doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina, CSc.

doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina, CSc.

Přední český sexuolog

Sexuolog, psychiatr, soudní znalec a politik doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina, CSc. se řadí mezi přední odborníky české sexuologie.

Po dokončení gymnázia v Třebíči úspěšně odpromoval na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Svou profesní dráhu nastartoval v roce 1965 jako psychiatr v Psychiatrické léčebně Havlíčkův Brod, následně působil v Táboře jako ambulantní psychiatr. Od roku 1977 pracoval v Sexuologickém ústavu 1. lékařské fakulty UK a VFN Praha, kde v letech 1989–2012 zastával post přednosty. Od roku 2013 spolupracuje s Nemocnicí Tábor jako ambulantní psychiatr a vede svou soukromou praxi.

Jaroslav Zvěřina není uznávanou autoritou pouze v našich končinách. Během své kariéry publikoval více než 300 příspěvků v odborných českých i zahraničních lékařských periodikách. Přednášel na konferencích a kongresech doma i v zahraničí. Je spoluautorem několika odborných monografií a autorem knih Lékařská sexuologie (1992), Sexuologie (nejen) pro lékaře (2003) aj.

V roce 1990 spoluzakládal českou Společnost pro plánování rodiny a sexuální výchovu. Je také členem prestižní International Academy of Sex Research (IASR) a Deutsche Gesellschaft für Sexualwissenschaft (DGSW). V letech 1994–1999 byl členem výboru Světové sexuologické asociace (WAS) a Evropské federace pro sexuologii (EFS). Působil také v redakční radě časopisů Arch. Ital Urol. Androl. a Sexologies. Je čestným členem polské, slovenské a několika dalších zahraničních sexuologických společností.

Jméno a příjmení:MUDr. Jaroslav Zvěřina
E-mail:Zverina.Jaroslav@seznam.cz
WWW:http://www.zverina.cz
WWW:https://www.facebook.com/zverinajaroslav
WWW:https://cs.wikipedia.org/wiki/Jaroslav_Zvěřina

Odborný dohled nad články

Bolest konečníku - za co může anální sex a v čem je nevinně?

Bolest konečníku - za co může anální sex a v čem je nevinně?

Bolest při análním sexu značí, že je něco špatně. Ne vždy je to však vaší vinou. Existuje totiž spousta nemocí, které se projevují právě bolestí konečníku. Pojďme si anální bolístky pořádně probrat a vyvrátit během toho i pár mýtů, se kterými je anální sex spojený.

Jak oddálit ejakulaci? 17 praktických rad a technik pro delší výdrž při sexu

Jak oddálit ejakulaci? 17 praktických rad a technik pro delší výdrž při sexu

Pokud jste se rozhodli bojovat s předčasnou ejakulací, tak jste udělali správné rozhodnutí. To, že se s ní potýká spousta mužů, už jistě víte, takže se zaměříme na to důležité. Jakými technikami si pomůžete k delší výdrži v posteli?


Témata magazínu

Vybíráme z magazínu