Sexypedie – T

Slovník sexuálních pojmů. Encyklopedie erotických praktik, sexuálních deviací i pojmů z anatomie. Slovník obsahuje spoustu obrázků. Nacházíte se na pojmech začínajících písmenem T.

Takate-kote

Takate-kote

Takatekote je část Shibari bondáže a znamená uvázání rukou a trupu. Bývá tak základem bondage, při které je oběť zavěšena. Ruce jsou svázány za zády a lokty ohnuty pod úhlem 90° (jako v box tie). Základní způsob uvázání je postaven na dvou provazech (s výjimkou provazu pro zavěšení).

Tanec na klíně

Tanec na klíně

Jedná se o synonymum k pojmu Lap Dance.

Tanec na stole

Tanec na stole

Tanec na stole je druh erotického tance, který se ale nekoná na pódiu, ale na barpultu nebo na stole, u něhož sedí publikum. V některých státech je zakázaný přímý kontakt mezi tanečnicí a publikem – tanec na stole tak slouží jako alternativa lap dance.

Tanga

Tanga

Tanga jsou jedním z nejstarších druhů oblečení – nosily je už prehistorické kmeny. Moderní tanga jsou využívána jako spodní prádlo nebo plavky, které kryjí genitálie a částečně nebo úplně odhalují hýždě.

Tantrický sex

Tantrický sex

Tantrický sex je součástí starověkých východních nauk o tantře. Jeho smyslem je zvyšování energie v jednotlivci a nacházení souznění v páru. Tantrický sex je součástí širší nauky. V západním světě je ale často provozován samostatně, bez návaznosti na další filozofii.

Tawse

Tawse

Jedná se o synonymum k pojmu Paddle.

Těhotenství

Těhotenství

Těhotenství (gravidita) je proces odehrávající se v těle ženy, při kterém vznikne nový lidský tvor od první buňky až po okamžik, kdy je v ideálním případě schopen samostatně přežít mimo dělohu. Těhotenství začíná oplodněním (splynutím vajíčka se spermií) a končí porodem či potratem.

Teledildonics

Teledildonics

Teledildonics jsou elektronické sexuální hračky řízené speciálním softwarem, které mají uživateli navodit potěšení a pomoci mu v dosažení orgasmu. Původně měla tato technologie sloužit k sexu na dálku. Znamenala by tedy revoluci v cybersexu.

Temperature play

Temperature play

Hry s různými teplotami spadají do kategorie pohrávání si se smyslovým vnímáním. K tomu jsou používány různé objekty a materiály pro stimulaci nervových zakončení na různých místech těla za účelem vyvolání pocitu chladu nebo tepla.

TENS

TENS

TENS (transkutánní elektrická nervová stimulace) je metoda původně používaná pro poskytnutí úlevy od bolesti. Sekundární využití této metody leží v oblasti BDSM, kde se využívá pro tzv. elektrosex (podrobnosti najdete v samostatné sérii článků Začínáme s elektrosexem).

Teratofílie

Teratofílie

Teratophilia (z řeckého slova teratós = monstrum, philia = láska) je jednou z mnoha forem fetišismu. Jedná se o přitažlivost k příšerám a jedincům s fyzickými deformacemi těla. Teratofilikové nepovažují teratofilii za parafilii, ale spíše schopnost vidět krásu v neobvyklém.

Testosteron

Testosteron

Testosteron je steroidní hormon ze skupiny androgenů. Jedná se o mužský pohlavní hormon, který se tvoří ve varlatech a v buňkách nadledvinek. Testosteron se vytváří i v ženském organismu, avšak v mnohem menším množství než u mužů (díky tomu má na ženy i menší vliv).


Vybíráme z e-shopu