Homosexuálové a sex – Jak to dělají gayové?

Zeptáte-li se kteréhokoliv homosexuála, jaké otázky ohledně své sexuální orientace nejčastěji dostává, odpoví vám obšírným seznamem, zahrnujícím mj. snad všechny fáze coming outu. Stranou od „uvědomění“ sebe i ostatních leží ale otázka, která se stává silnou palebnou municí na večírcích, které kombinují gaye a veliké množství alkoholu – jak vlastně probíhá sex mezi dvěma (a více) muži?

Homosexuálové a sex – Jak to dělají gayové?

Je až s podivem, že v době, kdy má drtivá většina obyvatel západního světa přístup k internetu (a s přihlédnutím k faktu, jaký žánr tvoří podstatnou část jeho obsahu), jsou intimní aktivity gayů zahaleny rouškou tajemství a polopravd.

Ač je rozšíření internetu spjato s nárůstem tolerance vůči sexuálním menšinám, mají lidé s vyhledáváním byť jen informací o této tématice problém. To je způsobeno i mnoha rozšířenými, přetrvávajícími předsudky. Etablace sexuálních minorit do společnosti je ve většině států stále citlivou záležitostí. V českých zemích je v každodenním životě dosud běžné používat urážlivých výrazů pro gaye, potažmo jejich sexuální praktiky, i při běžném rozhovoru.

 • Věděli jste, že...

  ...výraz „buzerant“ lze datovat až do dob středověku? Svým původem je tento termín přímo spjat se sexuálním chováním, které nebylo v oněch dobách tolerováno.

  Oblíbená česká nadávka má původ v latinském výrazu buger. Toto slovo přejal v podobě buzarada (ve významu „kacíř“) severský dialekt italštiny, odkud ho převzal německý jazyk. Do českých zemí to pak byl už skutečně jen krůček.

Stručný průvodce sexuálním životem homosexuálů

Pohlavní styk gayů se v rovině prožitku v zásadě neodlišuje od sexuálního aktu muže se ženou. Většina praktik je oběma skupinami sdílena, rozdíl je především v pojetí samotného pohlavního styku. V případě heterosexuálních párů se jím rozumí vaginální penetrace, u gayů je tento pojem spojen s představou análního sexu. V tomto případě se však nedá hovořit o pohlavním styku v pravém slova smyslu.

Vzájemná masturbace
Vzájemná masturbace

Tato analogie pramení z faktu, že pohlavní ústrojí mužů nejsou vzájemně kompatibilní. Sexuálního uspokojení lze samozřejmě dosáhnout mnoha způsoby, v podstatě jediným řešením pro praktikování soulože je ale zmíněný anální sex. Techniky orálního sexu se mezi gayi těší stejné oblibě, jako u klasických párů. Vzájemná masturbace je pak opět specifická tím, že muž provádí svému partnerovi vlastně totéž, co měl možnost praktikovat léta na sobě samém.

Anální sex se pojí s rozdělením partnerů do aktivní a pasivní role. Angličtina v rámci tohoto škatulkování rozlišuje pojmy top a bottom – tedy „ten, který je nahoře“, resp. „dole“, jinými slovy i "ten, který je aktivní" a "ten, který je pasivní". Striktně řečeno může být ale nahoře i pasivní partner; i sex je, zdá se, relativní záležitostí.

Jednotlivé role vycházejí často z povahy jedince, není však výjimkou, že v praktickém životě dominantní partner preferuje pasivní roli, zatímco submisivnější jedinec se v sexuální rovině cítí být aktivem. Rozdělení není (narozdíl od samotné homosexuality) vrozené ani jinak předurčené. Osoba, mající v oblibě obě role, je označován jako „versatil“.

Z hodin přírodopisu...

Mužská pohlavní soustava
Mužská pohlavní soustava

Vrtá vám hlavou, jak někdo může preferovat pasivní roli a jaký prožitek z ní vůbec má? Odpověď skýtá anatomie mužského pohlavního ústrojí, přesněji řečeno – prostaty, pohlavní žlázy o velikosti kaštanu. Ta produkuje sekret, jež je součástí ejakulátu a poskytuje spermiím výživné prostředí. Prostata (což je ve skutečnosti její latinský název; českým ekvivalentem je „předstojná žláza“) je umístěna pod močovou trubicí a přímo se dotýká stěny konečníku.

Mohutná inervace této tkáně je příčinou slastné odezvy na její mechanické dráždění; u některých osob je možné vyvolat orgasmus pouhou stimulací – na webu lze najít např. pod názvem handsfree cum. Obecně však lze říci, že orgasmický prožitek lze drážděním předstojné žlázy umocnit.

...k praktikování získaných poznatků

Anální sex gayů
Anální sex gayů

Zajímavým fenoménem je rozdílnost otázek, které v souvislosti s análním sexem ženy a muži nejčastěji pokládají. V případě žen (a pasivně orientovaných gayů) se dostává ke slovu otázka bolesti, pány naproti tomu zajímá zejména prožitek a v neposlední řadě také hygiena, související s touto specifickou sexuální praktikou. V každém případě je důležité dodržovat několika zásad – výsledkem může být nádherný prožitek z análního sexu pro obě strany.

 • Důkladná hygiena základem

  Samozřejmostí je vyprázdnit se, důrazně doporučujeme také vypláchnutí. Klystýr není třeba, s trochou šikovnosti dosáhnete totožných výsledků s obyčejnou sprchovou hadicí. Nezapomeňte odšroubovat sprchovou hlavici.

 • Bez lubrikantu ani „ránu“

  Řitní otvor neprodukuje sekret, zmírňující tření, sliznice v této oblasti je navíc bohatě prokrvena a inervována. Bez lubrikačního gelu může být anální sex mimořádně bolestivou a traumatizující zkušeností, nehledě na hrozící zranění.

  Při výběru lubrikačního gelu se řiďte především tím, z čeho je gel vyroben. Pokud se hodláte při sexu chránit kondomem, volte vždy lubrikant na vodní bázi, který nenarušuje strukturu prezervativu!

 • Žádný spěch! 

  Pokud mají příručky pro moderní život (ano, i takové existují) v něčem pravdu, pak v nutnosti redukovat hladinu každodenního stresu. Vzhledem k vysokým prodejním číslům těchto knih není snadný a rychlý postup dosud k dispozici. Při análním sexu však duševní uvolnění často podmiňuje relaxaci vnitřního svěrače – a bez jeho uvolnění je vám cesta zkrátka zapovězena.

  Sami jistě znáte způsoby, jak dosáhnout vnitřního klidu; stranou od zenových cest a jogínských technik je osvědčenou – byť přízemní  možností sklenka vína, popř. delší předehra. Nelze také než doporučit pomalé, šetrné vniknutí ze strany aktivního partnera – toho by pasiv měl mít možnost korigovat.

Co váš čeká příště?

V příštím díle se můžete těšit na sexuální techniky, oblíbené mezi mužskou homosexuální minoritou a jevy, typické pro tuto komunitu. Stranou nezůstanou ani specifické hračky, určené k initimním hrátkám.

Autor:

Pomohl vám tento článek? Sdílejte jej dále.
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Poslat odkaz e-mailem

Související hračky