Příručka Nadsamce – Ultimátní návod, jak ovládnout erekční kroužek

Díky erekčnímu kroužku ho budeš mít při sexu jako z kamene déle než obvykle. Je to skvělá erotická pomůcka, ale panuje kolem ní spousta mýtů a omylů. Pojďme se tedy kroužkům podívat na zoubek.

Příručka Nadsamce – Ultimátní návod, jak ovládnout erekční kroužek

S erekčními kroužky zažiješ při sexu spoustu srandy. Já je využívám, když chci zůstat za tvrďáka i během třetí opakovačky, nebo když to chci buchtě trochu "okořenit". Jak si kroužek vybrat a jak se vlastně správně používá?

Pár faktů o erekčních kroužcích

Erekční kroužky sice patří k těm nejprimitivnějším erotickým pomůckám, ale i tak cítím povinnost vysvětlit a zopakovat několik základních faktů. Zklamání z kroužku zažívají podle mě jen moulové, kteří si ho neumí vybrat, případně ani netuší, jak ho správně používat a k čemu vlastně je.

  • 1. Erekční kroužky neslouží ke zlepšení erekce, ale pouze k jejímu udržení. To znamená, že ti samy ptáka nepostaví. Od toho jsou tady třeba prášky nebo vakuové pumpy.

  • 2.  Kroužek je potřeba nasadit, když ho máš co nejtvrdšího. Zaškrtí penis, takže z něj nemůže odtéct nahromaděná krev. To se projeví v lepší a celkově delší erekci. Stát ti vydrží i po výstřiku, což se hodí, když tvoje holka nemá dost.

  • 3. I když kroužek škrtí, nemělo by ti být jeho nošení nepříjemné. V opačném případě ti piňdour přestane fungovat, zmodrá a upadne. No... s tím upadnutím si dělám srandu, ale pokud zaznamenáš něco neobvyklého (změnu barvy, křeče, tlak v pánevní oblasti, ztrátu citlivosti), určitě se kroužku zbav. Ne nadarmo je doporučené kroužek jednou za 20 minut sundat a obnovit tak plný průtok krve v penisu.
  • 4. Když chceš používat kroužek společně se šprckou, nandej si nejdříve gumu a pak až kroužek.
S kroužkem vydrží tvrdej klidně i další kolo.
S kroužkem vydrží tvrdej klidně i další kolo.

Jak erekční kroužek správně nasadit?

Kroužky můžeš podle velikosti nasadit ke kořeni i kolem celého pytle, případně je můžeš libovolně kombinovat. Zaškrcení šourku sice nemá vliv na erekci, ale i tak je příjemné. Když máš na koulích kroužek s výraznými výčnělky, dráždíš při kompletním zásunu partnerku i sebe. Šikovná ženská ručka dokáže zázraky, proto doporučuji "okroužkování ptáka" nechat na partnerce.

Kroužek zabraňuje odtoku krve z penisu, takže před jeho nasazením už musíš mít péro postavené do pozoru. Pak prostě vezmeš kroužek a nasadíš ho ke kořeni penisu, případně jím ještě provlečeš koule. Pro snadnější nasazení by ti měla princezna ptáka pokouřit a naslinit. Nudnějším řešením je použití lubrikantu na vodní bázi. Výjimkou jsou kovové kroužky, které musíš nasadit ještě před ztopořením penisu.

Erekční kroužek můžeš mít na péru nasazený maximálně 20 minut. Pak ho musíš sundat a počkat, až se obnoví krevní oběh. V případě nesprávného použití hrozí trvalé poškození penisu.

Pokud pozoruješ bolest, jakýkoliv nepříjemný pocit, změnu barvy penisu (do modra) či výrazný otok, kroužek okamžitě sundej. Jestliže to není možné, okamžitě vyhledej lékařskou pomoc.

Pokud trpíš cukrovkou, onemocněním kardiovaskulárního systému nebo bereš léky na ředění krve či psychofarmaka, zkonzultuj použití erekčního kroužku se svým lékařem.

Nasazování kroužku se liší i podle typu. U elastických je i přes vysokou odolnost materiálu zbytečné roztahovat je víc, než musíš. Kroužek by mohl rupnout. Ostatní typy kroužků mají většinou nějaké zacvakávací zapínání, případně je lze stáhnout podle libosti.

 Pro snadnější nasazení by ti měla princezna ptáka pokouřit a naslinit.
Pro snadnější nasazení by ti měla princezna ptáka pokouřit a naslinit.

Jaký erekční kroužek si vybrat?

Na výběr máš několik typů kroužků. Neřeknu ti, jaký je nejlepší. Musíš si je zkusit a zůstat u takového, který ti bude vyhovovat. No a taky záleží na tom, který se líbí tvojí nocležnici. Pořízený kroužek doporučuji vyzkoušet ještě před akcí.

