Tipy na vzrušující partnerskou masáž 1/2 - připravte si pohodlí

Pohodlí, teploučko a hýčkání všech smyslů, to je oč tu kráčí. Poradím vám jak si doma vyrobit masérské lehátko nebo kde najít vhodnou relaxační hudbu.

Tipy na vzrušující partnerskou masáž 1/2 - připravte si pohodlí

Dnešní článeček věnuji mužům i ženám. Chcete-li partnerovi uchystat uvolňující příjemné chvilky, jistě se vám budou tyto tipy hodit. V prvním díle tohoto miniseriálu věnovaného partnerským masážím se zaměřím na přípravu perfektních podmínek. Protože bez nich by následná masáž vůbec nemusela být příjemná, jakkoliv profesionální by byly vaše doteky.


Udělejte si doma pěkné masérské lehátko
Udělejte si doma pěkné masérské lehátko

Které místo je pro masáž nejvhodnější?

Rozhodně takové, kde budete mít k partnerovi přístup ze všech stran. Než hopsat po posteli nebo postávat u jedné strany válendy, bude lepší si udělat pohodlí na podlaze.

Rozprostřete deky, použijte cokoliv měkkého z vaší domácnosti. Karimatku, matraci, peřinu, pěnové puzzle z dětského pokoje nebo měkký kobereček. Nebojte se více vrstev a nakonec si na to zkuste sami lehnout na břicho i na záda. Musí to být co nejvíce pohodlné. Nahoru přehoďte prostěradlo nebo deku a vaše masérské lehátko bude i pěkné a úhledné.


Takto vyvýšené lehátko je ideální a nemusíte extra podkládat hrudník
Takto vyvýšené lehátko je ideální a nemusíte extra podkládat hrudník

Myslete na pohodlné podložení hlavy

Není nic příjemného ležet na břiše s hlavou na stranu. Proto je potřeba hrudník trochu podložit a pozvednout. Horní část "lehátka" tedy vypodložte ještě trochu víc, třeba složenou dekou. Stačí tolik, aby hlava mohla být pohodlně rovně.

Nahoru pod hlavu připravte ručník, který složíte do obráceného U. Bude sloužit jako podložka pod čelo.

Opět si zkuste lehnout na břicho a položit hlavu do ručníkové opěrky.

Příjemné teplo je u masáže velmi důležité

Myslete na to, že partner bude ležet a ke všemu na podlaze. V zimních měsících tedy rozhodně zatopte o dva stupně víc a připravte k přikrytí deky nebo ručníky. Tu část těla, kterou nebudete masírovat, musíte udržet v teple a zakrýt ji.

Pro přípravu na masáž je vhodnější suché teplo. Raději tedy zvolte deku, nahřívací polštář nebo elektrickou dečku než saunu a horkou vanu.


Nakupte svíčky, přichystejte velké osušky, deky. Teploučko u masáže je moc důležité
Nakupte svíčky, přichystejte velké osušky, deky. Teploučko u masáže je moc důležité

Pomoci si můžete i nahřívacími polštářky. V obchodech se dají koupit i rašelinové polštáře, jaké používají profi maséři. Případně není nic složitého si takový polštář doma vyrobit...

Návod na domácí výrobu nahřívacího polštáře


Tento tvar je ideální. Vyrábějí jej například na www.salondoma.cz
Tento tvar je ideální. Vyrábějí jej například na www.salondoma.cz

Pokud dokážete ušít obdélník, nebo máte-li jiný obal od polštáře, stačí jej naplnit pohankou nebo špaldovou pšenicí (celá zrna, ne lámanku) a zašít díru. Zrna nakoupíte například ve zdravé výživě, výjimečně budou i v obchoďáku. Na jeden polštářek o rozměrech 50x20cm vám budou stačit dvě kila zrn.

Pak polštářek jednoduše zahřejete na 5-10 minut v mikrovlnce. Je vhodné před zahříváním polštář pokropit vodou, aby se zrna uvnitř moc nepálila. Životnost takového polštáře je několik desítek ohřátí. Kromě tepla to u vás bude i hezky vonět (obzvlášť špalda je krásně voňavá, jako byste právě napekli chleba). Polštář vydrží teplý několik minut. Když jej zakryjete dekou, teplo bude samozřejmě unikat pomaleji.

