Sexypedie – K

Slovník sexuálních pojmů. Encyklopedie erotických praktik, sexuálních deviací i pojmů z anatomie. Slovník obsahuje spoustu obrázků. Nacházíte se na pojmech začínajících písmenem K.

K9

K9

K9 je zkratka pro canine (psí). V oblasti sexu a erotiky obvykle bývá spojován s těmito pojmy: Sex se psy není podle platné české legislativy trestný. Nesmíte však pořizovat videa či fotky a nesmí být prokázáno jejich týrání.

Kamagra

Kamagra

Kamagra je přípravek na podporu erekce. Hlavní složkou Kamagry je sildenafil citrate (v jedné tabletě je 100 mg této látky). Tato látka je ve stejném množství obsažena i ve Viagře. Účinkem sildenafilu dochází k uvolnění hladkého svalstva v topořivých tělesech penisu, což umožní přítok krve.

Kámasútra

Kámasútra

Kámasútra je starověký text pocházející z Indie pojednávající o lidské sexualitě. Jeho název se dá ze sanskrtu přeložit jako Učebnice lásky – Káma je jméno hindského boha milostní touhy a sútra je poučení, učebnice.

Kandaulismus

Kandaulismus

Kandaulismus je sexuální praktika (obvyklá zejména pro muže), kdy muž (kandaulista) ukazuje svoji partnerku svlečenou před jinými lidmi pro své vlastní voyeurské potěšení. Kandaulista může ukazovat svoji ženu naživo, případně se chlubí jejími fotkami nebo videi.

Kapacitace

Kapacitace

Kapacitace je chemický proces, k němuž dochází v pohlavním traktu ženy a který spermiím umožňuje oplodnit vajíčko. Spermie toho totiž není schopná hned po ejakulaci.

Kapavka

Kapavka

Kapavka je pohlavní nemoc, která se přenáší při vaginálním, análním i orálním sexu. Projevuje se hnisáním sliznic vylučovacích (močová trubice, konečník) a pohlavních orgánů (děloha, vaječníky, děložní čípek). Nemoc ale může zasáhnout i hrdlo, ústa, nebo oční spojivky.

Kastrace

Kastrace

Kastrace (též extirpace varlat) je odstranění pohlavních žláz produkujících pohlavní hormony, u mužů se jedná o odstranění varlat (orchiektomie). Ženám se odstraňují vaječníky (ovariektomie) nebo vaječníky i s dělohou (ovariohysterektomie).

Kastrační fetiš

Kastrační fetiš

Kastrační fetiš (Eunuch Wannabe Syndrome, EWS) je specifickým typem sexuální fixace na kastráty (eunuchy) a samotný proces kastrace. Jedinci s kastračním fetišem jsou většinou submisivně založení muži heterosexuální i homosexuální orientace, kteří však zpravidla netouží po změně pohlaví.

Kateřinské kolo

Kateřinské kolo

Kateřinské kolo je poměrně komplikovaná sexuální poloha, kterou je nejlepší vyzkoušet si na podlaze nebo jiném tvrdém povrchu. Oba partneři sedí na zemi, zaklonění dozadu, dívají se na sebe. Žena obalí nohy kolem mužova břicha. Muž do ní vstoupí – váhu bude muset přesunout na levý nebo pravý bok.

Katetr

Katetr

Katetry jsou nástroje umožňující přístup do tělesných dutin. Jedná se o sterilní plastovou trubici používanou nejčastěji pro transport léků přímo do žíly nebo pro odvod tekutin z těla ven. V erotice se používají pouze tzv. močové neboli urinální katetry.

Kennel play

Kennel play

Kennel play je praktika, při které je submisivní partner připoután k boudě, obvykle zvenčí. S takovýmto připoutáním bývá spojováno například i nucení subky pít nebo jíst z misky. Tato technika je BDSM praktikou využívanou k ponižování a je součástí dog play.

Kinbaku

Kinbaku

Kinbaku je obecně řečeno jiný výraz pro shibari (tedy japonskou bondage), mezi riggery se však názory na použití obou výrazů liší.


Vybíráme z e-shopu