Co dělat, když má žena větší chuť na sex než muž?

V životě je spousta situací, kdy je partnerský sex nevyvážený. Dnes se podíváme na ty z nich, kdy muž z různých důvodů nemůže uspokojovat ženu, která po tom touží. Aby tyto okamžiky nevedly k rozpadu partnerství, nabídnu vám hned několik řešení :)

Co dělat, když má žena větší chuť na sex než muž?

Zdravotní potíže, věkový rozdíl nebo prostě jen rozdílná chuť na sex. To vše jsou běžné situace v partnerském životě. Spíše je zázrak, když se partneři dokážou dlouhodobě sladit ve svých sexuálních potřebách. Já ti dnes nabídnu několik příběhů přátel z mého okolí, kterým se podařilo vybalancovat nerovnoměrné touhy. Konkrétně se bude jednat o situaci, kdy žena touží po sexu více, než jí muž chce nebo dokáže dát.

Mladší partnerka by chtěla více sexu

Nejdřív si řekneš, že mít o 10 let mladší ženu je hrozně fajn, jsi pyšný jako kohout. Ale časem to taková výhoda být nemusí, obzvlášť v posteli. Mám mezi svými přáteli několik takových partnerství a když občas otevřeně mluví o tom, jak to spolu mají, tak je vážně hodně důležité hledat společná řešení.

Mužský strapon – pevný penis v každém věku

Skvělým řešením pro ty, kteří nechtějí tabletky nebo nějaké chirurgické zákroky, jsou duté strapony. Lze je jednoduše navléknout na vlastní penis, takže pak můžeš normálně provozovat sex, přirážet a celkově ženu uspokojovat. Vyrábí se i typy s vibrační patronou uvnitř, takže i penis z toho něco bude mít.


Existuje spousta způsobů jak uspokojit ženu. Šikovná práce rukou je jedním z nich.
Existuje spousta způsobů jak uspokojit ženu. Šikovná práce rukou je jedním z nich.

Muž po zdravotních problémech

Není nic neobvyklého, že po některých lékařských zákrocích nebo nemocech nastane v sexuální oblasti tak trochu útlum. Mezi klasické obtíže a zákroky, které mají vliv na intimní život, patří:

  • srostlá předkožka již od dětství, při sexu způsobuje praskliny a bolest,
  • problémy s prostatou,
  • srdeční obtíže,
  • přemíra alkoholu, stresu a únavy.

Tyto obtíže mají vždy dlouhodobý ráz. Většinou nepomohou klasické zlepšováky jako jsou všude proklamované tablety na erekci nebo vakuové pumpy. Ale nezoufej, pořád existuje spousta jiných řešení.

Pokud se muž vyhýbá sexu z důvodu špatné erekce nebo bolesti při sexu (např. bolesti při poruše předkožky), nesmí se stydět zajít za lékařem (sexuologem či urologem). Návštěva je nezbytná nejen kvůli jeho zdraví, ale i z hlediska dalšího fungování vztahu.

VÝUKA: Snížené libido může být způsobené i nízkou hladinou testosteronu. Přečtěte si článek Jak zvýšit testosteron a jak udržet jeho hladinu v rovnováze?

Neposlušná prostata

Kromě toho, že se svěříš do lékařské péče, můžeš na obnovení správného fungování prostaty (a také pro zesílení svých prožitků) zařadit pravidelné cviky svalů pánevního dna. Jmenují se Kegelovy cviky a já pro tebe mám i konkrétní návod na jejich provádění.

TIP pro kvalitnější sex: Cestou v autě, při čekání na zastávce, u televize nebo při čekání v restauraci můžeš cvičit pánevní dno. Nikdo kromě tebe o tom nebude vědět a 5 minut stačí.

Alkohol ničemu nepomůže

V těžkém období života nebo prostě ze zvyku si mnoho mužů večer dopřává nějaký ten alkohol. Ať už je to klasický lahváč nebo i nějaký tvrdší, dlouhodobě je to zabiják erekce a kvalitního sexu. To je dokázáno. Když se k tomu přidá únava a stres, tak se ani já nevidím tomu péru, že nemá sílu se postavit.

