Tantrický sex, Neotantra, Navatantra, Tantric Sex

Tantrický sex, Neotantra, Navatantra, Tantric Sex

Tantrický sex je součástí starověkých východních nauk o tantře. Jeho smyslem je zvyšování energie v jednotlivci a nacházení souznění v páru.

Tantrický sex je součástí širší nauky. V západním světě je ale často provozován samostatně, bez návaznosti na další filozofii.

Říká se, že kdo jednou vyzkoušel tantrický sex, už nikdy nebude chtít nic jiného. 


Při tantrickém sexu je důležitý pocit sdílení
Při tantrickém sexu je důležitý
pocit sdílení

Podstata tantrického sexu

Smyslem tantrického sexu je shromáždit co nejvíce sexuální energie a při orgasmu ji vrátit zpátky do těla.

Celý akt se snažíte co nejvíce prodloužit, abyste v sobě nahromadili energii. Zároveň se snažíte dosáhnout souznění se svým partnerem. Není to sobecké dělání toho, co chcete, ale naslouchání partnerovým potřebám a jejich instinktivní naplňování.

Tantrický sex pro začátečníky

1) Sexuální půst

Pokud chcete, aby byl tantrický sex intenzivnější, nakažte si sexuální půst na tak dlouho, jak jen budete schopni vydržet. Čím déle si ho budete odpírat, tím více touhy, a tedy i energie, se ve vás nahromadí.

Můžete masturbovat, ale nesmíte dosáhnout vyvrcholení! Pokud se nejste schopni kontrolovat, radši se masturbaci vyhněte úplně.

2) Připravte si prostředí

Když už to nebudete schopni déle vydržet, naplánujte si se svým partnerem příjemný večer.

Soustřeďte se na všechny erotogenní zóny kromě genitálií
Soustřeďte se na všechny erotogenní zóny kromě genitálií

Vyhraďte si na sex alespoň dvě hodiny. Vytvořte si romantickou atmosféru. Vyhněte se tomu, abyste měli sex tam, kde obvykle. Než v posteli, radši si rozložte deky a polštáře na zemi.

Pusťte si příjemnou, meditativní hudbu – ideálně něco z hnutí new age, například toto.

3) Udělejte si dlouhou předehru

Dlouhá předehra je základ. Svlékejte se pomalu a něžně. Dotýkejte se. Soustřeďte se na příjemné, smyslové vjemy.

Vyhněte se tomu, že byste rovnou „hupsli na věc“. Věnujte pozornost všem erotogenním zónám kromě genitálií.

4) Soustřeďte se na dýchání

Když je člověk nervózní, vystresovaný, vzrušený apod., dýchá mělce a rychle. Pokud se ale budete soustředit na pomalý, hluboký dech přes břicho, snáze se uklidníte, opanujete a díky tomu budete moci celý akt prodloužit.

Společné dýchání

Můžete zkusit jednoduchou techniku společného dýchání. Když se partner nadechne, vy vydechnete, a naopak. Sjednotíte tak vzájemný rytmus dechu.

5) Mějte oči otevřené

S otevřenýma očima se snáze dokážete soustředit na svého partnera a nejenom na to, co cítíte vy sami.

6) Pomalu jděte na věc

Jste-li připraveni, můžete pomalu začít s milováním. Sex samotný by měl být alespoň stejně dlouhý jako předehra. Nespěchejte a hýbejte se pomalu.

Vyhněte se neosobním pozicím jako je „na pejska“ a spol. Důležité je, abyste se mohli volně dotýkat, aby ani jeden z partnerů nebyl zaseknutý v nepohodlné pozici, abyste se mohli vzájemně dívat do očí.

Když přichází okamžik orgasmus, nesnažte se mu bránit. Vyjděte mu vstříc. Sami poznáte, kdy už je na to ten pravý okamžik. 

Co je to tantra?

Tantra je prastará indická nauka, která povstala v Indii před více než 15. stoletími.  Její součástí jsou meditace, jóga a sebepoznání. 

Překládá se jako „pojednání, doslova znamená „tkalcovský stav“, „osnova“. Smyslem tantry je navýšení osobní energie a pozvednutí ducha. Má mnoho různých škol a její součástí je mnoho různých technik. Jednou z nich je tantrický sex.

Více o smyslné tantře se dočtete ve článku Tantra očima profesionálů: co s tělem dokáže sexuální energie? Pokud chcete do tantry hlouběji, můžete s partnerem zajít na tantrickou masáž, která probudí vaše vnitřní čakry.

Závěrečné doporučení

Východní nauky nabízí celou řadu pozic pro tantrický sex. Jsou to ale jenom možnosti, nikoliv nutnost. Hlavní je to, co je vám příjemné.

Snažte se co nejvíce prodloužit celý zážitek, aby se stal o to intenzivnější. Snažte se uspokojit svého partnera. A kdyby vás to začalo nudit, nelámejte to přes koleno. Třeba jindy budete v lepší náladě. Anebo prostě tantrický sex není pro vás.


Související hračky


Související témata

Bodypainting

Bodypainting

Bodypainting je forma výtvarného umění, která používá lidské tělo jako plátno. Celý článek...

Kámasútra

Kámasútra

Kámasútra je starověký text pocházející z Indie pojednávající o lidské sexualitě. Celý článek...

Sexuální magie

Sexuální magie

Za sexuální magii je považován jakýkoliv sexuální akt, který má rituální, náboženský nebo spirituální účel. Celý článek...