Sexypedie

Slovník sexuálních pojmů. Encyklopedie erotických praktik, sexuálních deviací i pojmů z anatomie. Slovník obsahuje spoustu obrázků.

Anorgasmie

Anorgasmie

Anorgasmime je sexuální dysfunkce, při které žena není schopna dosáhnout orgasmu během pohlavního styku nebo mimo něj (masturbací). Jedná se o jeden z nejčastějších sexuálních problémů u žen.Příčiny mohou být psychologické, emocionální ale i organické.

Antropofagie

Antropofagie

Antropofagie znamená lidojedství ze sexuálních motivů. Sexuální vzrušení pochází z pojídání mrtvoly, zavražděné oběti nebo i vlastního těla. Pojídají se genitálie, vnitřní orgány a další části těla. Slovo antropofagie pochází z řečtiny (anthropos = člověk, phagein = jíst).

Aretifismus

Aretifismus

Aretifismus je podskupinou fetišismu, u které je erotickým stimulem bosé chodidlo nebo chodidla partnerky nebo výjimečně partnera. Jedná se tak o přímý protiklad retifismu, u kterého jsou objekt zájmu a vzrušení právě boty.

Asexualita

Asexualita

Asexualita je pojem označující absenci sexuální touhy, absenci sexuální orientace nebo obojí současně. Absence sexuální orientace znamená, že osoba nejeví zájem o žádné pohlaví nebo skupinu lidí, není však vyloučena sexuální touha po genitálním ukojení.

Asistovaná reprodukce

Asistovaná reprodukce

Asistovaná reprodukce (případně umělé oplodnění) jsou lékařské procedury sloužící k léčbě neplodnosti u žen i mužů. Podrobné informace o neplodnosti a metodách umělého oplodnění se dozvíte ve článku Neplodnost a umělé oplodnění: co dělat, když se vám nedaří otěhotnět?

ASMR

ASMR

ASMR je zkratka pro Autonomous Sensory Meridian Response, což v překladu z angličtiny znamená Automatická vrcholná odezva smyslů. Jedná se o brnění nebo chvění, které se vám začne rozlévat po celém těle (obvykle od hlavy přes krk a po páteři dolů) v reakci na smyslový podnět, např.

Ass to mouth

Ass to mouth

Ass to mouth (v překladu "ze zadku do pusy") je hovorový výraz pro sexuální praktiku, kdy muž provádí anální sex s partnerkou či partnerem a po vytažení penisu z análního otvoru ho okamžitě vloží do úst partnerky či partnera.

Augmentace prsou

Augmentace prsou

Augmentace prsou znamená zvětšení prsou pomocí silikonových implantátů nebo vlastního tuku. Pomocí implantátů lze prsa zpevnit, zvětšit jejich objem i o několik čísel najednou a vymodelovat jejich tvar.

Autagonistofilie

Autagonistofilie

Autagonistofilie je druh exhibicionismu. Nejde ovšem o přímé vystavování. Fetišista tohoto typu vytváří situace, při kterých ho mohou nahého zahlédnout cizí lidé. Jedná se např.

Autodermantofagie

Autodermantofagie

Autodermantofagie je sexuální úchylka, kdy je člověk sexuálně drážděn a velmi silně vzrušován při pojídání vlastní kůže.

Autofelace

Autofelace

Při autofelaci si muž dráždí ústy svůj vlastní penis. Tuto techniku masturbace je schopno provádět asi 1% mužů, většinou však dosáhnou jen na špičku žaludu. Kompletně vykouřit vlastní penis dokáží pouze 2-3 muži z 1000. K autoorálnímu sexu muž potřebuje dostatečně dlouhý penis a ohebnou páteř.

Autofetišismus

Autofetišismus

Autofetišismus je extrémní forma narcismu, která vede k sexuální posedlosti vlastním tělem a zbožňování sebe sama. Sexuální zájem autofetišistů o vlastní tělo je vyšší než zájem o jiné lidi a sexuální partnery. Proto autofetišismus úzce souvisí s autoerotikou, tedy uspokojováním sebe sama.


Vybíráme z e-shopu