Genitální plastické operace pro lepší sexuální život

Umění plastické chirurgie se dnes neomezuje pouze na obligátní zvětšení prsou či zmenšení nosu. Seznámíme vás s plastikami pochvy, stydkých pysků, nebo zákroky pro zvětšení bodu G. Muže budou jistě zajímat operace penisu - zvětšení, nebo obřízka. Nevynecháme zkušenosti klientů s intimními operacemi a možná rizika zákroků.

Umění plastické chirurgie se dnes neomezuje pouze na obligátní zvětšení prsou či zmenšení nosu. Seznámíme vás s plastikami pochvy, stydkých pysků, nebo zákroky pro zvětšení bodu G. Muže budou jistě zajímat operace penisu - zvětšení, nebo obřízka. Nevynecháme zkušenosti klientů s intimními operacemi a možná rizika zákroků.Umění plastické chirurgie se dnes neomezuje pouze na obligátní zvětšení prsou či zmenšení nosu. Seznámíme vás s plastikami pochvy, stydkých pysků, nebo zákroky pro zvětšení bodu G. Muže budou jistě zajímat operace penisu - zvětšení, nebo obřízka. Nevynecháme zkušenosti klientů s intimními operacemi a možná rizika zákroků.

Genitální plastické operace pro lepší sexuální život

Operace jako prostředek zvýšení sebevědomí

Hlavním přínosem klasických plastických operací i operací genitálií je především zvýšení sebevědomí. Mnozí klienti a klientky klinik plastické chirurgie tak pociťují zlepšení sexuálního prožitku u sebe i svého partnera.

Zvětšit penis lze i bez operace
Zvětšení penisu snadno a rychle

Klasické plastické operace

Typicky se jedná například o zvětšení či modelaci poprsí nebo odsátí tuku z různých tělesných partií. Podstoupit můžete také operaci vpáčených bradavek, břicha či modelaci hýždí pomocí implantátů.

Estetické operace genitálií

V případě genitální oblasti je častým zdrojem nízkého sebevědomí v sexu určitá disproporce. U žen se jedná zejména o zvětšené malé stydké pysky, u mužů pak o nespokojenost s velikostí penisu. Objevit se může také subjektivní problém s předkožkou nebo netradičním zakřivením údu.

Další důvody genitálních operací

Kromě estetického hlediska mohou být příčiny nedostatečného sexuálního uspokojení čistě mechanického rázu. Pokud má žena příliš širokou pochvu nebo její partner nedostatečně velký penis nedochází při styku k jejich dostatečnému kontaktu. Podstoupení operace genitálií může být v takovém případě vhodným řešením.

Široká vagína po porodu a problém inkontinence

Pochva se při porodu roztáhne
Pochva se při porodu roztáhne,
aby jí prošla dětská hlavička.

Pokud žena nepodstoupí porod císařským řezem, dochází velmi často po porodu k roztažení pochvy. Tento problém se vyskytuje zejména pokud nedojde včas k nastřižení hráze. Sex po porodu proto pro ženu nemusí být zdrojem dostatečného uspokojení. V některých případech se může také vyskytnout problém inkontinence, tedy samovolného úniku moči.

Tyto problémy však lze vyřešit i cvičením pánevního dna, není třeba hned na chirurgii. Více o posílení pánevních svalů v článku Kegelovy cviky pro ženy, kde najdete i tipy pro cvičení po porodu.

Genitální operace u žen

Plastika pochvy, zúžení – vaginoplastika

Zúžení vagíny je nejčastější ženskou genitální operací. Dobrou zprávou je, že se nejedná o příliš náročnou operaci a nevyžaduje delší pobyt v nemocnici. Nutná je pouze dočasná sexuální abstinence. Pokud je operace úspěšná, navrací se příjemné pocity při styku. Zkušenosti žen, které operaci podstoupily jsou veskrze pozitivního rázu: snazší dosažení vaginálního orgasmu a větší prožitek pro oba partnery. Operace může také vyřešit problém s inkontinencí. Období před operací i rekonvalescenci je vhodné doplnit Kegelovým cvičením.

Plastika stydkých pysků (zmenšení, zvětšení)

Labioplastika - plastika velkých malých stydkých pysků
Zmenšení stydkých pysků - labiaplastika
Zdroj: Dr.Placik, www.labiaplastysurgeon.com

U některých žen se objevuje vrozená deformace genitálií. Jedná se zejména o zvětšené malé stydké pysky, nebo různé asymetrie. Tento problém plastická chirurgie řeší pomocí operace zvané labiaplastika (nesprávně též labioplastika). Při této nenáročné operaci je pacientka v narkóze a přebytečná kůže se odřízne. Některé kliniky poskytují i modelaci a zvětšení velkých stydkých pysků.

Jedním z rizik labiaplastiky je, že operatér odstraní příliš velkou část labia (pysků). Následné reoperace bývají náročnější, proto je nutné s chirurgem vždy přesně domluvit rozsah zákroku. Takové případy jsou však výjimečné.

Labiaplastika malých stydkých pysků
Další ukázka úpravy stydkých pysků
Zdroj: Dr.Stern, www.labiaplastysurgeon.com

Ačkoli se některé ženy obávají snížení citlivosti poševního vchodu, zkušenosti mnohých z nich hovoří o opaku. Plastika stydkých pysků citlivost nemění, v některých případech ji dokonce zvyšuje. Sexuální hrátky tak mohou být příjemnější než doposud, protože v inkriminované oblasti nic nepřekáží.

