11+1 důvodů proč musíš mít sex

Dnes budu trochu direktivní, ale myslím to s tebou dobře. Díky mým bohatým zkušenostem s intimitou vím, že sex je skvělý omlazující prostředek, nejlepší antioxidant a zachránce vztahů. To potvrzují i různé vědecké studie. Sex prostě mít musíš.

11+1 důvodů proč musíš mít sex

Nikdy jsem sex neprovozovala cíleně a účelově proto, abych měla hezkou pleť nebo lepší imunitu. Ale už delší dobu si všímám, že vlastně nebývám nemocná, cítím se skvěle (i okolí mi potvrzuje, že vypadám mladší) a jsem celkově v pohodě. Samozřejmě, že na stav organismu má vliv spousta věcí – výživa, genetika, životní styl atd. Nicméně jednen z hlavních faktorů udržení mládí je doopravdy sex. To mohu sama jen potvrdit a sex ti vřele doporučit pro udržení zdraví, mládí a vztahů.

1. Sex je nejpříjemnější způsob zbavování se stresu

Po vydařeném čísle je ti líp, to určitě znáš. Starosti se zmírní a ustoupí, svět se zdá být růžovější. To jsou asi ty hormony štěstí. Dodává je například ještě sport, alkohol, čokoláda. Sex ale nejvíc. Ačkoliv proč to nezkombinovat? Sex (je vlastně sport) + alkohol + čokoláda je stoprocentně zaručený recept na injekci štěstí.

Čokoláda je nekalá finta, jak nalákat ženu k sexu.
Čokoládové dobroty jsou nekalou fintou, jak nás nalákat k sexu :-)

2. Sex ti pomůže udržet vztah

Při orgasmu se uvolňuje uplný koktejl hormonů, které způsobují radost a uvolnění (dopamin, serotonin, oxytocin apod.). Sdílení sexuálního uspokojení s partnerem pomáhá budovat pozitivní asociace a potažmo zlepšovat důvěru ve vztahu. Zjednodušeně řečeno, sex ti umožňuje zažívat s partnerem radost, a to se do vztahu vždy hodí. Sex je nejlepší párová terapie, jakou můžeš zažít.

Sex rozhodně patří na seznam "must have".

3. Díky sexu se konečně kvalitně vyspíš

Budeš spát, jako když tě do vody hodí. Ty samé hormony také způsobí, že po skvělém sexu doslova omdlíš. Ale musí to být sex dobrovolný (ne jako manželská povinnost), úžasný a hlavně aktivní.

4. Sex jako prevence rakoviny

Pravidelným vystříkáním muži předcházejí riziku rakoviny prostaty. Takže kluci, tohle vám dává právo říct holce po sexu:

"Hej kotě, dík že mi zachraňuješ život."

5. Sexem proti erektilní dysfunkci

Pokud nebudeš sex provozovat, můžeš o něj definitivně přijít. Podle časopisu The American Journal of Medicine mají muži, kteří mají sex alespoň jednou týdně, poloviční riziko vzniku erektilní dysfunkce jako ti, kteří sex nemají.

Abys stanoval spolehlivě i v důchodu, musíš ho taky pravidelně používat!
Abys stanoval spolehlivě i v důchodu, musíš ho taky pravidelně používat!

6. Více sexu = méně vrásek

Díky sexu budeš hezčí. Hormony vylučované při sexu způsobí, že tvá pleť bude pěknější a zvýší se její tonus. Hotový elixír krásy.

7. Sperma je skvělé na zuby i na pleť

Na tohle téma by se dala napsat kniha (vlastně už napsaná byla – kuchařka Vaříme ze semene). Mužské sperma je velmi výživný elixír plný minerálů. V dávné Číně existovalo učení Bílé tygřice, jehož součástí byla i nauka o blahodárných účincích semene na pleť a zuby. Učednice po mnoha letech pravidelného používání této "pleťové masky" vypadaly mnohem mladší, než byly ve skutečnosti. Sperma je skvělé jak na pleť, tak na zuby, kterým dodává vápník a zinek.

