Jak zjistit ascendent a co to je? Odhalte, jak ovlivňuje vaše vztahy a sex!

Znamení, ve kterém jste se narodili, o vás nevypovídá zdaleka všechno. Partnerské a sexuální chování totiž ovlivňuje i ascendent. Znáte ten váš?

Jak zjistit ascendent a co to je? Odhalte, jak ovlivňuje vaše vztahy a sex!

Pro toho, kdo věří v působení planet a hvězd, je ascendent něco jako klíč k osobnosti. Abychom totiž definovali charakter člověka, nestačí znát pouze měsíc narození, ale i přesný čas a místo. A co nám ten ascendent vlastně prozrazuje?

Co je ascendent

Ascendent je bod v horoskopu, který označuje hodinu narození. Přesněji řečeno je to znamení zvěrokruhu, které v okamžik vašeho narození vycházelo nad obzor. Pokud jste se tedy narodili ve znamení Kozoroha, jste sice Kozoroh, ale vaše osobnost bude zabarvená vlastnostmi znamení, které vládlo v okamžiku, ve kterém jste se narodili.

Ascendent spoluurčuje váš postoj k životu, charakter i ego. Říká o vás, jak působíte na své okolí a s čím nebo s kým se ztotožňujete. Při zjišťování ascendentu je důležitá každá minuta. Právě ta totiž rozhoduje o přesnosti horoskopu. Pamatujte, že bez času narození astrolog nemůže sestavit váš přesný osobní horoskop.

Vzájemná přitažlivost
Jak se chováte ve vztahu a jací jste v posteli? Tohle vše určuje váš ascendent.

Ascendent a descendent

Aby toho nebylo málo, kromě ascendentu existuje ještě descendent. Ten leží vždy v protilehlém znamení než ascendent a vypovídá o tom, jaký druh lidí a vztahů přitahujete. Rovněž představuje i tu část osobnosti, kterou si neuvědomujete a potlačujete ji. Descendent vám ukazuje cestu, kterou se máte ubírat, chcete-li si najít partnera, nebo zlepšovat své vztahy.

Výpočet ascendentu

Vypočítat ascendent není jednoduché. Nemusíte však ovládat čísla a vynikat v astrologii, abyste o sobě něco zjistili. Na internetu je spousta speciálních kalkulaček pro výpočet ascendentu, do kterých zadáte den, čas a místo svého narození. Obratem se ihned dozvíte vše potřebné.

Výpočet ascendentu
Výpočet ascendentu není nic jednoduchého. Naštěstí to počítač zvládne za vás.

Co si z toho odnést?

Je to trochu matoucí, že? Narodili jste se v nějakém znamení, ale další dvě vás ovlivňují. Ascendent je něco jako vaše maska, kterou si nasazujete, než jdete do společnosti. Pokud jste se například narodili ve znamení Panny, jste rozumní a pečliví milenci, ale s ascendentem ve Střelci máte mnohem živější sexuální projev než jiná Panna, která je díky ascendentu ve Váhách velmi kreativní.

Ascendent v Beranu (descendent ve Váhách)

Beran chce být vždycky všude první! Pokud máte ascendent v Beranu, můžete na okolí působit trochu hrubě, netrpělivě a sebestředně. Jste vytrvalí a klidně projdete i ohněm, abyste bojovali za to, čemu věříte. Co se týče lásky a sexu, jste velmi vášnivě založení. Bodejť by ne, když váš ascendent ovládá Mars, planeta touhy. V posteli jdete rychle na věc a vyžíváte se v experimentech. Už jste vyzkoušeli BDSM? Drsnější hrátky by mohly ukojit vaše potřeby. 

Přitahují vás: okouzlující a laskaví lidé, pro které bude váš vztah vším.

Ascendent v Býku (descendent ve Štíru)

Ostatním můžete připadat trochu materialističtí a tvrdohlaví. Nejen, že nechcete nic vzdávat, vy ani nevíte, jak se to dělá. Vše po čem doopravdy toužíte je dobré jídlo, skvělý sex a finanční zabezpečení. A pokud se k tomu všemu přidá ještě skvělá masáž, jste v ráji. Býk patří mezi nejsmyslnější znamení horoskopu. Venuše z vás dělá věrné a oddané milence se sklonem k závislosti na sexu – milování je pro vás snídaně, oběd, večeře i dezert! 

Přitahují vás: tajemné a vášnivé typy, které jsou schopny setrvat v oddaném vztahu.

Ascendent v Blížencích (descendent ve Střelci)

Na lidi působíte mladě, neklidně a vrtkavě. Zajímá vás tolik věcí a jenom obtížně se dokážete soustředit pouze na jednu. Pokud jde o randění, lásku a sex, neumíte se rozhodovat. Tráva za plotem vás láká stejně jako ta, na které právě stojíte. Chcete vyzkoušet všechno! Vydržet dlouho pouze s jedním partnerem je pro vás docela těžké, že? Abyste se v posteli nenudili, vyzkoušejte roleplay – díky kostýmům budete mít v posteli pokaždé někoho jiného. 

Přitahují vás: dobrodružní sexuchtivci, pro které je cesta důležitější než cíl.

Ascendent v Raku (descendent v Kozorohu)

Můžete působit náladově, nejistě a super citlivě. Na věci reagujete emocionálně a potenciálním partnerům vysíláte signál, že jste silně rodinný typ. Pokud máte ascendent v Raku, poskytujete ostatním pocit pohodlí a bezpečí. Jste velmi sexuálně založení, ale sex a láska pro vás odděleně nefunguje. V posteli jste jako cibule – partner vás musí pomaličku "loupat" pomocí romantické předehry, než mu ukážete své opravdové touhy. 

