Co je zkažený orgasmus, ruined orgasm?

Zkažený orgasmus, ruined orgasm

Zkažený orgasmus (případně pokažený orgasmus, anglicky ruined orgasm) je typ vyvrcholení, při kterém v těle sice dojde ke kontrakcím (mužské tělo vyloučí semeno, které ovšem nevystříkne, bude spíše kapat), ale mozek nedá impuls k vyloučení hormonů oxytocinu a prolaktinu (přinejmenším ne v takovém množství jako obvykle).

Dopamin zůstane na vysoké úrovni a orgasmus je slabý, nemá onen uvolňující efekt a stále cítíte sexuální vzrušení. Někdo dokonce může být i sexuálně frustrovaný z neuspokojivého výsledku, případně se může cítit ponížený.

Zkažený orgasmus je většinou spojovaný s mužským orgasmem, zažít jej ale mohou i ženy.

"Může vám připadat jako velice slabý orgasmus bez uvolnění, intenzity a klimaxu typického pro normální orgasmus."

sexuální terapeutka Jenni Skyler

"Pokažený orgasmus může občas trochu bolet nebo být nepříjemný, protože cítíte kontrakce těla, které ale nedoprovází potěcha."

sexuoložka Sarah Melancon

Ke zkaženému orgasmu může dojít cíleně i omylem. Nejspíš se vám už něco podobného taky přihodilo. Buďto se vašemu partnerovi nepovedlo finále, nebo vás třeba někdo vyrušil během masturbace či sexuálních hrátek.

zkažený orgasmus
Pokud vám někdy rodiče vstoupili do pokoje ve špatnou chvíli, nejspíš jste si zkažený orgasmus už zažili

Proč mají lidé rádi pokažený orgasmus

Důvodů je mnoho a mohou se různit. Mezi ty hlavní patří:

  • Mnoha ženám se líbí, že jejich chlapi zůstanou „nadržení“ a mají chuť pokračovat v sexuálních hrátkách a prodlužovat tak potěšení.
  • Celou dom-sub dynamiku to staví na hlavu, protože v centru pozornosti je subův orgasmus.
  • Je to fetiš a přidává novou dimenzi do power play.
  • Mnoho lidí vzrušuje onen pocit dopřávání a odpírání.

"Podle mě je zničený orgasmus dost nevhodný název. Není zničený, pouze jiný. Já sama ho miluji a dělám ho často. Zároveň si ale myslím, že pro ženy je to výrazně jiné, protože procházíme různými stádii a občas je pro nás zcela normální nemít zcela naplňující orgasmus. Jako kdybychom se zasekly v zóně slasti, ale nebyly schopny dosáhnout úplného, dokonce ani částečného uvolnění.

U mého partnera je to úplně o něčem jiném. Občas si ho dělá sám a já zbožňuji, když mu můžu pokazit orgasmus a to z dobrého důvodu. Za prvé ho dokážu dostat do takového stavu, že i když ho přestanu dráždit, ejakuluje. Velká výhoda zkaženého orgasmu ale je, že může pokračovat v sexu a nepotřebuje žádný čas na zotavenou (ultimátní technika mužského několikanásobného orgasmu).

A za druhé, což je mnohem důležitější, zůstane mu stejné nastavení mysli. Už před mnoha lety jsem postřehla, že muži na rozdíl od žen mají před-orgasmické a post-orgasmické nastavení mysli. Důležité je, že všechny ty úžasné divočiny, na které myslí před orgasmem, mají po zkaženém orgasmu pořád v hlavě."

Bonnie Brooks

zkažený a neuspokojivý orgasmus
Mít neuspokojivý orgasmus může být pěkně frustrující

Zkažený orgasmus v BDSM

Zkažený orgasmus stojí někde mezi kontrolou orgasmů, POT a nuceným orgasmem. Dominant obvykle dráždí svého suba a na samotném konci mu zkazí orgasmus (třeba několikrát za sebou). Prostě ho v okamžiku, kdy potěcha vrcholí, nechá být. Subové fandící zkaženému orgasmu si chválí, že to do celé hry přináší zajímavý twist, kdy sex přestává být jenom o domově orgasmu.

zkažený orgasmus a femdom
Zkažený orgasmus je oblíbenější mezi muži

Jak na zkažený orgasmus?

  1. Ujistěte se, že máte partnerův souhlas (jinak bude akorát zklamaný).
  2. Domluvte se na bezpečném slově (praktika obvykle není nebezpečná, ale může začít být nepříjemná, otravná, frustrující, což není pro emocionální zdraví páru zrovna nejvhodnější).
  3. Soustřeďte se na dráždění svého partnera. Začněte pomalu a pomalu budujte jeho orgasmus.
  4. Těsně před orgasmem zastavte jakoukoliv stimulaci všech erotogenních zón. Pokud jste moment dobře odhadli, tak orgasmus proběhne.
  5. Pokud orgasmus neproběhl, začněte znovu a pokračujte tak dlouho, než se vše povede. Metoda pokus-omyl je na místě, protože každý člověk je jiný a musíte objevit vlastní recept na svého aktuálního partnera.
  6. Jak poznáte, že jste uspěli? Nechte partnera, aby vám to řekl. Muž by navíc měl slabě ejakulovat.

Chcete se naučit odpírat orgasmus jako profík? Přečtěte si článek Jak oddálit orgasmus nebo ho partnerovi úplně odepřít.

Související zdroje


Související hračky


Související témata

Kontrola orgasmů

Kontrola orgasmů

Kontrola orgasmů patří mezi BDSM praktiky, a to především z hlediska D/s vztahů. To znamená, že dominantní partner má konsensuální (tedy souhlasnou) moc nad některými nebo veškerými orgasmy svého submisivního protějšku.... ...

Odpírání orgasmu

Odpírání orgasmu

Odpírání orgasmů je sexuální praktika, při níž partnera udržujete dlouhou dobu ve stavu sexuálního vzrušení, ale nedovolíte mu dosáhnout orgasmu. Jedná se o formu BDSM a silnější variantu kontroly orgasmů.... ...

Orgasmus

Orgasmus

Orgasmus je pocitové vyvrcholení při sexu, při kterém se vyplavují hormony, jako je oxytocin nebo dopamin. Jinak než prostřednictvím sexuálního vzrušení orgasmu dosáhnout nelze. Orgasmus není jen jeden.... ...

POT

POT

POT je zkratka anglického Post Orgasm Torture, což doslova znamená mučení po orgasmu. Jedná se tedy o druh erotického mučení (BDSM praktiku). Hned po orgasmu jsou genitálie a okolní oblasti velice citlivé (jak moc, to se liší člověk od člověka).... ...

Zkažený orgasmus, ruined orgasm - související

Související hračky

Články na téma

Vybíráme ze Sexypedie

Vybíráme z e-shopu