Příručka Nadsamce – Manipulace ve vztahu a jak ji poznat

Příslib sexu dokáže zatemnit mozek a normálního chlapa proměnit v loutku, se kterou si může ženská dělat všechno, co chce. Nenech se ovládat! Ukážu ti, jak odhalit skrytou manipulaci ve vztahu.

Příručka Nadsamce – Manipulace ve vztahu a jak ji poznat

„A pak začala brečet, tak jsem prostě šel a na tu dovolenou jsem si půjčil.“ Když jsem tohle od kolegy slyšel, chytal jsem se za hlavu. Jak kdyby nevěděl, jakých divadýlek jsou ženy schopné...

Příslibem sexu neurazíš

Poznal jsem hodný ženský, skromný ženský, divný ženský, bláznivý ženský a ženský, který byly vychcaný jak mraky. Poslední zmíněná kategorie je podle mě absolutně nejhorší, protože ti dokáže v životě udělat pořádný zemětřesení bez toho, aniž by sis sám něčeho všimnul.

POZOR: Už jen takový příslib sexu mění chování nás chlapů k nepoznání a všechny samičky si to moc dobře uvědomují. A některé z nich toho umí slušně zneužívat...

Manipulace ve vztahu by neměla být běžná, a proto jsem se rozhodl vyhrabat tři odstrašující příklady, ve kterých se možná dokážeš najít. Když se mi podaří otevřít oči alespoň jednomu "ubožákovi", budu to považovat za úspěch.

Pro její krásné velké... oči bys udělal cokoliv.
Pro její krásné velké... oči bys udělal cokoliv.

1) Manipulace bezmocností

Muži v sobě mají zakódovanou potřebu pomáhat ženám v nesnázích. Jsme rytíři a když vidíme ženské slzy, dokážeme se přetrhnout. „Co já bych si bez tebe počala.“ „Bez tebe zůstanu na ulici.“

Slyšíš někdy podobné věty? Je mi líto, ale nejspíš jsi obětí manipulace ve vztahu. Uplakané manipulátorky budou mít deprese, smutky a další stavy jen kvůli tomu, aby si tě omotaly kolem prstu. Obětuješ se a překousneš vše. V takových situacích je pekelně složité (pro některé samečky rovnou nemožné) rozhoupat se například k rozchodu.

A světe div se, když se s chudinkou rozejdeš, nezůstane ležet mrtvá někde v příkopu u silnice. Většinou se hodně rychle oklepe a do týdne si nabrnkne někoho dalšího, z koho má možnost vysávat peníze a energii.

Manipulátorky budou mít deprese, smutky a další stavy jen kvůli tomu, aby si tě omotaly kolem prstu.
Manipulátorky budou mít deprese, smutky a další stavy jen kvůli tomu, aby si tě omotaly kolem prstu.

2) Manipulace ve vztahu honěním ega

Tohle je přímo z mojí sbírky přešlapů. V určitý moment v životě jsem byl hodně ješitnej a moje ego se nevešlo do místnosti. Pocit nadvlády nad světem přikrmovala moje o pět let mladší přítelkyně. Neustále mi lezla do zadku a já jí to žral. Byl jsem dokonalej, jedinečnej, samostatnej, jen a jen její... až jsem přestal komunikovat s rodinou, choval se arogantně a byl slepej k tomu, jak je takhle falešně milá ke každému. Přes podlejzání mi tlačila do hlavy zvláštní myšlenky.

Často jsem slyšel:
„Přece se s takovejma kamarádama nebudeš zahazovat.“
„Měl bys ukázat, že si na tohle vyděláš. Vždyť jsi tak pracovitej.“
„Ty jsi tak šikovnej, kéž bys měl ještě čas na další věci.“

Chvilku jsem všechny komplimenty žral, ale později jsem si uvědomil, že je využívá jen k tomu, aby mě dostala tam, kam potřebuje. A byla v tom dost úspěšná. Omezil jsem všechny možné kontakty a rozhodoval se v zásadních věcech tak, jak mi radila.

Pěkně si mě ochočila sladkýma řečičkama a já jí to žral.
Pěkně si mě ochočila sladkýma řečičkama a já jí to žral.

3) Emoční manipulace

Můj bývalý spolužák Kamil je velký zvíře v realitách. Na první pohled má patent na úspěch, ale problémem je, že s ním ta jeho manipuluje pláčem a pocitem viny. Ona si v různých situacích vždy mírně posune hranice - jen o malý kousek, aby mu neruply nervy. Nacpe mu do hlavy něco, co on sám nechce, ale udělá to, protože ji má rád a chce, aby byla šťastná. Proč?

Protože když něco není po jejím, tak brečí, dokud Kamil neustoupí. A když po nějaké uplakané kapitole Kamil přeci jen udělá krok zpět, následuje usmiřovací sex. Tahle emoční manipulace vynesla jeho partnerce auto, půlku domu a nejednu kabelku. Kdyby si platil luxusní společnici na v bordelu, vyjde ho to levněji.

Když Kamil nakonec ustoupil, dostal za odměnu usmiřovací sex.
Když Kamil nakonec ustoupil, dostal za odměnu usmiřovací sex.

Vocaď pocaď

Určitá dávka manipulace do vztahu mezi mužem a ženou patří. Ostatně odmítnout ženský výstřih a úsměv je neslušné. Sex je univerzálním platidlem a v krátkodobých vztazích hybatelem mnoha událostí. Nicméně vše by mělo mít nějaké hranice a jako chlap by ses nikdy neměl ponižovat. Jinak se jednoho dne ráno probudíš a zjistíš, že tvůj život ti už nepatří.

Vybíráme z e-shopu