Elastické erekční kroužky

Elastické kroužky se přizpůsobí průměru tvého nádobíčka a dobře ho zaškrtí. Dej si však pozor na příliš elastické kroužky, které na zaškrcení moc nefungují. Kroužky je ideální nakupovat v sadě po více velikostech a s nějakým zlepšovákem – třeba s výstupky nebo stimulačními kuličkami. Existují i trojité kroužky, se kterými zaškrtíš koule a penis najednou.

S elastickými kroužky nastává problém, když se tam dole neholíš. Kroužek tě bude tahat za chlupy, takže důrazně doporučuji hladce oholit nebo alespoň výrazně zastřihnout!

Sada kroužků o různých průměrech je značka ideál.
Sada kroužků s různými stimulačními výstupky se postará o spoustu zábavy.

Pevné erekční kroužky

Vyrábí se většinou z kovu, kůže nebo pryže. Při výběru pevného kroužku musíš nejdříve pořádně změřit svůj průměr u kořene při plné erekci i ochabnutí, aby ti kroužek dobře seděl. Bez erekce by měl jít snadno nasadit a při erekci by měl trochu škrtit.

Nevýhodou pevných kroužků je fakt, že při plné erekci je jen těžko sundáš. V případě, že je zkombinuješ se silnými léky na erekci, nedodržíš doporučenou dobu používání nebo je prostě použiješ špatně, hrozí mnohem větší riziko poškození penisu než u elastických kroužků. Když kroužek nepůjde z penisu sám od sebe, budou tě z něj muset vystříhat na pohotovosti.

Kovový kroužek při plné erekci jen tak nesundáš.
Kovový kroužek při plné erekci jen tak nesundáš.

Škrtící kroužky

Já mám se stahovacím erekčním kroužkem hodně dobré zkušenosti, protože si u něj snadno přizpůsobíš míru zaškrcení. Jedinou nevýhodou je to, že ti většinou přebývající části smyčky bimbají mezi nohama. Smyčku bych doporučil klidně i úplným greenhornům, kteří si chtějí zaškrcení vyzkoušet poprvé.

Erekční kroužek s možností nastavení míry zaškrcení je super.
Erekční kroužek s možností nastavení míry zaškrcení je super.

Vibrační erekční kroužky

Vychytávkou jsou vibrační erekční kroužky, které promění tvůj penis v živý vibrátor. Většinu čubiček to dokáže pěkně rozrajcovat. Kroužky můžou mít jednu nebo dvě vibrační patrony nebo jiné hejblátko pro dráždění poštěváčku.

Vibrační erekční kroužek promění tvůj penis v živý vibrátor.
Vibrační erekční kroužek promění tvůj penis v živý vibrátor.

Kroužky proti předčasné ejakulaci

Tohle už sice nejsou erekční kroužky, ale přišlo mi škoda se o nich nezmínit. Je to plochý kroužek, který nasadíš těsně pod žalud tak, aby zakryl uzdičku. Nemá vliv na erekci, ale je skvělým nástrojem proti předčasné ejakulaci. Při zásunu ti totiž kryje to nejcitlivější místo, takže můžeš do princezny bušit o dost déle.

Kroužek na uzdičku ti pomůže k delší výdrži.
Kroužek na uzdičku ti pomůže k delší výdrži.

Co na erekční kroužky říkají rajdičky?

Na dlouhotrvající erekci si žádná stěžovat nebude, ale i tak jsem vysosal moudra z pár kamarádek, abych zjistil, co si o používání kroužků myslí ženské pohlaví.

Estetické mi to nepřijde, celkově se mi moc nelíbí všelijaké postroje a škrtidla. Na druhou stranu dokáže kroužek skutečně udržet erekci i v případech, kdy už by normálně nebyla. Za mě klidně, když to není pořád. (Marcela, 21)

Kroužek je super, když je vibrační. Pamatuju si, jak jsem poprvé koupila nějaký ze srandy v drogerii. Ty další už jsme pořídili v sexshopu. Úplně nejlepší jsou ty, kde jde takové to vibrovátko vyndat a použít ho samostatně třeba na dráždění klitorisu. (Míša, 30)

No, já bych si na ně dávala pozor. Bývalý přítel si ho jednou nechal zbytečně dlouho a stěžoval si pak na bolest. Erekci asi udrží, ale když je chlap mladý a při síle, přijde mi kroužek tak trošku navíc. (Zdenička, 27)

Na tvrdý penis a dlouhotrvající erekci si žádná stěžovat nebude.
Na tvrdý penis a dlouhotrvající erekci si žádná stěžovat nebude.

Pro tvůj ocas i potěšení milenky

Ojíždět holku s gumovým ptákem je jak řezat zatáčky s podhuštěnou pneumatikou. Erekční kroužky umí splnit to, co slibují. Při správném použití udrží ocas krásně tvrdý a postarají se o spoustu zábavy. A o to přeci v sexu jde, nebo ne?

Vybíráme z e-shopu