Co je baňkování?

Baňkování, cupping

Baňkování (vakuoterapie) je metoda alternativní medicíny, při níž se malá oblast pokožky podrobí podtlaku. Ten může být vytvořen buď ohřátím a následným samovolným ochlazením vzduchu v baňce, nebo pomocí mechanického čerpadla. Baňka je obvykle ponechána na místě pět až patnáct minut.

Baňkování se používá jako protibolestivá léčba při revmatismu, bolestech kloubů, zad, hlavy, ale i při astmatu, cévních i orgánových chorobách. Má napomáhat také vytažení škodlivin na povrch a jejich vyloučení. Otevírá kožní poty a umožňuje eliminaci škodlivin.

Velice rozšířené je přikládání baněk na reflexní zóny a akupunkturní body s předpokladem působení přes hypotetické meridiány na vnitřní orgány.

Původ baňkování

Baňkování je prastará terapeutická metoda nejasného původu. Používal ji už Hipokrates v letech 400 ante, staří Egypťané a Číňané, údajně ji prosazoval i Mohamed. Výzkum z roku 2012 potvrdil, že baňkování může pomoci s léčbou pásového oparu, paralýzy obličeje, kašle, dušnosti, akné, cervikální spondylózy aj.

Metody baňkování

Suché baňkování

Je to nejjednodušší a nejbezpečnější varianta, vhodná pro začátečníky. Používají se k ní vakuové pumpy, ale i silikonové či plastové baňky dostupné v mnoha tvarech a velikostech. 

Baňku nebo vakuovou pumpu přisajte víceméně na libovolné místo. Nechte ji na místě několik minut a pak ji sundejte, v ideálním případě ještě o chvíli dřív, než to začne být nepříjemné.

Výhodou suchého baňkování je, že ho můžete použít prakticky kdekoliv na těle, kde se přisaje.

Pozor, po baňkování zůstávají skutečně výrazné značky podobné modřinám. Dobře si rozmyslete, kde budou, jestli je uvidí okolí a jestli jste s tím OK.

Suché baňkování
K suchému baňkování použijete buďto vakuovou pumpu, nebo baňky se speciální pumpou na odsátí vzduchu a vytvoření podtlaku

Ohnivé baňkování

Ohnivé baňkování se dá použít jen na záda. Využívají se k němu skleněné baňky. Bezpečná cesta je použít sirky nebo tábornický zapalovač. Otevřeným ohněm zamávejte uvnitř baňky (aniž byste se dotkli skla, jinak začne vodit teplo) a okamžitě přiložte baňku na záda pacienta.

Vzduch se z baněk vypálí, takže kromě sání pocítíte i příjemnou hřejivost. Musí se to ale dělat správně, jinak nejen že nevytvoříte podtlak, ale navíc popálíte svého pacienta.

Baňky můžete testovat sami na sobě. Po nahřátí si je přiložte ke stehnu. Pokud jsou příliš horké, asi je nahříváte příliš dlouho, anebo se plamenem dotýkáte skla.

Také berte v potaz, že čím více baňku používáte, tím teplejší bude. Když jsou samotné baňky horké, nevytvářejí podtlak.

Ohnivé baňkování
Při ohnivém baňkování se vyvarujte experimentování , jinak svému pacientovi můžete ublížit 

Mokré baňkování

Od předešlých se liší jenom tím, že než baňku aplikujete, tak pacientovi probodnete nebo lehce naříznete kůži. Během sání tak z něj odteče trocha krve.

Tato praktika může být vhodná pro páry, které mají rádi fear play, hru s žiletkami, krví, nebo si prostě stoprocentně věří.

Mokré baňkování
Při mokrém baňkování poteče krev, takže by ho měl provádět jen člověk, který skutečně ví, co dělá

Erotické baňkování

Erotické baňkování (erotic cupping) je druh hry se smysly, při níž používáte baňky, vakuové pumpy aj. k vytvoření sání na pokožce. Eroticky stimulující může být tlak sám o sobě. Podtlak navíc nažene do pumpovaného místa krev, takže je pak mnohem citlivější vůči dalším vzruchům a stimulům.

Baňky a vakuové pumpy se obvykle umisťují na erotogenní zóny, jako jsou bradavky, prsa, zadek, vnitřní strana stehen či klitoris.

Hra se smysly

První na řadě je už zmíněná sensual play, kdy zintenzivníte pocity v konkrétních částech těla, ať už na erotogennních zónách, nebo kdekoliv jinde. Jakmile baňky odstraníte, stimulované části budou hyper-senzitivní na další stimuly, takže s nimi zacházejte opatrně a zkoumejte, co se „pacientovi“ bude líbit a jaké pocity to v něm vyvolává. Doporučená  jsou různá šimrátka, kostky ledu apod.  

Baňkování a hra se smysly
Baňkování může být jenom jednou částí rozsáhlejší hry se smysly, kdy stimulujete partnerovo tělo mnoha různými podněty

Erotická masáž

Baňkování můžete také využít jako součást uvolňující erotické masáže

Power play

Fanoušci BDSM mohou kráčet i opačnou cestou – cestou bolesti. Masochisty může lákat intenzivní sání a bolest, kterou přináší, když zanecháte baňky na místě příliš dlouho. Navíc, pokud to máte rádi drsněji, můžete po baňkování pokračovat se spankingem.

Nebo můžete subovi nejprve naplácat a na postižené místo přisát baňku, což také povede k velice intenzivním pocitům. Případně můžete do přisáté baňky lehce cvrnknout prstem. 

Blowjob během baňkování
Během baňkování se můžete oddávat i dalším radovánkám

Hraní rolí

V neposlední řadě můžete baňkování využít pro roleplay, specificky medical play. K tomu se vám budou hodit základní kostýmy pro zdravotníky. Než se pustíte do baňkování, můžete po doktorsku vysvětlit, proč je procedura pro pacienta nezbytná, nebo naopak vstoupit do role nezbedné sestřičky, která slibuje, jak se pacientovi bude procedura líbit. 

Medical roleplay doktorka
Od některých sestřiček se moc rádi necháte vyšetřit

Související zdroje


Související hračky


Související témata

Hraní rolí

Hraní rolí

Hraní rolí je sexuální praktika spočívající v předstírání nejrůznějších postav a předvádění scén, které jsou pro účastníkem nějakým způsobem vzrušující. Hraní rolí může být pouho předehrou sexuálního aktu, nebo jej provázet až k samotnému jeho vyvrcholení.... ...

Sensual Play

Sensual Play

Sensual Play čili hra se smysly zahrnuje celou řadu sexuálních praktik, které nějakým způsobem dráždí a vzrušují specifické smysly. Její součástí dokonce nemusí být ani sex samotný – jedná se jenom o formu vzrušení partnera.... ...

Vakuová pumpa

Vakuová pumpa

Vakuové pumpy jsou erotické pomůcky vyráběné pro muže i ženy. Používají se pro prokrvení penisu, klitorisu a stydkých pysků nebo bradavek. Takto prokrvená místa jsou citlivější na dotek. Vakuové pumpy pro muže se pak používají také pro dosažení lepší erekce a zvětšení penisu.... ...

Vybíráme z e-shopu