Masturbací proti bolestem hlavy

Už jste slyšeli o tom, že masturbace je zaručený prostředek na migrénu? Ano, i na mírnější bolesti hlavy funguje perfektně. Ale musí se provádět správně. A to vám dnes vysvětlím.

Masturbací proti bolestem hlavy

Spousta zdravotních potíží má své prameny v psychice. Únava, stres, hádky, problémy s financemi, v rodině, v práci... hlava z toho doslova bzučí. Nakládáš si toho hodně, čím dál víc, pořád si říkáš, že je to ještě v pohodě. Ale tělo se začíná ozývat. Hlava pobolívá, přidávají se další obtíže. A přitom je lék docela snadný. Sex a masturbace. Ale ano, věř mi. Vysvětlím ti proč a co s tím. Na konci dostaneš návod na masturbaci takovou, že tě bolesti hlavy ihned spolehlivě přejdou.

Léčba sexem

Psychosomatika nám zjednodušeně říká, že je-li ti mizerně na duši, má se mizerně i tvé tělo. Cesta ven je snadnější, než se zdá. Zapomeň na ládování růžových pilulek na bolest hlavy. Řeš příčinu.

Příčinu bolesti hlavy není vždy jednoduché odhalit, protože na jejím vzniku se podílí mnoho faktorů – od stresu přes nedostatek pohybu po onemocnění úplně jiných orgánů, než je hlava. Podle odborníků může být způsobena i sníženým obsahem serotoninu - v takovém případě je důležité hladinu serotoninu v těle zvýšit.

Jednou z možností, jak toho docílit, je onanie a sex, tedy přesněji řečeno orgasmus, při kterém se serotonin uvolňuje nejvíce. Kromě serotoninu se při sexu uvolňují endorfiny, které na nervový systém působí jako analgetikum. Je ale nutné si uvědomit, že sex může bolest hlavy ještě zhoršit. Proto si jej užívej spíše preventivně  - přispívá ke zdravému životnímu stylu a pocitům uvolnění, díky kterým můžeš bolestem hlavy předcházet.

Zdravotní benefity orgasmu

Orgasmus dokáže zlepšit náladu a snížit stres (uvolňují se při něm endorfiny), posiluje imunitní systém (zvyšuje se hladina imunoglobinů), snižuje krevní tlak, snižuje riziko infarktu, zlepšuje spánek, pomáhá hubnout, zlepšuje kvalitu pleti a tlumí bolest.


Přesně tak to má vypadat - pěkně v klídku se do toho ponoř a buď poctivý.
Přesně tak to má vypadat - pěkně v klídku se do toho ponoř a buď poctivý.

Výhody masturbace

Masturbace je jedna ze základních lidských potřeb. Sebeukájení je ta nejněžnější možnost, jak se věnovat sám sobě. A to naplno. Asi neexistuje jiná činnost, sport ani záliba, při které se člověku doslova vypne mozek a vnímá jen jedinou věc na světě – sám sebe a svůj klín. Ten se v podstatě stává centrem vesmíru. Toho využívá i tantra, která pracuje se sexuální energií.

A proč je pro tebe masturbace tak důležitá? Právě proto, že tvé tělo má tvé stoprocentní vědomí. Celé dlouhé dny jej přetěžuješ a jen málo o něj pečuješ. I když se ti zdá, že to tak není, tak věz, že by si zasloužilo mnohem více pozornosti. Tělo to moc dobře ví a proto tě za tyto chvilky, které mu věnuješ, oplácí slastnými pocity.

Proč je masturbace lepší než sex

Protože tě nikdo neruší. Do tvého prožitku se nikdo nemotá. Můžeš být 100% sobec. Tvé tělo má tvou plnou pozornost, kterou nemusíš ještě oddělovat pro někoho jiného. Tempo, délku trvání, načasování atd., vše se řídí jen tebou. Vše je tady jen pro tebe.

Je masturbace zdravá?

Když pomineme zdravotní účinky orgasmu, tak si při masturbaci odpočineš, uvolníš a navíc lépe poznáš sám sebe. Díky tomu pak partnerovi můžeš říct, co se ti líbí a jak tě může co nejsnáze přivést k orgasmu. To zase vede ke spokojenějšímu partnerskému životu, větší pohodě a méně stresu. Muži se navíc mohou při onanii naučit lépe kontrolovat vlastní tělo, což může mít pozitivní vliv na jejich výdrž v posteli.

