Sexypedie – L

Slovník sexuálních pojmů. Encyklopedie erotických praktik, sexuálních deviací i pojmů z anatomie. Slovník obsahuje spoustu obrázků. Nacházíte se na pojmech začínajících písmenem L.

Lady Godiva

Lady Godiva

Sexuální poloha Lady Godiva slouží speciálně pro cunnilingus. Dámy mají větší kontrolu, mohou se nadzdvihnout či snížit podle toho, jak je jim "práce" partnera příjemná. Pokud jenom vystrčí jazyk a drží ho na místě, mohou si na něm hrát samy.

Ladyboy

Ladyboy

Ladyboy je jiné označení pro shemale, tedy transexuála, který prošel částečnou nebo úplnou proměnou v muže.

Laktofilie

Laktofilie

Jedná se o synonymum k pojmu Mléčný fetišismus.

Lap Dance

Lap Dance

Lap Dance je typem erotického tance oblíbeného v erotických podnicích různého druhu. V českých zemích je znám spíše pod pojmem "tanec na klíně" (případně kontaktní tanec). Může být také součástí erotické předehry, v klubech naopak k sexuálnímu kontaktu zpravidla nedochází.

Lascivní

Lascivní

Lascivní (lascivita, lascivnost) je synonymem pro chlípný, oplzlý, nemravný, necudný. Pochází z latinského slova lascīviōsus, lascīvia, které znamená rozpustilý, vilný, žádostivý.

Láska

Láska

Láska je pocit silné náklonosti či záliby v někom. Obvykle vyplývá z rozpoznání atraktivních kvalit, přirozené spřízněnosti, nebo ze soucitu. Projevuje se starostlivostí o dobro druhého a radostí z jeho přítomnosti.

Latex

Latex

Mimo prostředí sexu a sexuálních pomůcek je latex tekutou lepkavou látkou vylučovanou specifickými druhy stromů (např. kaučukovníkem). Na vzduchu rychle zasychá, je sbírán a slouží jako výchozí látka pro výrobu gumy nebo pryže, ale také kondomů či populárního latexového oblečení.

Leathers

Leathers

Pod pojmem leathers se rozumí především BDSM orientovaná gay komunita, která má zároveň fetiš na kožené oblečení. Gay komunita zaměřená na lásku ke kůži a koženým materiálům se zformovala po 2. světové válce v Americe.

Lesba

Lesba

Lesba je homosexuální žena, tzn. že ji citově a sexuálně přitahují osoby stejného pohlaví, tedy jiné ženy. Vědec Alfred Kinsey dělal v roce 1953 výzkum mezi více než 8 tisící ženami.

Lesdom

Lesdom

Lesdom (také lezdom) je zkratkou dvou slov – lesbian a femdom. Označuje tedy ženu, která je dominantní v dominantně-submisivním vztahu, kdy submisivní partner je také žena.

Leštič bot

Leštič bot

Jakkoliv je tato sexuální poloha velice intimní, jednoduchá a nevyžaduje vekou porci flexibility, většina párů ji nejspíš nezkusila. Začněte tím, že si před sebe kleknete tak blízko, abyste se mohli pohodlně obejmout. Potom zvednete levou nohu, takže budete klečet jenom na pravé.

Levitra

Levitra

Levitra je nejmladším ze skupiny léků na podporu erekce u mužů s erektilní dysfunkcí (impotencí). Pracuje na bázi složky Vardenafil. Vyrábí v různém dávkování, a to v tabletách o 5, 10 a 20 miligramech. Stejně jako Viagra je Levitra pouze na předpis.


Vybíráme z e-shopu