Heteroflexibilita, homoflexibilita

Heteroflexibilita, homoflexibilita

Heteroflexibilita je forma sexuální orientace, při níž je člověk primárně heterosexuální, ale občas si to rozdá i s osobou stejného pohlaví.

Homoflexibilita je přesně to stejné, až na to, že jedinec je primárně homosexuální, ale občas si to rozdá s osobou opačného pohlaví.

Na rozdíl od bisexuality pro hetero a homoflexibiliky podobný „úlet“ není obvyklý, leč stane se.

Rozdíl od bi-curiosity

Tato forma sexuální orientace bývá často srovnáván s orientací bi-curious, tj. se stavem, kdy je jedinec zvědavý, jaké by to bylo mít sex s osobou stejného pohlaví, byť jinak k němu necítí primární sexuální náklonost.

Heteroflexibil ale většinou není zvědavý, nemá touhu experimentovat jako bi-curious. Prostě se mu občas stane, že se opije, nebo se ocitne v situaci, kdy nemá příliš na výběr. 

Jak vnímá svoji heteroflexibilitu jedna americká bloggerka?

Když o tom přemýšlím abstraktně, s náhodnými lidmi, je snadné říct, že jsem sexuálně přitahována k dívkám, ale sexuálně a romanticky zároveň mě lákají pouze kluci. Určitě se zamilovávám do kluků, ale nedokážu si představit, že bych se zamilovala do holky.“

Související zdroje


Související hračky


Související témata

Bisexualita

Bisexualita

Bisexualita je pojem, který označuje emocionální, sexuální či romantickou náklonnost jedince k osobám bez rozdílu pohlaví.

Coming out

Coming out

Do češtiny přejatý termín coming out je označením pro přijetí odlišné sexuální orientace.

Efebofilie

Efebofilie

Efebofilie je typ mužské homosexuality. Označuje náklonnost s erotickým rozměrem vůči dospívajícím chlapcům. Náklonnost k mladým dívkám je označována jako hebefilie.

Gerontofilie

Gerontofilie

Gerontofilie je eroticko–sexuální zaměření na staré lidi.

Hebefilie

Hebefilie

Hebefilie je sexuální náklonnost vůči dospívajícím dívkám. Někdy je považována za formu pedofilie nebo za dispozici, která se s pedofilií částečně překrývá.

Heterosexualita

Heterosexualita

Heterosexualita (z řeckého heteros = jiný, odlišný; sexus = pohlaví) je romantická, erotická a sexuální náklonnost k jedincům opačného pohlaví.

Pedofilie

Pedofilie

Pedofilie je sexuální úchylka, která se projevuje erotickým zaměřením na chlapce a dívky bez znaků dospívání, nejčastěji ve věku 5 až 12 let.

Sexuální deviace

Sexuální deviace

Sexuální deviace označuje takové chování, které vybočuje z hranic stanovené normality, případně sexuálně motivované chování,...

Transsexualita

Transsexualita

Transsexualita je stav, kdy člověk cítí vnitřní nesoulad mezi svým psychickým a anatomickým pohlavím – tedy muž se cítí být...

Zoofilie

Zoofilie

Zoofilie je označení blízkého romantického vztahu či sexuální přitažlivosti člověka ke zvířeti.

Vybíráme z e-shopu