Military Fetish, Soldier Fetish, Army Fetish

Military Fetish, Soldier Fetish, Army Fetish

Fetišisty sexuálně vzrušují neživé objekty nebo určité situace. V případě fetiše na armádu (Army Fetish, Military Fetish, Soldier Fetish) jedince nabudí představa armády a věcí s ní spojených.

Může ho vzrušit pohled na uniformu, zbraně, ale třeba i striktní jednání nebo pouhé vojenské dokumenty.

Název této parafilie vychází z anglických slov military = vojenský, soldier = voják, army = armáda.

Proč někoho vzrušuje armáda?

Armáda nám připomíná slova jako mužnost, autorita, síla, bojovnost – to znamená vlastnosti, které imponují mnoha ženám a nedostávají se mnoha mužům.

Zrovna tak ale může vyvolávat představy jako agresivita, mučení, sadismus. Proto je military fetish často spojen s BSDM a bondage

Military fetish může mít mnoho různých podob. Například Gay military se specializuje na zobrazování homosexuálních vztahů mezi vojáky. 

Nacistické uniformy


V případě Nazi chick se nemusí jednat o fetish, ani idologii, ale pouhou provokaci

Mnoho fanoušků armády, ale i BSDM se obléká do nacistických uniform. Jedná se o specifickou módu Nazi chick, které má ale pramálo společného s nacistickou ideologií.

Nacisté byli proslavení svoji krutostí, a proto v mnoha lidech vzbuzují strach. Proto je nacistická uniforma (případně její části a napodobeniny) oblíbeným kostýmem dominantních jedinců při BSDM hrátkách.

Nová role

Nejenom, že uniformy vypadají hezky. Hlavně symbolizují určitou roli. Nositel uniformy tak automaticky přebírá její atributy.

Jakou mají sílu, mohou ilustrovat slova autorky blogu Singaporearmystories:

Když mě můj přítel přivítal v uniformě pilota, byla jsem v extázi. Nemohla jsem z něj spusti oči, a to i přes to, že je ve skutečnosti velice hubený, s malými rameny a vůbec nevypadá mužně.

Typy oblečků


Takovéhle uniformy se v armádě skutečně nenosí

Kromě klasických vojenských uniform seženete na trhu i řadu doplňků, imitací a oblečků, které uniformy jenom vzdáleně připomínají.

Velice typické jsou uniformy vyrobené z latexu a kůže, tedy materiálů, které samy o sobě symbolizují sílu, striktnost, potažmo kink.

Mírnější variantou jsou streetové oblečky, které sice připomínají uniformu (např. khaki barvou), ale střihem odpoovídají nejnovější módě. Dělají se spíše pro ženy a často jsou střižené tak, aby odhalovaly co nejvíce (takový střih by asi v armádě neslavil velký úspěch).

Části uniformy, jako kožené boty a čepici se štítkem, se staly standardním oblečením pro mužskou i ženskou dominu.

Nazi explotation movie

Tzv. nazi exploitation movie (naci film o zneužívání) je speciální filmový žánr, který se věnuje nacistům a jejich smyšleným sexuálním zločinům. Většinou využívá „formule uvězěných žen“, kdy je skupina uvězěných žen týrána, zneužívána a mučena svými věziteli, nacisty.

Nejznámější z nich je Ilsa: vlčice SS. Styl hlavní záporačky filmu, šéfky nacistického tábora Ilsy, byl nesčetněkrát napodobován – například zpěvačkou Madonnou v zakázaném klipu Justify My Love.


Související hračky


Související témata

Dominance

Dominance

Dominance je zvláštní forma sexuální odchylky, při které je jedinec primárně vzrušován podřízeností a poslušností svého protějšku.

Fetišismus

Fetišismus

Fetišismus je erotické zaměření na určité druhy předmětů (např. spodní prádlo, boty, doplňky atp.), materiálů (např. latex, kůže) či na jisté části těla (např.

Hraní rolí

Hraní rolí

Hraní rolí je sexuální praktika spočívající v předstírání nejrůznějších postav a předvádění scén, které jsou pro účastníkem nějakým způsobem vzrušující.

Submisivita

Submisivita

Submisivita je sklon zaujímat podřízenou pozici v sociální hiearchii.