Co je coming out, sebepřijetí, přihlášení se k homosexualitě?

Coming out, sebepřijetí, přihlášení se k homosexualitě

Do češtiny přejatý termín coming out je označením pro přijetí odlišné sexuální orientace. V původním významu slova byl chápán jako "vyjít ze skříně", tedy přihlášení se ke své sexuální orientaci otevřeně, neskrývaně.

Většinou se pojí s obdobím puberty, ale z může se dostavit i v poznějších fázích života.

Coming out má dvě fáze:

  • Vnitřní coming out - přijetí sebe sama, smíření se se svou sexuální orientací
  • Vnější coming out - veřejné odhalení vlastní sexuální orientace rodině, přátelům, atd.

Původně se termín coming out pojil čistě s homosexualitou. V dnešní době se tento termín používá pro sebepřijetí a veřejné odhalení veškerých odlišných sexuálních orientací - LGBT, BDSM a dalších.

Související zdroje


Související témata

BDSM

BDSM

BDSM označuje široké spektrum nejen erotických technik, které se spolu partneři dobrovolně rozhodli praktikovat ve vzájemném submisivně-dominantním vztahu (D/s).

Bisexualita

Bisexualita

Bisexualita je pojem, který označuje emocionální, sexuální či romantickou náklonnost jedince k osobám bez rozdílu pohlaví.

Heteroflexibilita

Heteroflexibilita

Heteroflexibilita je forma sexuální orientace, při níž je člověk primárně heterosexuální, ale občas si to rozdá i s osobou stejného pohlaví.

Heterosexualita

Heterosexualita

Heterosexualita (z řeckého heteros = jiný, odlišný; sexus = pohlaví) je romantická, erotická a sexuální náklonnost k jedincům opačného pohlaví.

Homosexualita

Homosexualita

Homosexualita (z řeckého homo = stejný; sexus = pohlaví) je romantická, erotická a sexuální náklonost k jedincům stejného pohlaví.

Lesba

Lesba

Lesba je homosexuální žena, tzn. že ji citově a sexuálně přitahují osoby stejného pohlaví, tedy jiné ženy.

Pansexualita

Pansexualita

Pansexualita, či jinak omnisexualita, je emocionální, romantická či sexuální přitažlivost jedince k vytoužené osobě bez preference...

Queer

Queer

Queer je zastřešující termín pro sexuální a genderové menšiny, které nepatří mezi heterosexuály. Není to vědecký, ale politický termín.

Transgender

Transgender

Pojem transgender (zkráceně trans) se používá pro označení lidí, jejichž genderová identita (autoidentifikace, pohlavní totožnost)...

Transman

Transman

Transman je osoba, která se narodila jako žena a podstoupila již změnu pohlaví i sociální přechod, díky čemuž se stala mužem.

Vybíráme z e-shopu