Přitahují vás: ambiciózní a praktické osobnosti toužící po úspěchu.

Ascendent ve Lvu (descendent ve Vodnáři)

Na celé okolí záříte jako sluníčko. Vyzařuje z vás sebevědomí a hrdost. Očekáváte, že s vámi lidé budou zacházet důstojně a s respektem. Jakmile vás někdo poníží, druhou šanci nedostane. Ve vztazích jste zábavní, přirození a pro svou polovičku jste něco jako výhra v milostné loterii. Sex s vámi je totiž pohádkový! V posteli dominujete a nejvíce vás nažhaví lichotky směřované na vaše tělo a sexuální výkony.

Přitahují vás: nekonvenční a výstřední typy, které vám poskytnou svobodu.

Ascendent v Panně (descendent v Rybách)

Lidé vás považují za inteligentní bytost s vytříbeným smyslem pro humor. Jste perfekcionisté - můžete mít sklony k workoholismu a ve vztahu je to s vámi docela složité. Vaše polovička si může myslet, že ji zbytečně moc kritizujete. Naštěstí to dokážete vykompenzovat sexem. S ascendentem v Panně se řadíte mezi nejpozornější milovníky. Milování pro vás má jasná pravidla a vždy musí obsahovat předehru a vyvrcholení.

Přitahují vás: oddaní a hluboce soucitní lidé.

Ascendent ve Váhách (descendent v Beranu)

Vyzařuje z vás charisma, šarm a sebevědomí. Pro ostatní jste vysoce atraktivní. Máte klidnou, přátelskou povahu a neovládá vás ego. Možná ale příliš zrcadlíte povahu druhých, takže si neuvědomujete své vlastní mimořádné schopnosti. Vládne vám planeta lásky Venuše, což vám v randění silně nahrává do karet – ostatní doslova magicky přitahujete. V rámci intimních hrátek si libujete v experimentech a nevadí vám role submisiva ani dominanta

Přitahují vás: ohnivé a odvážné typy osobností.

Ascendent ve Štíru (descendent v Býku)

Vyzařuje z vás tajemno, což na lidi působí intenzivně – buď je přitahujete, nebo vás nesnesou. Vaše schopnost proniknout druhým pod kůži dokáže citlivé jedince zahnat na útěk. Disponujete pevnou skořápkou, pod kterou nechcete nikoho jen tak vpustit. Jakmile se to však někomu povede, je to vášnivá jízda plná skvělého milování. Sex máte rádi dlouhý, tvrdý a s mnoha orgasmy

Přitahují vás: praktičtí, uzemnění a věrní lidé, kteří umí vytrvat v tom, co dělají.

Ascendent ve Střelci (descendent v Blížencích)

Umíte lidem ve svém okolí zvedat náladu. Vyzařuje z vás přirozený optimismus a zvídavost. Přitahuje vás všechno, co představuje hojnost. Ve věcech lásky a randění vyhledáváte dobrodružství. Bezhlavě se vrháte do nových projektů i vztahů a myslíte na spoustu věcí najednou. Když se něco nedaří, sáhnete po něčem (někom) jiném. Sex s vámi je jedno velké zemětřesení, na které je těžké zapomenout! 

Přitahují vás: komunikativní a intelektuální vtipálci

Ascendent v Kozorohu (descendent v Raku)

Působíte rezervovaně, vážně a zodpovědně. Jste tiše ambiciózní a po žebříčcích úspěchů šplháte nenápadnými krůčky. Při navazování vztahů je vaše největší potíž to, že se neustále snažíte vidět svou vlastní hodnotu cizíma očima. K milostnému životu přistupujete podobně jako k podnikání a sex je pro vás vážná věc. V posteli jste zastánci všeho klasického – prostě do toho chcete "bušit jako králíci" pěkně po staru :)

Přitahují vás: pečující rodinné typy, které vás dokáží udržet v emocionální pohodě.

Ascendent ve Vodnáři (descendent ve Lvu)

Na své okolí působíte výstředně, občas až podivně. Vaším problémem je neukojitelná zvědavost, která hraničí až s posedlostí – díky tomu jste takové “skladiště“ informací a vaše vědomí tak může být jedna velká “slátanina“. V lásce a sexu jste nepředvídatelní a tradiční vztahová pravidla jdou úplně mimo vás. Potenciální protějšek však přivábí vaše energie a zajímavé nápady. V posteli rádi experimentujete se vším možným. Už jste vyzkoušeli všechny sexuální polohy?

Přitahují vás: vřelé a velkorysé bytosti, díky kterým se budete cítit jako středobod vesmíru.

Ascendent v Rybách (descendent v Panně)

Jste esencí citu a představivosti. Lidé ve vás vidí sentimentální, velkorysou a tvořivou bytost. Ve svých myšlenkách často utíkáte od reality a praktické věci vás příliš nezajímají. Nejste si jisti sami sebou a vaše osobnost se mění podle člověka, v jehož přítomnosti se zrovna nacházíte. Často se vciťujete do role druhých, což vás vyčerpává. Díky tomu jste i v posteli velmi přizpůsobiví a nebráníte se ničemu, co navrhne vaše polovička. 

Přitahují vás: nároční lidé stojící nohama pevně na zemi, kteří se zvládnou postarat o všechny detaily vašeho vztahu.

Použité zdroje

Pomohl vám tento článek? Sdílejte jej dále.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Poslat odkaz e-mailem

Související hračky

Vybíráme z e-shopu