MUDr. Petra Vrzáčková, Ph.D., FECSM

MUDr. Petra Vrzáčková, Ph.D., FECSM

Česká sexuoložka a psychoterapeutka

Sexuoložka a psychoterapeutka MUDr. Petra Vrzáčková, Ph.D., FECSM se specializuje především na diagnostiku a léčbu potíží v oblasti sexuality.

Vystudovala 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a od roku 2007 působila jako gynekoložka na gynekologicko-porodnické klinice Všeobecné fakultní nemocnice v Praze ,,u Apolináře“. Po studiu v Oxfordu, Lyonu a Portu úspěšně absolvovala mezinárodní zkoušku z oboru sexuální medicína a získala titul FECSM (Fellow of the European Comittee of Sexual Medicine).

V rámci své činnosti na soukromé TH klinice v Praze se věnuje diagnostice a léčbě potíží v oblasti sexuality (např. bolesti při pohlavním styku, snížená sexuální touha, potíže s dosažením orgasmu, nedostatečné sexuální vzrušení, atd.), sexuální výchově, prevenci rakoviny děložního hrdla a poradenství při plánování rodičovství, poruchách sexuální identity (péče o pacient péči o pacienty s gender dysforií), erektivních dysfunkcích, problémech s předčasnou ejakulací atd. V rámci NÚDZ Klecany spolupracuje na projektu Parafilik, který je zaměřen na prevenci sexuálního násilí na dětech a ženách.

MUDr. Petra Vrzáčková, Ph.D., FECSM je členkou České a Evropské společnosti pro sexuální medicínu. Věnuje se přednáškové činnosti na odborných kongresech a je autorkou mnoha kapitol a článků věnujících se sexuálním problémům, erotickým pomůckám, lubrikantům a afrodiziakům.

Jméno a příjmení:MUDr. Petra Vrzáčková
E-mail:petra.vrzackova@vibratory.net
WWW:https://www.thklinika.cz/petra-vrzackova/
WWW:https://www.znamylekar.cz/petra-vrzackova/gynekolog-sexuolog/praha
WWW:https://tn.nova.cz/clanek/problemy-se-sexem-erekci-nebo-ejakulaci-ptejte-se-lekarky.html

Odborný dohled nad články

Mokrý orgasmus – jak funguje squirting a jak jej dosáhnout

Mokrý orgasmus – jak funguje squirting a jak jej dosáhnout

Co je mokrý orgasmus, kde se bere ženský ejakulát a jak tzv. squirtu dosáhnout? Nejenom tyto otázky zodpovídáme v následujícím článku.

Orgasmus: podrobná příručka o fascinující rozkoši

Orgasmus: podrobná příručka o fascinující rozkoši

Není orgasmus jako orgasmus. Ženské vyvrcholení může mít více podob, naopak to mužské je snadněji dosažitelné. Poznejte všechny typy orgasmu, naučte se je rozeznat a zažijte je – naše příručka vám to usnadní.

Obřízka – výhody pro muže, utrpení pro ženy

Obřízka – výhody pro muže, utrpení pro ženy

Obřízka je poměrně kontroverzním tématem nejen v našich končinách. Pokud o ní přemýšlíte, musíte zvážit spoustu pro a proti. Jaké výhody a nevýhody přináší obřízka mužům a ženám?

Jak dosáhnout společného orgasmu

Jak dosáhnout společného orgasmu

Chceš stříkat, když tvoje kočka prochází stejnou extází? Pro oba z vás máme několik tipů, jak vše správně načasovat a jaké zvolit techniky, aby se vám společný orgasmus zaručeně povedl.

Vliv vegetariánství na sex a sexuální výkonnost

Vliv vegetariánství na sex a sexuální výkonnost

Vegetariáni mají pověst málo vášnivých a nudných milenců. Skutečnost je ale úplně jiná. Jejich jídelníček je totiž doslova nabitý afrodiziaky. Jeho skladbě ale musí věnovat zvýšenou pozornost, protože nedostatek důležitých živin se může projevit nejenom na kvalitě sexu, ale i zdraví.

Alergie na sperma – příznaky, léčba

Alergie na sperma – příznaky, léčba

Alergie na sperma patří mezi poměrně málo známé zdravotní komplikace. Postihuje nejen ženy, ale i muže. Přecitlivělost na mužský ejakulát může mít mnoho příčin, které je třeba znát, pokud chceme alergii vyléčit.

Kegelovy cviky pro ženy

Kegelovy cviky pro ženy

Kegelovy cviky jsou skupinou cviků pro posílení pánevního dna. Mají pozitivní vliv na sexuální život, pomáhají při léčbě stresové inkontinence a jsou vhodné jako cvičení po porodu. Mužům silné pánevní dno přináší zlepšení erekce a lepší kontrolu nad orgasmem.


Témata magazínu

Vybíráme z magazínu