Sexypedie – S

Slovník sexuálních pojmů. Encyklopedie erotických praktik, sexuálních deviací i pojmů z anatomie. Slovník obsahuje spoustu obrázků. Nacházíte se na pojmech začínajících písmenem S.

Sadismus

Sadismus

Sadismus je sexuální úchylka, při které dochází k sexuálnímu uspokojení při trýznění a mučení partnera. Značně nebezpečnou formu nabývá v okamžiku, kdy i přes vyslovenou stopku partnera pokračuje sadista v mučení.

Sadomasochismus

Sadomasochismus

Sadomasochismus (zkráceně sadomaso či sado maso) je obecný termín pro sexuální chování se znaky sadismu či masochismu. V podstatě se jedná o praktiky, které obvykle spadají pod BDSM (BD - bondage, disciplína, DS - dominance, submisivita, SM - sadismus, masochismus).

Saliromanie

Saliromanie

Salirofilie je sexuální úchylka, při které jedinec prožívá rozkoš znečišťováním partnera nebo jiných osob močí, výkaly a dalšími látkami (inkoust, bláto, špína). Fetiš nezahrnuje ublížení na zdraví, pouze na vzhledu.

Sapiosexuál

Sapiosexuál

Sapiosexuál je osoba, kterou přitahují inteligentní lidé a inteligenci považuje za nejdůležitější vlastnost svého partnera. Jinými slovy, inteligence je pro něj důležitější než tělo. Jako sapiosexuál se mohou identifikovat heterosexuálové, homosexuálové i lidé s jinou sexuální orientací.

Satyriáza

Satyriáza

Satyriáza nebo satyrismus je označení pro hypersexualitu u mužů. Jedná se tak o obdobu nymfomanie u žen.

Scratching

Scratching

Scratching čili škrabání je poměrně obvyklá součást sexuálních hrátek. Erotickému škrábání věnuje kapitolu i nejznámější příručka o sexu Kámasútra a své místo má také v tantrické sexu. Může být součástí masáže nebo předehry.

Sedící koule

Sedící koule

Sedící koule je neobvyklá, ale velice intimní sexuální poloha vhodná jak pro vaginální, tak anální sex. Muž si sedne a natáhne nohy. Může se opřít o zeď nebo podepřít polštáři. Žena si mu sedne do klína, zády k němu, a pomůže muži zasunout. Muž ji pak obejme rukama a oba se nakloní kupředu.

Selfbondage

Selfbondage

Selfbondage je podpůrnou technikou sebeuspokojování pro osoby, které mají v oblibě bondage z pohledu svázáného a nemají k dispozici partnera, který my jim toto ponížení poskytl. Při selfbondage tak jde zejména o to, aby si dotyčný sám vlastními silami nasimuloval klasickou bondage.

Semenotok

Semenotok, někdy také nazýván spermatorea je samovolný výron semene. Více viz Spermatorea.

Sendvič

Sendvič

Sendvič je sexuální poloha při triolismu (sexuální aktivita za přítomnosti nebo přímé účasti tří nebo více osob), kdy do ženy pronikají dva muži najednou. Při klasicky prováděném sendviči proniká jeden muž do ženiny vaginy a druhý do jejího konečníku.

Sensual Play

Sensual Play

Sensual Play čili hra se smysly zahrnuje celou řadu sexuálních praktik, které nějakým způsobem dráždí a vzrušují specifické smysly. Její součástí dokonce nemusí být ani sex samotný – jedná se jenom o formu vzrušení partnera.

Šepot

Šepot

Šepot je velice romantická a klidná sexuální poloha. Žena si lehne na bok a přitáhne si kolena k hrudi. Potom je roztáhne natolik, aby do ní muž, který taky leží na boku, mohl vklouznout. Žena obalí nohy kolem mužových boků a zamkne ho u sebe.


Vybíráme z e-shopu