Zvětšení bodu G

I když se dosud gynekologové a sexuologové na existenci bodu G neshodli, v nabídkách soukromých klinik se začínají objevovat nabídky na jeho zvětšení. Bod G (Gräfenbergův bod) lze zvětšit vpíchnutím kolagenové injekce či vlastního tuku. Ještě před zákrokem je však třeba, aby pacientka bod G sama lokalizovala. Mělo by se tedy jednat o ženu, která již své tělo dobře zná a žije normálním sexuálním životem.

Rekonstrukce panenské blány – hymenoplastika

Hymenoplastika patří spíše mezi kurióznější operace. Původně se jednalo o specifikum arabského světa. Dnes se však rekonstrukce panenské blány stává moderní například v USA, kdy si ženy chtějí zopakovat pocity při svém „poprvé“. Jedná se o krátký a šetrný zákrok. Strany poševního vchodu se přichytí k sobě vztřebatelnými stehy. Rizika rekonstrukce panenské blány jsou minimální, nehrozí problémy s odtokem menstruační krve, ani s citlivostí poševního vchodu.

Jak vypadá panenská blána:

Panenská blána u panny, po defloraci, po porodu a hymenoplastice
Panna
ideální kruhová panenská blána, neporušená
Běžný sex
po defloraci má blána porušení okraje
Po porodu
panenská blána zmizela celá, nebo téměř celá
Hymenoplastika
po rekonstrukci má blána přibližně kruhový tvar

Genitální operace u mužů

Operace penisu

I pro muže existují možnosti vylepšení toho, co jim bylo dáno přírodou. Penis lze operativně prodloužit, zvětšit jeho obvod a objem, křivý penis lze narovnat. Jedná se však o citlivý orgán a jeho operace jsou náročné a s nejistými výsledky. Prozatím se tedy provádí pouze zřídka.

Zvětšení délky o obvodu penisu operací o 2cm
Zvětšení a prodloužení penisu
před a po operaci
(nárůst délky o 2 cm)

Prodloužení penisu, zvětšení obvodu

Zvětšit velikost penisu je obtížné zejména prodloužením, které se obvykle provádí uvolněním závěsných vazů a vytažením údu. Častěji se proto provádí rozšíření penisu, kdy je do pohlavního orgánu vstřikován tuk z jiné části těla (lipofilling). V tomto případě je však třeba počítat s tím, že efekt rozšíření není trvalý. Po určité době dochází k částečnému vstřebání tuku. Vlastní tuk lze obdobně jako v případě zvětšení prsou nahradit silikonem. Tento způsob však velmi často přináší komplikace různého druhu a spíše se nedoporučuje.

Operace prodloužení penisu s sebou přináší mnohá rizika. Může nastat částečná ztráta citlivosti údu, nemožnost udržet při erekci vzpřímený úhel (penis i při erekci visí dolů, nebo se hýbe ze strany na stranu). Hrozí dokonce erektilní dysfunkce. Pooperační období bývá často bolestivé, zejména pokud dojde k erekci. Chirurgie penisu tedy přináší množství rizik, kvůli kterým si většina mužů tuto operaci rozmyslí.

Narovnání křivého penisu Nesbitovou operací
Operace zahnutého penisu
Nesbitovou metodou

Narovnání zahnutého penisu (Peyronie)

Přestože je rovný penis spíš vzácností, velké zahnutí už způsobuje problémy – sex je nepohodlný a některé polohy nejdou realizovat vůbec. Nadměrné ohnutí a deformace penisu se nazývá Morbus Peyronie. Narovnání lze provést Nesbitovou operací (tzv. plikace kavernozních těles), která je poměrně bezpečná, ale dochází ke zkrácení penisu. Druhou možností je použít ke srovnání úhlu štěpy. Délka penisu se tak téměř nezkrátí, hrozí ale větší riziko erektilní dysfunkce.

Obřízka

Obřízka penisu - odstranění předkožky
Mužská obřízka
pro lepší sex a hygienu

U mužů se dále mohou vyskytnout potíže s předkožkou. Ta jde za normálních okolností přetáhnout přes žalud, takže může být dodržována náležitá hygiena. Pokud však dojde k jejímu zúžení (fimóza), dochází k různým infekcím v důsledku hromadícího se mazu. V tomto případě je jediným řešením naříznout uzdičku, nebo odstranit celou předkožku. Stejně jako v případě labiaplastiky se jedná o rychlou a nenáročnou operaci. Někdy je však třeba ji podstoupit dvakrát (pokud se jedná o odstranění celé předkožky). Většina mužů po operaci nepociťuje snížení citlivosti a jejich partnerky obvykle oceňují zlepšení hygieny.

Zmenšení šourku

Stejně jako u žen se postupně v průběhu let prověšují prsa, u mužů dochází k prověšování šourku a to někdy k velmi výraznému. Zejména pánové žijící s výrazně mladší partnerkou mohou nést tento kosmetický handicap těžce. Zmenšení prověšeného šourku je snadné, nutný je pouze jednodenní pobyt v nemocnici. Zmenšení lze provádět i jen v lokální anestezii.

Rizika plastických operací

Kromě specifických rizik zmíněných u jednotlivých zákroků musí pacient počítat s obecnými riziky operací. Hrozí například infekce, špatné zhojení rány, plicní embolie, otoky či modřiny. Častá, naštěstí však dočasná, je bolestivost při pohlavním styku. Po rekonvalescenci a plném zhojení potíže zmizí.


Související hračky