrátky, které jsou na hranici tradičního...

Ice play

Ice play

Hrátky s ledem jsou specializovanou variantou smyslových temperature play (her s teplotami), při kterých jsou aplikovány...

Sadomasochismus

Sadomasochismus

Sadomasochismus (zkráceně sadomaso či sado maso) je obecný termín pro sexuální chování se znaky sadismu či masochismu.

Sensual Play

Sensual Play

Sensual Play čili hra se smysly zahrnuje celou řadu sexuálních praktik, které nějakým způsobem dráždí a vzrušují specifické smysly.

Top

Top

Top je partner, který provádí různé BDSM techniky na svém bottom partnerovi. Při bondage svazuje, při spankingu dává výprask, při ponižování ponižuje atd.