Sexypedie – A

Slovník sexuálních pojmů. Encyklopedie erotických praktik, sexuálních deviací i pojmů z anatomie. Slovník obsahuje spoustu obrázků. Nacházíte se na pojmech začínajících písmenem A.

ABDL

ABDL

Jedná se o synonymum k pojmu Infantilismus.

Ablutofilie

Ablutofilie

Ablutofilie je pohlavní vzrušení z horké koupele nebo sprchy. Někdy je obtížné rozlišit, zda se jedná jen o oblibu sexu ve sprše, nebo již prorostla tato obliba v samotnou ablutofilii.

Adipofílie

Adipofílie

Adipofílie nebo také Fat fetišismus je silná sexuální přitažlivost k lidem trpící nadváhou nebo obezitou.

Afrodiziaka

Afrodiziaka

Afrodiziaka jsou látky povzbuzující sexuální vzrušení, touhu a libido. U mužů některé zlepšují potenci zvýšením prokrvení v oblasti malé pánve. Víra v přírodní afrodisiaka byla silná hlavně ve starověku a středověku, kdy se používaly různé, často jedovaté nápoje lásky.

Ageplay

Ageplay

Dudlík z e-bay Ageplay spadá do technik hraní rolí nebo i BDSM praktik a vyznačuje se tím, že jeden z partnerů se vydává za dítě, nemluvně, školáka nebo až adolescenta. Většinou jde o hraní rolí dominanta a submisiva (D/s). Dominant je učitelem, rodičem, lékařem a podobně.

AIDS

AIDS

AIDS (zkratka anglického názvu Acquired Immune Deficiency Syndrome čili syndrom získaného selhání imunity) je soubor příznaků a infekcí, které jsou následkem poškození imunitního systému člověka virem HIV. AIDS se nepřenáší, jelikož se jedná o zdravotní stav způsobený nakažením virem HIV.

Akrobatka

Akrobatka

Sexuální poloha Akrobatka je variantou Obrácené kovbojky pro velice flexibilní ženy. Ponechá je naprosto napospas muži, nabídne spoustu prostoru pro stimulaci bodu G a navíc je vhodná i pro milovníky análního sexu. Muž si lehne na záda a žena si ho osedlá ve stylu Obrácené kovbojky (tzn.

Akrotomofilie

Akrotomofilie

Akrotomofilie je sexuální úchylka, při které lidé zaměřují svůj sexuální zájem na partnery s amputovanými končetinami, případně na protézy amputovaných údů. Může jít i o přímý fetiš na pahýl končetiny. Odlišuje se od apotemnofilie, což je touha po vlastní amputaci.

Akrozom

Akrozom

Akrozom je jedna z organel spermie (organela je drobný mikroskopický útvar uvnitř buňky se specifickou funkcí – je obdobou orgánů u živočichů).

Akupresura

Akupresura

Akupresura je alternativní medicína, která vychází z předpokladu, že vším proudí energie. V lidském těle putuje skrze tzv. meridiány – energetické dráhy. Jsou-li některé z nich zablokovány, lidské tělo strádá (je unavené, nemocné, schází mu chuť na sex apod.).

Alfa-samec

Alfa-samec

Ačkoliv termín alfa-samec pochází z biologie a týká se primárně říše zvířat, v současnosti se často používá i v souvislosti se společenským životem lidí, hlavně ve spojení s namlouvacím procesem. Označuje muže, kteří dominují společenské skupině.

Alfa sub

Alfa sub

Alfa sub je pojem, který se může vyskytnout v BDSM a D/s vztazích, kde dominant má více než jednoho otroka. Alfa subkou je označována ta subka, která je mezi ostatními nejvýznamnější, požívá u svého pána nejvyšší úcty, důvěry, znají se nejlépe..


Vybíráme z e-shopu