Pás cudnosti, Chastity belt

Pás cudnosti, Chastity belt

Pás cudnosti je pomůcka pro všechny BDSM příznivce, která slouží k omezení svého nositele nebo nositelky od pohlavního styku nebo masturbace zabráněním kontaktu s genitáliemi. Na trhu existují verze pro muže i pro ženy. Podle údajů od výrobců, jsou až tři čtvrtiny z celkové produkce nošeny muži, jenom čtvrtina vyrobených pásů skončí kolem těla žen.

Pásy cudnosti jsou užívány ze čtyř základních důvodů, které se vzájemně doplňují:

  1. Zabránit nositelovi mít jakýkoli sexuální styk, chtěný i nechtěný
  2. Zabránit nositelovi v masturbaci
  3. Vyhradit erotogenní zóny nositele jako majetek dominanta
  4. Učinit odepíráním orgasmu nositele více nadrženého

Moderní pásy cudnosti umožňují tak přenést vztah založený na dominanci a submisivitě i mimo ložnici, protože je na trhu víc modelů určených k téměř stálému nošení. U něžného pohlaví stále převládají spíše klasické pásy cudnosti pro ženy, u pánů se do obliby dostaly pásy cudnosti pro muže v podobě klecí a klícek.

Právě při dlouhodobém nošení – odepírání sexuálního uspokojení nositele se dostaví požadovaný efekt nadvlády, který však může ústit až v silnou sexuální frustraci nositele. Také je nesmírně důležité dbát na osobní hygienu. Většina pásů cudnosti pro muže také zabraňuje, nebo alespoň činí erekci bolestivou, takže je nositel postupne nucen k sebeovládání. Obecně však musí platit, že pásy určeny pro dlouhodobé nošení musí perfektně sedět, proto jsou často vyráběny na zakázku.

Zaujalo vás oddalování a odepírání orgasmu? Přečtěte si o těchto praktikách více ve článku Jak oddálit orgasmus nebo ho partnerovi úplně odepřít. Dozvíte se, co od toho můžete čekat, jak na to i jaký pás cudnosti si vybrat.

Houdini - pánský pás cudnosti
Houdini - pánský pás cudnosti
Jiný pás cudnosti zabraňující erekci
Jiný pás cudnosti zabraňující erekci
Ženský pás cudnosti
Ženský pás cudnosti

Historie pásů cudnosti

První zmínky o téhle pomůcce pocházejí z 15.století ze severní Itálie. Byly to pásy určeny ženám, také celé 16.století se vyráběly jenom ženské modely a byly určeny mnohem mladším manželkám bohatých obchodníků, kteří chtěli mít jistotu, že jejich krásné chotě jsou, byť nechtěně, věrné. Pak bylo užíváno pásů cudnosti pro mladíky, kteří měli problém se sebekontrolou a oddávali se masturbaci, která byla v období po renesanci považována za duševní nemoc. První užití pásu cudnosti jako erotické pomůcky pro milovníky BDSM je datováno až do 50. let 20. století a trvá až do dnes.

Související odkazy

Související zdroje


Související hračky


Související témata

Anal lock

Anal lock

Anal lock je speciální typ análního kolíku, který se obvykle používá v BDSM. Po vsunutí do análního otvoru totiž nejde jenom tak vyjmout.

Celibát

Celibát

Celibát je závazek (obvykle náboženský) zůstat svobodný (tj. nevstoupit do manželství) a nemít sex. Pochází z latinského caelibatus = nebýt ženatý/vdaná.

Genitální strach

Genitální strach

Genitální strach neboli strach z pohlavního styku se často vyskytuje u osob, které byly vychovávány až příliš puritánsky.

Kontrola orgasmů

Kontrola orgasmů

Kontrola orgasmů patří mezi BDSM praktiky, a to především z hlediska D/s vztahů.

KTB

KTB

KTB je zkratka pro náramek Káliny zuby (anglicky Kali’s Teeth Bracelet).  Jedná se o variantu pásu cudnosti pro muže.

Odpírání orgasmu

Odpírání orgasmu

Odpírání orgasmů je sexuální praktika, při níž partnera udržujete dlouhou dobu ve stavu sexuálního vzrušení, ale nedovolíte mu dosáhnout orgasmu.

Zubatá vagina

Zubatá vagina

Vagina dentata v překladu z latiny znamená zubatá vagína.

Vybíráme z e-shopu