Takový nahřívací polštářek můžete využít i mimo masáže. V zimě si jím nahřejete zmrzlé nohy, pro zimomřivé je to geniální společník do postele. Nebo při namožení krční páteře si jej večer u televize dáte za krk.

  • Vyzkoušeno a ověřeno:  Žena si lehne na záda a horký polštář si položí na spodní část bříška. Trochu roztáhne nohy tak, aby jeden cíp polštáře ležel až dolů k zadečku. Je velmi, velmi vzrušující nahřát si ženské orgány vnitřní (dělohu, vaječníky) i vnější.


Romantika je u masáže základ
Romantika je u masáže základ

Zažehněte plamínky vášně

Tlumené osvětlení je při uvolňující masáži samozřejmé. Než elektrické světlo je lepší živelný oheň. Ideální je samozřejmě krb, máte-li jej. Jinak postačí i svíčky. Těch by ale mělo být alespoň 10. Hezčí jsou vyšší větší svíčky, ale poslouží i malé čajovky. Ty jsou navíc v praktických kelímcích a nemusíte tedy řešit podložky.

Zapojte co nejvíce smyslů

Doteky u masáže stimulují hmat. Plamínky potěší zrak. Myslete i na další smysly, jako je sluch, chuť, čich.

Jakou hudbu zvolit?

Jednou variantou jsou klasické romantické písně, lovesongy, soundtracky z oblíbených filmů.

V masérských salonech jste se možná setkali s esoterickou hudbou. Pokud nic takového nemáte, youtube vám jistě nabídne. Doporučuji například "sacred buddha", "kundalini mantra", "tong li" apod.

Možná vám bude více sedět i obyčejná hudba z rádia nebo z televize (Óčko apod.).

Jde hlavně o vaši pohodu a vy musíte nejlíp vědět, při jaké hudbě se cítíte nejlíp. Nenuťte se do romantiky, když vám nesedí. Řiďte se převážně svými preferencemi a ne tím, co byste měli u masáže poslouchat, protože to je prý nejlepší.

Nalaďte své chuťové pohárky

Láska prochází žaludkem, sex se eskaluje jídlem. Jako i u ostatních rad, přizpůsobte občerstvení svým chutím.


Nakupte a nachystejte vše, co máte oba rádi
Nakupte a nachystejte vše, co máte oba rádi

Vhodné je například ovoce. Ideálně takové, s jakým si můžete i masáže hrát. Třeba kuličky hroznového vína můžete koulet po partnerově těle a pak slupnout.

Co takhle čokoláda? Nalámejte ji do misky a mějte ji po ruce. Při masáži sem tam sobě i partnerovi dejte kousek na jazyk.

Jste spíš masožravci? Tak si nakrájejte klobásu na kolečka. Když ji ohřejete, krásně provoníte byt a nemusíte řešit žádné aromalampy.

Super jsou také různé druhy sýrů nakrájené na kostičky.

No a samozřejmě nezapomínejte na dobré pití. Skleničku vína, panáka whiskey nebo slaďoučký likér. U klasické masáže byste alkohol neměli požívat kvůli zvýšení krevního tlaku. Ale u té partnerské se jedná hlavně o potěšení a žádné masérské výkony zřejmě podávat nebudete. Tak si udělejte pohodu.

Příjemná vůně dokreslí dokonalou atmosféru

Máte na výběr opět několik variant. Klasikou jsou aromalampy a vonné tyčinky, případně vonné svíčky. Volte jemné vůně, třeba santalové dřevo je moc příjemné.

Důsledná příprava je základ

Všechny tipy, které jsem vám tady napsala, vám mají pomoci připravit dokonalou atmosféru. Také vám připomenout, že důsledná příprava je nejdůležitější. I to, abyste se zamysleli nad vlastními chutěmi a nad tím, co vlastně máte oba rádi. Neexistuje univerzální rada na dokonalou atmosféru. V každé domácnosti to bude vypadat jinak. A o tom to je... 

V druhém díle vám předvedu pár tipů na samotnou masáž – jak a kde začít, jaké hmaty použít, kde přitlačit a kde si dát pohov.

A nakonec několik konkrétních tipů na příjemnou hudbu k masáži:Související hračky