Co je penoplastika?

Penoplastika, zvětšení penisu

Penoplastika je operativní metoda zvětšení penisu

Druhy penoplastiky

Zvětšit penis lze v podstatě 3 způsoby:

 • nastavit jeho délku implantátem. V Česku se tato metoda používá primárně pro léčbu problémů s erekcí.
 • prodloužení penisu skrze uvolnění vaziv (přeřezáním a narušením), které drží penis na stydké kosti.
 • zvětšení šířky penisu liposukcí. Funguje podobně jako liposukce u augmentace prsou. Muži se odsaje část tuku z jedné části těla, pročistí se a vpíchne se do penisu. 

Kromě tuku si můžete nechat do penisu napíchnout i kyselinu hyaluronovou a nechat si tak zvětšit jenom určité části penisu (žalud apod.). Takový zákrok je ale nejenom drahý, ale navíc i dočasný – cca za půl roku se kyselina vstřebá do těla.

Jak funguje penoplastika

Jednou z možností je uvolnit část penisu, která přiléhá ke stydké kosti. Proto se o prodloužení penisu skrze penoplastiku mluví jako o relativním prodlouženídoktoři orgán samotný nezvětší, jenom ho posunou více ven.

Při chirurgické zákroku se uvolní dva závěsné aparáty, které drží penis na stydké kosti (ligamentum suspensorium penis a ligamentum fundiforme penis). Penis tak poklesne dolů a prodlouží se o 2 až 3 cm v jeho klidové fázi (při erekci se může zdát prodloužení větší).

Doktor Ján Pilka v rozhovoru pro Aktualne.cz dokonce mluví o prodloužení až o 5 cm, a to pomocí metody italského profesora Alessandra Littary. 

Chirurg není schopen předem říct, o kolik bude penis „prodloužen“. Záleží na jeho přirozené délce, respektive délce skryté lidským očím.

Než se rozhodnete pro penoplastiku

 • Musí vám být 18 let.
 • Poraďte se se sexuologem.
 • Dobře se seznamte s možnými riziky a reálnými výsledky, jichž jde dosáhnout.

Než budete moci jít na operaci, proběhne klasická konzultace s doktorem, předoperační vyšetření a psychologický test.

Nevýhody penoplastiky

Kvůli přerušení závěsných aparátů bude penis méně stabilní a více pohyblivý. Bude se rychle pohybovat ze strany na stranu a hůře se vám bude udržovat jeho směr při souloži. Během erekce už penis nebude mířit žaludem nahoru – vazy ho neudrží.

Rizika spojená s penoplastikou

 • Po operaci můžete v penisu ztratit velkou část citlivosti, nebo dokonce přijít o možnost erekce. Hrozí vám i to, že penis změní tvar.
 • Pokud si nedáte pozor, může se vám do rány dostat infekce. Při nešetrném zacházení se rána může rozšiřovat, a pokud si s penisem začnete hrát moc brzy, můžete si ránu znovu otevřít a musí se začít hojit znovu.
 • Poranění močové trubice a s tím spojené problémy při močení je extrémně vzácné a obvykle souvisí s nešetrným chirurgickým zákrokem. 

Jak probíhá penoplastika

Penoplastika se obvykle dělá pod celkovou anestezií. Je možné ji provádět i pod jinými druhy anestezie, např. pod lokální, ale v takovém případě hrozí, že klient bude vyděšený a nebude spolupracovat.

Výkon vyžaduje zkušeného chirurga, který provede malý řez hluboko do těla, aby přerušil vaz penisu od úponu až ke stydké stěně. 


Video z operace – vhodné jenom pro silné povahy

Hojení penisu

Pooperační stav je více méně bezbolestný, ale těsně za kořenem penisu vám zůstane cca 3 cm dlouhá jizva.

 • Pacient na sobě bude mít obklad, který brání srůstání vazů penisu.
 • 2 týdny po zákroku by měl být pacient v klidovém režimu (vyhýbat se erekci) a na penis si přikládat chladivé obvazy. Měl by mít pracovní neschopenku.
 • Musí se dobře sprchovat, obzvláště po močení a stolici, aby v ráně nevznikla infekce.
 • Pacient by měl nosit těsné slipy a polohovat penis dolů.
 • Po 2 týdnech doktoři vyjmou stehy. Pacient by si měl jizvy tlakově masírovat. Penis je třeba odtahovat směrem dolů. Pokud chcete použít natahovač penisu, který slouží k prodloužení penisu i bez operace, nejdřív si promluvte s doktorem, který vás operoval.
 • Po 4 – 6 týdnech můžete začít masturbovat a mít pohlavní styk.
 • Po 1 měsíci můžete začít sportovat. Po 2 měsících můžete začít plavat.

Cena penoplastiky

Samotná penoplastika stojí 23 000 Kč (často i mnohem víc). Můžete ji kombinovat i s dalšími metodami – zvětšením objemu penisu liposukcí (odsátím tuku z jiné části těla a vpíchnutím ji do penisu). Taková kompletní léčba vás vyjde na 70 000 Kč a více. Závisí na klinice a objednaných službách. Všechno okolo vás může klidně přijít i na 100 000 Kč.

Zajímají vás jiné metody zvětšení penisu, než je penoplastika? Přečtěte si článek Jak zvětšit penis aneb odpovědi na vše, co jste chtěli vědět.

Související zdroje


Související hračky


Související témata

Erekce

Erekce

Erekce je odborný název pro ztopoření mužského pohlavního orgánu, penisu. Při tomto stavu dochází ke zvětšení objemu penisu a jeho ztvrdnutí. Erekce je předpokladem k úspěšnému zavedení penisu do pochvy a provedení pohlavního styku. Hlavním účelem erekce je tedy reprodukce.... ...

Erektilní dysfunkce

Erektilní dysfunkce

Erektilní dysfunkce (též impotence) je neschopnost muže dosáhnout erekce a udržet si ji pro úplný pohlavní styk při 50 - 75 % pokusů. Je nejčastější poruchou sexuálních funkcí a trpí jí až polovina mužské populace nad 40 let.... ...

Penis

Penis

Penis je jedním ze zevních pohlavních orgánů muže (společně s šourkem a varlaty). Jeho hlavní funkce jsou močení a rozmnožování. K močení slouží močová trubice, jež prochází penisem a její zakončení je na špičce žaludu.... ...

Penoplastika - související

Související hračky

Články na téma

Vybíráme ze Sexypedie

Vybíráme z e-shopu