Příručka Nadsamce – 5 klíčových rad pro vztah se svobodnou matkou

Pryč od studentek, barových roztahovaček a zoufalých třicátnic. Tentokrát je potřeba brát všechno maximálně vážně! Dáme totiž chlapskou řeč o vztazích a sexu se svobodnými matkami.

Příručka Nadsamce – 5 klíčových rad pro vztah se svobodnou matkou

Randit se svobodnou matkou a brát to vážně je nefalšovaná výzva i pro nejostřílenějšího samce, a je jedno, jestli se bavíme o mladé kočeně s malým prckem nebo MILFCE, která má doma puberťáka. Co si před takovým vztahem uvědomit, jak vycházet s dítětem a na co si dát opravdu pořádný pozor?

Rok a půl zpátky jsem randil se svobodnou matku. Prošli jsme si těžkými začátky, vzájemným přemlouváním, vášnivými návraty i nechutí jejího malého synka sdílet se mnou kyslík v jedné místnosti. Ale bylo to úžasné a bylo by to úžasné i dál, kdyby se nerozhodla s malým odcestovat za prací do zahraničí, kde má zároveň ségru. Tím se pomalu dostávám k tomu, s čím vším je třeba v takovém vztahu počítat.

I zralá mamina může být pěkně sexy.
I zralá mamina může být pěkně sexy.

1. Vztah, který nelze snadno hodnotit

Je úplně normální, že si v hlavě hodnotíš kvalitu vztahu. Přemýšlíš nad tím, jak se cítíš, co děláte, kolik času společně trávíte, kolik máš sexu a kolik tě to ve výsledku stojí námahy a nervů. Jenže vztah se svobodnou matkou klasickým měřítkem hodnotit nemůžeš, jinak velmi rychle narazíš.

VĚDĚLI JSTE? Seznamka PlentyOfFish vyzpovídala víc než 1000 svobodných matek a zjistila, že 57 % hledá nového partnera kvůli navázání nového vztahu se vším všudy. Zábava, romantika a finanční podpora na první místo nepatří.

Nemůžeš si brát osobně, když na tebe nemá čas. Minimálně ze začátku si kvůli každé schůzce s tebou musí zařídit hlídání. Taky se připrav na to, že se budeš muset často přizpůsobovat. Rozdat si to, když na to máte chuť? Opít se červeným vínem a do čtyř do rána si pouštět oblíbené písničky? Radši na to rovnou zapomeň. Máma musí být zodpovědná a ty taky.

2. Sex a svobodná matka

Role svobodné matky patří bez diskuze k jedněm z nejnáročnějších pod sluncem. Proto se nediv se, když nebude mít chuť na sex a bude se k tobě chtít akorát přitulit, třeba u dobrého filmu. Potřebuje vedle sebe mít někoho, kdo jí nabije baterky. Co takhle dopřát jí uvolňující masáž? Určitě si ji zaslouží...

ZAJÍMAVOST: Podle různých průzkumů si průměrná svobodná matka myslí, že za celý den má pro sebe pouhých 17 minut času. Veškerý zbylý čas věnuje dítěti, dalším členům rodiny či přátelům.

Pozor na spontánní pozvání. Svobodná máma musí všechno plánovat předem. Na druhou stranu je pro ni možnost vyrazit ven na rande takovou menší dovolenou a romantickým útěkem z kolotoče každodenních povinností. Čas, který netráví s dítětem, je s tebou, a proto si ho chce opravdu užít. Tak si dej fakt záležet na tom, aby to stálo za to.

Svobodná matka si uvolňující masáž určitě zaslouží.
Svobodná matka si uvolňující masáž určitě zaslouží.

3. Dvojité štěstí, dvojité neštěstí

Někteří chlapi tohle nepochopí nikdy, já si to naštěstí uvědomil dost rychle. Když naštveš svobodnou matku, bude rozhozená, a tím pádem se nedokáže v klidu postarat o dítě. Dost možná svůj vztek či smutek na to malé přenese. Když ale bude mít dobrou náladu, péče o dítě jí půjde od ruky.

Ve zkratce to znamená, že tvoje chování ve vztahu má vždy dvojitý efekt. A fakt nechceš žehlit průser u mámy, která je naštvaná a psychicky vydeptaná jen kvůli hádce z předchozího večera. Nekomplikuj si život a vždy se snaž případné neshody vyřešit hned.

4. Dítě bude vždy na prvním místě 

Nestav ženu do situace, kdy se musí rozhodovat mezi tebou a dítětem. V první řadě je to zbytečné drama a za druhé stejně moc dobře víš, že dítě má vždy přednost.

Jak na děti?

  • Mít rád dítě neznamená, že ho vychováváš. Vztah s dítětem nevznikne ze dne na den.
  • Nezasahuj svobodné mámě do výchovy, pokud tě o to nepožádá.
  • Děti jsou dost teritoriální a bude jim trvat, než si na tebe zvyknou. Nesnaž se je "opíjet" drahými dárky a sladkostmi, protože to nedělá dobrotu.
  • Neboj se s dítětem bavit. Pokládej otázky, ale nediv se, když budeš dostávat jednoslovné odpovědi.
Pamatuj si, že dítě bude mít vždycky přednost.
Pamatuj si, že dítě bude mít vždycky přednost.

5. O vztazích svobodné matky

Otec dítěte bude vždy nějakým způsobem ve hře. Buď na straně matky, ale nepleť se do jejích vztahů a nesnaž se pochopit, co vše je třeba řešit. Už vůbec nekontaktuj jejího bývalého. Svobodná máma to všechno zvládne sama. Nabídni pomocnou ruku, ale zasáhni teprve v momentě, kdy tě o to skutečně sama poprosí. Svobodné matky hledají vyrovnané a zodpovědné muže. Musíš fungovat jako emocionální podpora za všech situací.

Stojí to za to, když cítíš něco víc

Řeknu ti to bez obalu. Pokud se chceš jen nezávazně bavit a nic neřešit, tak pro tebe randění se svobodnou matkou není a veškerá ta námaha a potřeba dělat kompromisy za to nestojí. V případě hledání vážnějšího vztahu, kde ti na mámě od dítěte skutečně záleží, je to už něco jiného. Hodně kamarádů se tě bude od randění s maminou snažit odradit, finální rozhodnotí však bude vždy jenom na tobě.

Vybíráme z e-shopu