Tantra masáž: kouzlo smyslných doteků, které probudí vaši sexualitu

Jak probíhají tantra masáže a jaké jsou jejich příznivé benefity? Prozradíme vám, kde najdete ty nejlepší tantrické masérky a kde se můžete v oblasti umění sexu vzdělávat i vy sami. Inspirujte se a probuďte svoji sexualitu ještě dnes.

Tantra masáž: kouzlo smyslných doteků, které probudí vaši sexualitu

Mnozí si tantrický rituál představují pouze jako masáž se šťastným koncem. Do místnosti vejde sexy masérka a pomocí šikovných hmatů vás přivede k několikanásobnému orgasmu, který vyprázdní váš pytlík i peněženku. S touto myšlenkou se rozlučte, pravá tantra je především o uctívání těla a sexuality.

Rozdíl mezi tantrickou a erotickou masáží

V posledních letech jsou erotické masáže velká továrna na peníze. Internet zaplavily salóny nabízející svůj tým spoře oděných dívek připravených poskytnout sexuální službu pod záminkou tantry. Pokud stojíte pouze o odborné naleštění klacíku, je výhodnější vyhledat holku z ulice, která si na nic nehraje.“Tantra“ masérky si za svůj výkon poručí pěknou sumu peněz a ta zdaleka neodpovídá síle prožitku.

Rozdíly mezi erotickou a tantra masáží se skrývají v přístupu maséra a provedení samotné masáže. Opravdoví odborníci překypují znalostmi nejen o masérských technikách, ale i o filozofii a poslání tantry. Jejich vztah ke klientům je vždy individuální. V průběhu celé masáže pracují s energií a své vědomosti vkládají do precizního a laskavého doteku, který léčí. Než se vydáte na masáž, pečlivě vybírejte, komu svou intimitu svěříte.

Tantra masáže si vychutnáte třeba tady:
Tantra masáže Praha 
Centrum Tantra masáže 
Božská Tantra 

Tantra aneb lidská sexualita je posvátná

Tantra je starodávné umění pocházející z Indie. Můžeme ji chápat jako duchovní cestu zaměřující se na posvátnost sexuality. Ženu a muže vnímá jako rovnocenné bytosti a učí je rozvíjet lásku a osvobozovat vědomí. Tantra není jenom sex je to spirituální cesta, která sexualitu nevylučuje a skrze ni pomáhá rozproudit životní energii. Představte si, že erotický zážitek nemusí být jen pro chvilkové pobavení a fyzické uspokojení, ale že dokáže i léčit.

Zaujala vás tantra? Více o tomto smylném umění se dočtete ve článku Tantra očima profesionálů: co s tělem dokáže sexuální energie?

Slovník základních tantrických pojmů

Energie Kundaliní – kundaliní je energie, tzv. hadí síla, kterou tantrická masáž probouzí

Čakry – energetické víry v těle člověka. Existuje 7 základních čaker, další z nich jsou vedlejší. Podle indických textů má každý člověk asi 88 000 čaker. Pokud je některá z nich zablokovaná, dochází v těle k dysharmonii. Během tantrické masáže se čakry aktivují, harmonizují a vzájemně propojují.

Joni – název pro dámský pohlavní orgán. V tantře se joni uctívá jako pohár hojnosti a brána k poznání.

Lingam – název pro mužské pohlaví. Lingam je uctívaný jako symbol obnovy a pramen semene.

Pozitivní účinky tantra masáží

Probuzená sexuální energie pomalu probudí i energii životní. Tantrické masáže pomáhají při depresích a nedostatku chuti do života. Mužům pomáhají při poruchách erekce, ženám při bolestivém pohlavním styku, vaginismu, problémech s otěhotněním či s dosažením orgasmu. Tantrické masáže uleví i párům, a to zejména v případě, kdy to ve vztahu skřípe a jeden z partnerů se cítí nemilovaný a zanedbávaný.

Tantrický rituál
Probouzení sexuální energie je pomalý a velmi příjemný proces

Průběh tantrické masáže

Každou masáž předchází krátké posezení nad šálkem čaje, kdy se seznámíte s masérkou a dozvíte se vše o průběhu nadcházejícího rituálu. Pokud na masáž přicházíte poprvé, vaše obavy a nejistoty jsou pochopitelné. Během sezení je spousta času pro zvídavé dotazy a stanovení vzájemných hranic.

Po konzultaci dostanete prostor pro hygienu. Za masérkou přicházíte v tradičním šátku (sarong), který má na sobě i ona. Tantrická masáž začíná tradičním rituálem ve stoje. Masérka se naladí na vaši energii a jemnými doteky vás uvolní. V průběhu celé masáže je role masírovaného pasivní – pouze přijímáte něhu a ničím se nerozptylujete.

Užívat si a přijímat potěšení... ale nesahat!