Holky, komu sperma nechutná, ruku nahoru :-) Nezoufejte, místo kyselých ksichtíků zkuste něco načíst:

8. Sex tě zbaví bolesti

Kortikosteriody a endorfiny pomáhají snížit bolest a mírní drobné neduhy. Možná to znáš taky, že i když na tebe něco leze (teda kromě mužskýho :-), tak během sexu najednou o ničem nevíš? Už existují také výzkumy, které potvrzují, že sex je jedním z nejlepších léků na migrénu.

9. Sex místo očkování proti chřipce

Již studie v roce 2004 prokázaly, že ti, kdo mají sex alespoň dvakrát týdně, mají prokazatelně vyšší hladinu imunoglobulinu A, který posiluje imunitní systém.

Pořád nevíš, proč mít sex? Mrkni na tenhle poctivý seznam.
Pořád nevíš, proč mít sex? Mrkni na tenhle poctivý seznam.

10. Sexem pro zdravé srdce

Podle American Journal of Cardiology je sex skvělý způsob, jak zvýšit průtok a okysličení krve, což spolu s hormony přispívá k nižšímu riziku srdečních onemocnění. Pokud si najdeš dvakrát týdně čas na aktivní sex, tvoje srdce bude pracovat mnohem lépe. Je to díky prokrvení a okysličení a také dávce hormonů.

Je známo, že lidé, kteří celoživotně bydlí v minimálně třetím patře bez výtahu, mají i v důchodu zdravé srdce. Takže buď se přestěhuj do starého činžáku, nebo (a pokud už tam bydlíš) začni pravidelně makat na postelových hrátkách. Ale opravdu aktivně, příjemce misionáře neplatí.

Sex je jako pizza. Je docela dobrý, i když je špatný.

11. Aktivní sex vrací do kondice svaly pánevního dna

Holky, znáte to taky, že sevřením pánevních svalů během sexu, jste uvnitř citlivější a milování je vzrušivější? Jistě jste si taky všimly toho, že muže nečekané sevření taky hezky napruží.

Proč udržovat svaly pánevního dna v kondici, si můžeš přečíst například v článku o Kegelových cvicích. Silnější prožitek v sexu, zcitlivění vagíny, prevence proti inkontinenci, to se hodí, ne? :)

Dej mi ho, chci být zdravá a krásná!
Dej mi ho, chci být zdravá a krásná!

Vědecký bonus: sex omlazuje

Na závěr trocha podrobnějších faktů pro puntičkáře. Vědci identifikovali 250 faktorů, které mají vliv na stárnutí. Z nich bylo vybráno 8 nejhlavnějších faktorů ovlivňujících stárnutí:

  • kvalitní vztahy (přátelé, rodina)
  • zdravá strava (zelenina, nepřejídat se, štíhlá linie)
  • dostatek spánku (7-8 hodin denně)
  • genetické faktory (s tím asi nic nenaděláte)
  • stres (příliš stresu škodí, nedělejte si život přílioš složitý)
  • alkohol, kouření (najděte si zdravější zlozvyky)
  • životní postoj, radost ze života (aktivní koníčky, dělejte co vás baví)
  • pravidelný sex (spojuje příjemné s užitečným)

Bohunka radí: sex 2x týdně pro zdraví a krásu

Ode dneška si prosím zapiš za uši i tuto mantru:

"Mám skvělý sex dvakrát týdně a jsem díky tomu zdravější a hezčí."

Pokud takto ještě nežiješ, začni. Povinně si ji opakuj každý den 10x před spaním a garantuji ti, že za 10 dní se to změní v realitu. Podvědomí je mocné a taky všichni dobře známe poučku, že i stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Tak šup do toho, nezahálet, poctivě sexovat!

Pomohl vám tento článek? Sdílejte jej dále.
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Poslat odkaz e-mailem

Související hračky