Go go tanec, Go Go dance

Go go tanec, Go Go dance

Go-go tanec předvádí najaté tanečnice a tanečníci v nočních klubech. Nemá jasnou formu - jeho smyslem je rozproudit zábavu a odvázat návštěvníky, aby tančili a kupovali alkohol. Go go tanečnice se nesvlékají, ani neposkytují erotické služby.

Název pochází z anglické fráze „go-go-go“ označující extrémně aktivní osobu. Ovlivnil ji francouzský výraz „à gogo“ = „hojnost, habaděj“, který zase pochází ze starofrancouzského slova „la gogue“ = radost, štěstí.

I takhle může vypadat současná go-go tanečnice

Go go tanečnice a tanečníci

 Go go tanečnice mohou pracovat pro agentury, ale i na volné noze. Může se jednat o profesionální tanečnice, ale i pohybově nadané amatérky. Obvykle se oblékají do výrazných a odvážných kostýmků. Měly by být sexy, svůdné, vyzývavé. Go go tanečníci jsou hodně populární gay klubech, ale existují i tnečníci pro ženy.

Jaké oblečky si vzít, jim obvykle určují zaměstnavatelé, a je na tanečnicích, aby si je sehnaly. Sexy kostýmy, jako je anděl, ďábel, domina, zdravotní sestřička, svůdná školačka, nebo prostě sexy outfit… Go go tanečnice a tanečníci musí mít rozsáhlou garderobu, která často spolyká značnou část jejich výplaty.

Lijeme klukům vodku do pusy nebo si s mojí parťačkou navzájem nastříkáme šlehačku mezi prsa a pak ji olizujeme. Kluci jsou z toho celí hotoví. Je to jenom sranda, s cizí holkou bych to nedělala.

Go-go tanečnice Klára Korábová


Go-go tanečníci potěší muže i ženy

Historie Go go dance

První Go go dance se objevil v roce 1958 v New Yorském klubu Peppermint Lounge, kde čas od času rozparáděné návštěvnice vyskočily na stoly a začaly tančit twist. 

Provozní si brzy uvědomili, že jim to zvyšuje zisky, a začali najímat sexy tanečnice, aby rychle rozproudily zábavu. Od té doby byly go go tanečnice čím dál populárnější.

Go-go outfit

V 60. letech byly v klubech populární minisukně a kozačky až po kolena, na vysokém podpatku. Těmto botám se později začalo říkat go-go kozačky.

Go go tanec ovlivnilo i prolomení taneční formy. Formální tance s předepsanými kroky byly na ústupu a v klubové scéně bylo normální, že si každý tančí a hýbe se, jak uzná za vhodné a jak je mu příjemné: těsně, ale i na délku paže, sám, ve dvojici i skupině. Zrovna tak go go dance definuje volnost stylu a formy. 

I takhle vypadala klubová scéna v 60. letech

Go-go striptýz a tanec v kleci

Brzy poté, co si Carol Doda nechala v roce 1964 zvětšit prsa, vystavila je na odiv veřejnosti coby první (a dodnes nejslavnější) go-go tanečnice nahoře bez. Se svou rutinou vydržela v klubu Condor celých 22 let!


Carol Doda byla první a nejslavnější topless go-go tanečnicí

Wisky a Go Go byl zase první klub, který přinesl závěsné klece – tak byla zrozena myšlenka tanečnic v kleci.


Go-go tanečnice v klecích byly dobře vidět a zároveň byly v bezpečí před návštěvníky, kteří se příliš rozohnili

V roce 1965 se go-go tanec začal dostávat do Evropy a následně i do Japonska a Vietnamu, kde získal během válečných let na značné popularitě (i když ve Vietnamu go-go tanec splývá s tancem na stole).

Go-go tanečnice se navíc začaly pravidelně objevovat i ve filmu a televizi v rámci hudebních vystoupení.


Topless go-go tanečnice z erotického filmu Orgie mrtvých z roku 1965 

Související zdroje


Související hračky


Související témata

Burleska

Burleska

Burleska (z anglického burlesque) je literární, dramatický a muzikálový žánr založený na humoru, karikatuře a ženské kráse.

Lap Dance

Lap Dance

Lap Dance je typem erotického tance oblíbeného v erotických podnicích různého druhu. V českých zemích je znám spíše pod pojmem...

Pole dance

Pole dance

Pole dance čili tanec u tyče je performativní umění (tzn. umění předváděné před publikem). Od 80.

Striptýz

Striptýz

Striptýz (také erotický tanec) je zpravidla taneční vystoupení jedné nebo více osob, během kterého dochází k postupnému svlékání...

Tanec na stole

Tanec na stole

Tanec na stole je druh erotického tance, který se ale nekoná na pódiu, ale na barpultu nebo na stole, u něhož sedí publikum.

Travesti Show

Travesti Show

Travesti show je představení na pomezí divadla. Tradičně spadá do humoristického žánru, který zpracovává vážné téma zlehčujícím způsobem.

Vybíráme z e-shopu