Příručka Nadsamce – Sex s ex

Nevstupuj dvakrát do téže řeky – to říkej někomu, kdo se rozhodl ohoblovat bejvalku. Je čas podívat se na hlavní proti sexu s ex včetně několika odstrašujících příkladů.

Příručka Nadsamce – Sex s ex

Logika nás chlapů je jednoduchá. To, že k bejvalce nic necítíme a nemůžeme ji prakticky vystát, nám nebrání v tom, abychom s ní měli skvělej sex. Ženy však většinou mívají na porozchodovou tématiku jiný názor. Bohužel. Je sex s ex dobrý nápad, nebo jasná cesta do pekel?

Když se chceš zamotat

Kolega z vedlejšího týmu je v tom zamotanej jak šňůra od sluchátek. Je rok po rozchodu a bejvalka ho má jako loutku. Nejdřív mu to pochopitelně přišlo jako skvělej nápad – rozdat si to nezávazně s ex a hrát si na to, že o nic jiného nejde. Jenže zatímco ona šla dál a má i jiné ocasy, on zamrzl na jednom místě a je to právě on, kdo teď žárlí a čumí smutně do telefonu.

Věděli jste? Podle různých průzkumů se až 30 % žen líbí představa, že se budou intimně stýkat s bývalým partnerem. Neváhají to dělat ani v momentě, kdy už mají nového chlapa.

Podezřívám jeho expřítelkyni z toho, že to bere jako pomstu. Vlastně to vím na 100 %. Rozešla se s ním kvůli jeho nevěře. Citově se zatvrdila, teď mu to vrací. Ochočila si ho a užívá si jeho utrpení. A co hůř, po roce už ani nejde o ten sex. Kolega tancuje, jak ona píská, a to jenom proto, aby s ní mohl strávit nějaký ten čas – třeba při stěhování nábytku, malování bytu nebo nakupování, u kterého samozřejmě hraje roli platební karty. Takhle se zamotat do již jednou uzavřené kapitoly fakt nechceš.

Pěkně si ho ochočila, má ho jak loutku.
Pěkně si ho ochočila, má ho jak loutku.

5 důvodů, proč je sex s ex blbý nápad

Až na jedinou vzácnou výjimku neznám nikoho, komu by sex s expřítelkyní (resp. exmanželkou) přinesl do života něco pozitivního. Většinou za tím stojí jeden z následujících důvodů:

 • Rozešli jste se z nějakého důvodu. Váš vztah nefungoval. Dřívější problémy sex na chvilku zakryje, ale tak jako tak se zase vynoří.

 • Můžete se ujišťovat tisíckrát, ale jeden z vás to vždy bude brát víc vážně než ten druhý.

 • To, co pro tebe může být nostalgickou tečkou za dlouholetým vztahem, může bývalka chápat jako nový začátek. A zkus se pak takové holky zbavit…

 • Pokud tě chce ex zpět, dokáže se nepředstavitelně přetvařovat. Nemusí to dokonce ani sama vědět, nejlépe člověk totiž obelže sám sebe. Sex a intimní blízkost je past, kterou se ten více emočně závislý snaží nalákat druhého zpět. Za měsíc je vše při starém.
 • Přijdeš o možnost vybudovat si nový a zdravý vztah, protože se budeš dobrovolně brodit v minulosti.
Sex dřívější problémy ve vztahu zakryje pouze na chvíli.
Sex sice dřívější problémy ve vztahu na chvilku zakryje, ale tak jako tak se zase vynoří.

Umění přetvářky

Některé ženy zvládají umění přetvářky na jedničku a pro nezkušeného samce s plným pytlem je obtížné situaci rozpoznat dřív, než spadne do pasti.

Vzpomínám na dobu studia na výšce, kdy jsem krátce chodil s mickou, kterou nyní přezdívám jako "nesnesitelnou". Ta holka mě neustále sekýrovala, byla líná a depresivní. Prudila mě, tak jsem to ukončil. Potkali jsme se náhodou po dvou měsících, domluvili si kafe a já před sebou viděl usměvavou a aktivní holku, která mě navíc nestydatě lákala do postele.

Vyspali jsme se spolu ještě ten den. Brali jsme to tak, že jsme se k sobě vrátili. Nálada vydržela dva týdny, ale při prvním náznaku neshody mne – a pardon za ten výraz – brutálně zjebala. Jako přídavek zahrála trochu emočního vydírání. Fakt jsem si připadal jako idiot. Celé to bylo divadýlko. Pravý charakter se vždy časem vyloupne.

Jednou hysterka, navždy hysterka.
Jednou hysterka, navždy hysterka.

Proč se samci nejčastěji vrací do bývalých vztahů?

Stačí se podívat na nejčastější důvody, proč se chlap k bejvalce vrátí, a hned pochopíš, že to není dobrý nápad.

 • Ze zvyku

 • Výčitky svědomí

 • Nespokojenost z nového vztahu

 • Smutek
 • Citová prázdnota

Převoznice vyléčí smutné péro (a zlomené srdce)

Chápu, proč se třeba zrovna ty chceš k bejvalce vrátit. Chybí ti sex a vše hezké, co ti bývalý vztah nabízel. Chceš si prcnout, zajít si někam na jídlo nebo do kina. Neblbni! Od toho jsou tady tzv. převoznice!

Nejlepším lékem na bolestivý rozchod je najít si zbrusu novou holku, která ti pomůže se přes něj přenést. Předchozí vztah prostě přebiješ novými zážitky. Většinou se jedná jen o krátkodobý vztah, ale to přece ničemu nevadí. S čím ti převoznice pomůže?

 • Pokud tvůj původní vztah trval dlouho, vrátí tě zpátky do hry.
 • Přijdeš díky ní na jiné myšlenky.
 • Vše můžeš brát maximálně nezávazně a nemusíš se znovu zklamat.

TIP: Pokud už jsi vyšel ze cviku, tak se podívej na návod Jak snadno zbalit holku a vyzkoušej osvědčené triky.

Sex s bejvalkou jako drsná odplata

Rozdat si to s ex může být maximálně efektivní nástroj pomsty. Kamaráda nechala po třech letech ve vztahu ženská kvůli jednomu chlapovi, který si s ní po pár týdnech vytřel zadek. Pochopitelně se chtěla vrátit zpátky tam, kde měla své jisté. Mrška jedna vyčůraná. Co udělal kamarád? Vyspal se s ní a druhý den jí suše sdělil, ať si vezme zbytek věcí z jeho bytu a táhne třeba k čertu. Morální? Ne. Uspokojující? Ano!

„Největší pomstou pro toho, kdo vám odloudí ženu, je - nechat mu ji.“

Sacha Guitry - francouzský dramatik a dramatik (1885 – 1957)

Vyspal se s ní a druhý den jí suše sdělil, ať táhne třeba k čertu.
Vyspal se s ní a druhý den jí suše sdělil, ať táhne třeba k čertu.

Kdy to risknout?

Těžko říct, jestli existuje nějaká situace, kdy dává sex s ex skutečně smysl. Osobně bych to viděl jako menší risk u párů, které se rozešly v dobrém a nebyly spolu moc dlouho. Sex s někým, koho znáš a kdo to s tebou v posteli uměl, je řešením za předpokladu, že nemáte závazky a po citové stránce není co hrotit.

Statisticky však převládají situace, kdy sex s ex nadělá víc škody než užitku. Na světě najdeš kila skvělých ženských, tak proč si komplikovat život sexem s bejvalkou.

Vybíráme z e-shopu