TIP pro kvalitnější sex: Vyměň lahváče za tenisovou raketu.


Lízání a prstění je ideální kombinace, která mnoho žen umí přivést k orgasmu.
Lízání a prstění je ideální kombinace, která mnoho žen umí přivést k orgasmu.

Srdce nemá rádo kombinaci Viagry a alkoholu

Pokud máš potíže se srdíčkem, rozhodně ti nedoporučuji používat na povzbuzení kombinaci alkoholu a tablet na podporu erekce. Mám ve svém okolí jednu vdovu, která o tom ví své :(

TIP pro kvalitnější sex: Objev kouzlo orálního sexu.

Obecné tipy, když erekce z nějakého důvodu nepřichází

Velkou roli hraje psychika a hrdost – muži se cítí, že zklamali, že jejich život skončil. Důležitá je podpora partnerky. Docela dobře funguje např.:

Pro mně jsi pořád úžasný muž.
Vážím si tě jako chlapa.
Já už mám taky po menopauze. No a co? Máš mě snad kvůli tomu méně rád?
Zvládli jsme spolu horší věci, najdem řešení i do postele.

Pak je také hodně důležité, aby se snažil hledat řešení i muž.

Někteří muži celý život spoléhají jen na péro a nic jiného ani neumí

Lída 64:
Mám docela ráda život, miluju zábavu a taky sex. Jenže můj partner na to nějak není. Je mu 72 a se sexem seknul před čtyřmi lety. Ví, že mi to hrozně chybí, ale kašle na to. Kdyby aspoň uměl lízat nebo mi to udělal rukou. Ale prý to nikdy nedělal a teď s tím začínat nebude. Štve mě to, ale nehnu s ním. Tak jsem si našla řešení. S kámoškama o víkendech vyrazíme na párty a mladí kluci kupodivu pořád fungujou. Někdy si připadám jako puberťačka :)

Objevit výhody orálního sexu můžeš kdykoliv. Stejně tak naučit se techniky prstění. Ne jako přípravu na důchod, ale jako zpestření každodenního života. A jak se říká: co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš.


Rozdílnosti v sexuálních touhách jsou velký problém. Ovšem žádný problém není tak velký, aby se z něj nedalo vylízat.
Rozdílnosti v sexuálních touhách jsou velký problém. Ovšem žádný problém není tak velký, aby se z něj nedalo vylízat.

Mrkni na pár inspirací v těchto článcích:

Velká láska si může dovolit trochu volnosti

Láska a věrnost je krásná věc, ale jakmile se objeví problémy v posteli, je na čase se na celou věc podívat jinak. Máš jinak skvělý vztah, miluješ ji, ale v ložnici jí nemůžeš dát vše, po čem touží? A co takhle dát jí trochu volnosti, aby si své potřeby vykompenzovala jinde? Možná to zní drsně, ale když se nad tím zamyslíš opravdu upřímně a s důvěrou si o tom promluvíte, možná že společné řešení najdete. Chce to jen lásku, otevřenost, absolutní důvěru a pak může fungovat vše.

Martin 45:
Od dětství mám problémy se srostlou a hodně tuhou předkožkou. Přetahování mě bolí a ani pořádně nejde. Každá erekce je bolestivá a při sexu trpím obrovskou bolestí a pak se dlouho hojím. Náš vztah šel před časem díky tomu docela do háje. Tak jsme to se ženou pořešili a já jí dovolil si najít milence. Vím, že mě miluje, já ji taky a proto jí nechci bránit. Dohodli jsme se na tom, že nebude střídat partnery, ale najde si někoho stabilního, komu vysvětlí situaci a bude ho mít jenom na sex. Docela to funguje. Dokonce mě s ním seznámila, pak jsme se postupně začali navštěvovat i s jeho rodinou. Jsou to fajn lidi. Všichni ví, o co tady jde a nikdo z toho nic nedělá, protože jsou rozumní. Musím uznat, že nám to zachránilo vztah. Žena je uspokojená a mne si o to víc váží. Co víc si přát :)

Vybíráme z e-shopu