Tantra masáž rozhodně není o vzájemném erotickém dráždění a opětovaných dotecích. Během rituálu pracuje masérka pouze s vaší sexuální energií. Měli byste se soustředit pouze na sebe, jinak se proudění energie přeruší. (Nehledě na to, že by to mohlo masérku rušit nebo obtěžovat.)

Během rituálu postupně odložíte šátky a zbytek masáže probíhá v nahotě při svitu svíček. Atmosféru dokresluje opojná vůně vonných tyčinek a zvuk podmanivé hudby. Masáže se liší svým průběhemběhem každé však budete zahrnováni spoustou láskyplných doteků, které rozvedou sexuální energii do celého těla.

Tantra masáž pro ženy – vaginální mapování

Vaginální mapování je akupresurní masáž, která se soustředí na jednotlivé body ve vagině a ty zbavuje bolesti a napětí. Některá místa mohou být necitlivá a právě masáž je oživí. V průběhu masáže je žena plně přítomna, určuje tempo, sděluje své pocity a jednotlivé body prodýchává.

Během masáže se bolest a napětí uvolňuje. Některá místa ve vagině jsou spjatá s emocemi a může se stát, že si v průběhu sezení popláčete – následně však pocítíte velkou úlevu. Během masáže se napojíte na své ženství a už po prvním sezení ucítíte změnu v prožitcích během milování. Vaginální mapování není jednorázová záležitost a všem ženám se doporučuje absolvovat minimálně tři sezení.

Vaginální mapování
Vaginální mapování má na ženy blahodárný efekt 

Tantrická masáž pro muže

Nepleťte si masáž penisu a prostaty s erotickou masáží. V tantře se jedná o čistě léčebný rituál působící proti zvětšení prostaty a prevenci rakoviny. Také pomáhá mužům při impotenci. Podle tantry se v penisu nachází mnoho nervových zakončení, která jsou úzce spojená s jinými částmi těla a mohou být masáží vyléčena.

TIP: Pokud máte problémy s předčasnou ejakulací, tantra vás naučí, jak vyvrcholení ovládat. 

Během masáže leží muž na zádech s odhalenými genitáliemi. Masérka nejprve masíruje tělo, čímž si získá důvěru a naváže intimní atmosféru. Pak se zaměří na reflexní masáž lingamu, pozvolna se přibližuje k análnímu vchodu a připravuje zadeček na vniknutí. Vše je přirozené, pomalé a něžné. Prostata se masíruje různými druhy doteků, které ji postupně uvolní.

Z nahoty a intimního doteku nemusíte mít strach

Toužíte proniknout do nitra své sexuality a dopřát si silný fyzický i emocionální zážitek, ale obáváte se sdílet intimitu s někým, kdo je pro vás cizí? Do nahoty ani masáže intimních partií nebudete během rituálu žádným způsobem tlačeni. Můžete si zvolit i takovou masáž, která se na intimní partie nesoustředí. Sami však v průběhu masáže poznáte, že není důvod cokoliv skrývat a pociťovat stud. Tantrická masáž trvá i několik hodin, během kterých si s masérkou vybudujete blízký vztah, dokážete se naplno uvolnit a užít si hluboké prožitky.

Vyberte si tantrickou masáž na míru

Práce se sexuální energií vyžaduje čas (a to především u žen). Hodinové masáže jsou spíš příjemnou ochutnávkou, která vám odhalí taje tantrického potěšení. Pokud si nejste jistí, jakou délku masáže zvolit a jak na neznámou situaci budete reagovat, můžete pro “rozkoukání“ zvolit kratší a neintimní masáž. Pro hluboké zážitky je však zapotřebí obětovat trochu víc času.

Víte, že? Muži dokáží do nitra potěšení proniknout i během dvouhodinové masáže. Něžné pohlaví potřebuje mnohem víc času, ideální délka masáže je delší (zhruba 3 hodiny).

Masáž můžete navštívit i se svým protějškem. Popřemýšlejte, zda masáž absolvujete spolu v jedné místnosti nebo v soukromí. Pokud by vám totiž žárlivost nedovolila se naplno uvolnit, oddělené místnosti problém vyřeší. I tak zážitek prožijete spolu a můžete ho následně mezi sebou sdílet.

Tantra masáž
Kromě šikovných rukou vás budou rozmazlovat třeba peříčka a teplé žíňky 

Chcete proniknout hlouběji? Zapište se do školy tantry

Už máte masáž za sebou, tantra vás zaujala a chcete se dozvědět víc? Zapište se na kurz nebo workshop, který vám umění tantry poodhalí blíže. Na kurzech se třeba naučíte, jak se stát skvělým milencem či milenkou, jak porozumět tělu svého protějšku a získáte praktické i teoretické dovednosti v oblasti doteku. Výuky tantry se můžete zůčastnit jako jednotlivci nebo pár – v závislosti na konkrétním kurzu.

Související témata

Související hračky

Vybíráme z e-shopu