Má tedy masturbace vůbec nějaká negativa? Lidé kvůli ní mohou pociťovat vinu (většinou když je v rozporu s jejich náboženskou, kulturní nebo duchovní vírou) a příliš horlivé hrátky mohou přinést dočasné snížení citlivosti genitálií nebo jejich podráždění a drobná zranění. Častá masturbace pak může ovlivnit i každodenní život.

U mužů může nesprávně prováděná masturbace vést i k naučené předčasná ejakulaci. Proto žádné rychlovky! Výstřik hezky oddaluj, ať si hlava nezvyká na krátkou akci. Těžko se pak toho zbavuje. Tento problém může jít i ruku v ruce se sledováním porna - tím si zase můžeš navodit nereálné představy, které pak očekáváš i při sexu. Když se nenaplní a nic z toho nedostaneš, potřebuješ větší stimuly k dosažení erekce a to zase vede ke kratší výdrži, případně i problémy s erekcí.

Jak často masturbovat?

Nikdo ti neřekne, jak často masturbovat a kdy už je to moc. Každý jsme jiný a každý má jiné potřeby. Prostě masturbuj, když na to máš chuť (samozřejmě v mezích morálky a zákonů).

Častá mastubace je problémem až ve chvíli, kdy má negativní vliv na tvůj život nebo partnerský vztah - např. když jsi ustavičně vzrušený (a to i hned po orgasmu), nemůžeš se kvůli neustálému vzrušení soustředit na nic jiného, začneš masturbaci upřednostňovat před sexem kvůli pohodlí nebo si "vypěstuješ" selektivní anorgasmii, tedy že dosáhneš orgasmu jedině masturbací. Dalším znakem, že to s masturbací přeháníš, je podráždění genitálií - zarudnutí, oděrky nebo bolestivost a větší citlivost na dotek. Tyto příznaky už mohou svědčit o závislosti a doporučuji ti navštívit sexuologa.


Dopřej té své kundičce potěšení, jaké má nejradši, a ona se ti odmění úžasonu slastí.
Dopřej té své kundičce potěšení, jaké má nejradši, a ona se ti odmění úžasnou slastí.

Návod na léčivou masturbaci

Jak už jsme si řekli, klíčem k úspěchu je věnovat si maximální pozornost a péči. Je tedy úplně k ničemu se pustit do masturbace za pracovním stolem a u toho vyřizovat telefonáty v domnění, že splním povinnost péče o své tělo a uleví se všemu tomu napětí, které se mnou cloumá. Na tohle zapomeň. Spíše se zaměř na následující pravidla:

 • Najdi si na sebe čas a klid, vypni okolní svět.
 • Je úplně jedno, kolik času si na sebe najdeš. Důležitá je tvá poctivost a důslednost v tom, že se budeš věnovat opravdu jen sobě.
 • Najdi si tiché místo, dovolená je maximálně příjemná hudba, která ti navodí relax.
 • Najdi si místo, kde je ti příjemně a kde se umíš uvolnit.
 • Pohraj si se sebou pomalu, s citem, s láskou.
 • Po dobu sebeukájení se věnuj jen tomu prožitku, prociť jej naplno.
 • Nemysli na nic jiného než na to, jak je ti teď dobře.
 • Nespěchej, nekoukej na hodinky.
 • Orgasmus si vychutnej naplno, jako by to bylo to jediné, na čem tady záleží.
 • Zůstaň pak ještě v klidu alespoň chvíli, nech vše doznít.
 • Hluboký nádech, výdech a pomalinku se vrať do světa.

Prostě to dělej poctivě!

Koho po takové masturbaci ještě bolí hlava, ten to dělal blbě!

Jsou to banality, zbytečnosti, kravinky? Ano, žijeme v rychlém a instantním světě, takže péče o sebe sama jde do pozadí. Chápu, že máš nabitý program. Ale 10 minut denně sám sobě věnovat můžeš, ne?

Dej si spíš jinou otázku: Dovolíš sám sobě deset minut slasti denně? Kolik potěšení sneseš, aniž by tě to trápilo jako ztráta času? Kolik dobra sneseš?

Sebeukájení jako cesta ke šťastnému životu

Z maličkostí se skládá život. Když nevíš kudy kam, běž si vyhonit. Situaci to nevyřeší, nic to vlastně v tu chvíli přímo nezachrání. Ale ty uděláš malý krůček zase zpět k sobě a tím se můžeš přiblížit k nalezení správného řešení toho, co tě zrovna trápí.

Masturbace není žádná věda, ale jak vidíš, zabíhá dost do filozofie. No... a není to nádhera? :) JE TO NÁDHERA!

Vybíráme z e-shopu